Со купон од 105 ден. и доплата од 1054 ден. (17 евра) во прекрасниот хотел „Dana Park**“, Златни Песоци, Бугарија добивате 65% попуст за 1 ноќевањe за едно лице во двокреветна соба на база All Inclusive + бесплатно користење на базен + лежалки + чадор во период од 15.06 - 30.06 и 26.08 - 15.09.2019 год.

Со купување на овој ваучер добивате 10 "kupinapopust" поени.

Купи за 105 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 3348 ден.
    • Попуст 65%
    • Заштедуваш 2189 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  15.06.2019  до  30.06.2019 
Со купон од 105 ден. и доплата во хотелот на рецепција од 1054 ден. (17 евра) добивате: 
 1 ноќевање за 1 лице на база All Inclusive
 Максимален капацитет на собата е 2 + 2.
 Бесплатно користење на надворешен базен.
 Бесплатно користење на лежалки, чадор, пинг понг, игралиште за фудбал, кошарка, одбојка.
 Детско катче.
 Мини фрижидер во собата.
 Одлична можност за релаксирање и уживање во Златни песоци, Бугарија.
Појаснување:
 1 купон е за 1 ноќевањa за 1 лице!
 Валидноста на ваучерот е од 15.06 - 30.06 и 26.08 - 15.09.2019 год.
 Хотелот се наоѓа на 500 метри од плажата.
• Паркингот во хотелот се наплаќа 5 лева на ден.
 За деца не е потребно да се купува купон.
 За деца до 2 години е бесплатно.
 За дете од 2 години до 12 години сместено со 1 возрасен или 1 дете + 1 дете се доплаќаат 7 евра од ноќ директно на рецепција во хотелот.
 За едно дете од 2 години до 12 години сместено со двајца возрасни е бесплатно.
 За две деца од 2 до 12 години сместени со двајца возрасни  - за едното дете е бесплатно, а за второто дете се доплаќаат 7 евра од ноќ директно на рецепција.
 За трет возрасен и за деца над 12 години се купува купон и потребно е да се доплатат 11.20 евра од ноќ директно на рецепција.
 За двајца возрасни сместени со 2 возрасни - за првиот возрасен се доплаќаат 11.20 евра од ноќ директно на рецепција, а за вториот возрасен се доплаќаат 7 евра од ноќ директно на рецепција.
 За користење на единечна соба се купува купон и се доплаќаат вкупно 23,80 евра на рецепција директно во хотелот.
 Дополнителни такси кои се плаќаат: 5 евра за возрасен + 2,5 евра (за деца од 2-12 години). Плаќањето е еднократно и важи за целиот престој односно за сите денови. Доплатата се врши директно во хотелот на рецепција.
 Храната и пијалоците во програма All Inclusive се валидни само за во ресторанот на хотелот.
 Сместување во собите по 14:00 часот., Напуштање на собите до 12:00 часот.
 Програмата All Inclusive започнува со ужина и завршува со ручек.
 Лица до 18 година немаат право на алкохолни пијалоци.
 Програма за All Inclusive
- Појадок - во ресторанот од 08:00 до 10:00 часот (голем избор на бели печива, колбаси, сирење, зеленчук, овошје + вклучени пијалоци како чај, кафе, млеко, сокови, пунч, минерална вода).
- Ручек - во ресторанот од 12:00 до 14:00 часот (голем избор на пилешко и свинско месо, вегетаријанска храна, риби, свежи салати, зеленчук, супа, овошје и десерти + вклучени пијалоци за време на ручекот како пиво, вино, сокови, безалкохолни пијалоци и минерална вода).
Вечера - во ресторанот од 18:00 до 20:00 часот (месо, скара, риба, вегетаријанска храна, салати. зеленчук, овошје и десрти + пијалоци за време на вечерата како сокови, безалкохолни пијалоци, минерална вода, пиво, вино, бугарски алкохолни пијалоци).
- Ужинка во ресторанот од 16:00 до 17:00 часот (сладолед, колачиња).
- Безалкохолните пијалоци се служат во Лоби барот од 10:00 часот наутро до 10:00 часот навечер (безалкохолни пијалоци, коктели, кафиња, чај, минерална вода).
- Алкохолните пијалоци се служат во Лоби барот од 12:00 часот на пладне до 22:00 часот навечер (џин, водка, виски, пиво, бело и црвено вино).
 Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
1. Пред да го купите ваучерот, потребно е да се јавите во хотелот: 00359 52 38 38 36  или пишете на e-mail:  reservations@danahotels.bg за да резервирате соба.
2. По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате ваучерот.
3. Ваучерот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете ваучерот испечатен со единствениот код кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.


 9007 Златни Песоци
Бугарија
Покажи ми го патот

 тел. 00359 52 38 38 36


 e-mail: park@danahotels.bg

Потребна е претходна резервација на 00359 893 66 20 75 или на e-mail: park@danahotels.bg


“Dana Park Hotel**“

Се наоѓа во срцето на Златни песоци, на 400 метри од морскиот брег и на 300 метри од центарот во тивка околина. Хотелот располага со 90 соби кои нудат удобност и спокојство. Во секој соба има телевизор, мини фрижидер, клима уред, фен, бања, WC и балкон. Собите се опремени со две до четири редовни легла.

*На располагање на клиентите има:
*Внатрешен ресторан со 100 места и надворешен ресторан со 30 места. Бифе за појадок, ручек и вечера.
*Лоби бар
*Базен со детски дел, лежалки и чадори
*Спортски игралишта за мини фудбал, одбојка, кошарка, пинг понг.
*Паркинг со 200 паркинг места
*Супер маркет во непосредна близина
*Лифт
*Сеф
*Интернет
*Лекар 24 часа
*Детско катче
*Простор за багаж

Златни Песоци  е наjголемото Црноморско одморалиште во Бугариjа. Се наоѓа во северноисточна Бугарија краj градот Варна и е наjстариот од најголемите 3 бугарски морски одморалишта. Нуди широк избор на хотели со понуди за сечиј вкус. Го посетуваат како домашни, така и многу странски туристи од целиот свет. Може да се забележат голем број на фамилии со деца како и многу млади луѓе расположени за забава и дружење.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Миење + маска + ампула + фенирање - 62%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Миење + маска + ампула + фенирање
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Шишање за мажи - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Шишање за мажи
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Депилација на нозе, раце и интима (со чист топол восок) - 37%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Депилација на нозе, раце и интима (со чист топол восок)
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Класичен маникир - 37%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Класичен маникир
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Класичен педикир + пилинг + масажа - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Класичен педикир + пилинг + масажа
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Фарбање на цела коса - 45%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Фарбање на цела коса
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Фарбање на корен со фарба Kay Pro Evolution + фенирање - 61%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Фарбање на корен со фарба Kay Pro Evolution + фенирање
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Третман на коса со кавијар + шишање - 42%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Третман на коса со кавијар + шишање
Уште 5 дена и 23 ч.
 
Миење + маска + фенирање  - 40%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Миење + маска + фенирање 
Уште 5 дена и 23 ч.
 
i7 TWS - Bluetooth earphones
X-Store
i7 TWS - Bluetooth earphones
Уште 5 дена и 23 ч.
 2 Купувачи