Одлична Велигденска понуда! Посета на Вишеград - Сараево - Мостар - Меѓугорје по цена од 5812 ден. (94 евра) за 4 дена /  2 ноќевања со појадок за 1 лице + организиран автобуски превоз (05.04 - 08.04.2018 год.)

Со купување на овој ваучер добивате 24 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  05.04.2018  до  08.04.2018 
Добивате:
 Посета на Вишеград
 Разглед на Сараево со локалек водич
 4 дена /  2 ноќевања со појадок за 1 лице
 Сместување во хотел со 4* во двокреветна соба
 Организиран превоз со високотуристички автобус
 Дата на реализација на патувањето: 05.04 - 08.04.2018 год.
 Организација и водство на патувањето
 Доживејте едно поинакво искуство за Велигден.
Појаснување:
 Понудата е валидна за период од 05.04 - 08.04.2018 год.
 Краен рок за пријавување: 29.03.2018 год.
 Во цената не се вклучени следниве услуги:
- Факултативна посета на Меѓугорје и Мостар 15 евра.
- Патничко и здравствено осигурување 120 ден.
- Факултативни оброци
- Сите активности и влезници кои не се вклучени во програмата (Тунелот на спасот - 5 евра)
 Доплата за еднокреветна соба: 30 евра
 За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 120 дена од денот на патувањето.
 За реализација на аранжманот потребени се минимум 40 патници.
 За реализација на факултативата Мостар потребни се минимум 30 патници.
Опис на програмата:
 1 ден 05.04.2018 (четврток) - Поаѓање во 21:00 часот од автобуска станица на перонот за меѓународни поаѓања. Ноќно возење преку граничен премин Табановце, Ниш, Крушевац, Ужице со попатни паузи за одмор и гранични формалности.
 2 ден 06.04.2018 (петок) - Во раните утрински часови попатна посета на манастирот посветен на Успението на Пресвета Богородица и мостот изграден од Мехмед Паша Соколович кој е под заштита на UNESCO и опишан во романот на Иво Андриќ “Мостот на Дрина”. Пристигнување во Сараево. Разглед на градот со стручен локален водич: Баш чаршија, Парламентот, Историскиот музеј, местото на атентатот на Франц Фердинанд, Олимписките борилишта, улицата Казанџилук со многубројните занаетчиски дуќани останати од времето на Отоманската Империја, Катедралата Срце Христово, Соборната црква Св. Тројца, Беговата џамија, Царевата џамија итн. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.
 3 ден 07.04.2018 (сабота) - Појадок. Факултативна посета на Меѓугорје и Мостар. Попатна посета на музејот “Битката за ранетите на Неретва” во општина Јабланица. Пристигнување во Меѓугорје, едно од најпознатите места на Балканот во кое успешно се развива верскиот туризам во изминатите 4 децении, каде што според изјавите на неколку локални жители се појавил ликот на Богородица која пренесува пораки кон целиот свет. Посета на Мостар: Стариот мост, саат кулата, Караџорџевата џамија, Коски Мехмед- Пашината џамија, чаршијата итн... Слободно време за индивидуални активности. Поаѓање кон Сараево. Ноќевање.
 4 ден 08.04.2018 (недела) -  Појадок. Одјавување од хотел. Посета на “Тунелот на спасот” изграден под Сараевскиот аеродром со цел Сараево да се поврзе со остатокот од територијата на Босна и Херцеговина за време на последната окупација. Посета на споменикот на природата, изворот на реката Босна, распростанет на 603 хектари во подножјето на планината Игман. Оваа област служи како  живеалиште за разни растителни заедници и животински видови, од кои некои се ендемични. Шест потоци од изворната област Врело Босна влегуваат во реката Мала Босна, која е дом на домородните сорти на речната пастрмка. Слободнo време за индивидуални активности. Тргнување кон Скопје од Сараево во попладневните часови по договор, со попатни паузи по потреба. Пристигнување во Скопје наредниот ден во утринските часови.
Процедура за купување ваучер:
 Задолжителна е претходна резервација на телефон 070 732 842 или на e-mail admin@kupinapopust.mk
 Цената е валидна при максимално искористување на капацитетот на собата.
 kupinapopust.mk не е организатор на патувањето туку само посредник при промоцијата и продажбата на аранжманот организиран од Фибула Ер Травел ДООЕЛ

 ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
Покажи ми го патот

 тел. 02/ 3 256027,
02/ 3 215988
ONE 075 370 399,
075 340 547


 Раб. време: секој работен ден од 09:00 до 18:00ч.


 e-mail: contact@kupinapopust.mk

 www.kupinapopust.mk

 Facebook


Вишеград - Сараево - Мостар - Меѓугорје

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Класичен педикир на Вашите стапала - 37%
Студио „Комплетна“
Класичен педикир на Вашите стапала
Уште 8 дена и 15 ч.
 
 • 70 ден.
 • 590 ден.
Рачна пумпа за измолзување стартер - модел TOMMEE TIPPEE
Неткон Системи ДООЕЛ - Крива Паланка
Рачна пумпа за измолзување стартер - модел TOMMEE TIPPEE
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 3200 ден.
Дезениран сет за новороденче - модел TOMMEE TIPPEE
Неткон Системи ДООЕЛ - Крива Паланка
Дезениран сет за новороденче - модел TOMMEE TIPPEE
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 1690 ден.
Еднодневна екскурзија во С.Вељуша + посета на С. Водоча + посета на Смоларски и Колескински Водопади/ Термин 06.05.208 год. - 16%
Т.А „MT Travel“ - Скопје
Еднодневна екскурзија во С.Вељуша + посета на С. Водоча + посета ...
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 590 ден.
 • 700 ден.
Дводневна екскурзија со посета на преубавиот Острошки манастир + посета на манастирот Ждребаоник во Црна Гора / Термин (11.05 - 13.05.2018 год.)  - 16%
Т.А „MT Travel“ - Скопје
Дводневна екскурзија со посета на преубавиот Острошки манастир + ...
Уште 2 дена и 5 ч.
 
 • 1600 ден.
 • 1900 ден.
Ноќевање за 2 лица + појадок
Конак - Попова Шапка
Ноќевање за 2 лица + појадок
Уште 9 дена и 10 ч.
 
 • 90 ден.
Еднодневна прошетка во Паралиа - 29.04.2018 год. (недела)
Т.А „MT Travel“ - Скопје
Еднодневна прошетка во Паралиа - 29.04.2018 год. (недела)
Уште 3 дена и 8 ч.
 
 • 1000 ден.
Mаникир со обичен лак - 46%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Mаникир со обичен лак
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 190 ден.
 • 350 ден.
Медицинска антицелулитна масажа (со лимфна дренажа + боди врапинг) со две терапевтки - 51%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Медицинска антицелулитна масажа (со лимфна дренажа + боди врапинг...
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 490 ден.
 • 1000 ден.
Кралска медицинска масажа (со две терапевтки) на грб, врат и раце во времетраење од 30 минути - 55%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Кралска медицинска масажа (со две терапевтки) на грб, врат и раце...
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 450 ден.
 • 1000 ден.
Маникир со гел лак + маска - 50%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Маникир со гел лак + маска
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 350 ден.
 • 700 ден.
Класичен педикир + лакирање со обичен лак - 40%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Класичен педикир + лакирање со обичен лак
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 300 ден.
 • 500 ден.
Класичен третман на лице со завршна маска според типот на кожа - 44%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Класичен третман на лице со завршна маска според типот на кожа
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 450 ден.
 • 800 ден.
Педикир со траен лак (гел лак) - 57%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Педикир со траен лак (гел лак)
Уште 2 дена и 8 ч.
 1 Купувач
 • 390 ден.
 • 900 ден.
Релакс масажа со етерично масло од еукалиптус во времетраење од 40 мин. - 61%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Релакс масажа со етерично масло од еукалиптус во времетраење од 4...
Уште 2 дена и 8 ч.
 1 Купувач
 • 390 ден.
 • 1000 ден.
Медицински педикир - 18%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Медицински педикир
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 490 ден.
 • 600 ден.
Mаникир со траен лак (гел лак) + парафин на раце - 44%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Mаникир со траен лак (гел лак) + парафин на раце
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 450 ден.
 • 800 ден.
ЛЕД вградливи панели од 18W - 38%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ЛЕД вградливи панели од 18W
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 230 ден.
 • 370 ден.
Моќен конвертор за во автомобил од 12V и 24V на 220V + USB приклучок - 55%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Моќен конвертор за во автомобил од 12V и 24V на 220V + USB приклу...
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 179 ден.
 • 400 ден.
ЛЕД дигитален часовник во сива боја - 68%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ЛЕД дигитален часовник во сива боја
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 390 ден.
 • 1200 ден.
ЛЕД светлосен спинер - 54%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ЛЕД светлосен спинер
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 69 ден.
 • 150 ден.
Anti Age третман на лице со веднаш видливи резултати - 54%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Anti Age третман на лице со веднаш видливи резултати
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 690 ден.
 • 1500 ден.
Bluetooth сијалица со инсталиран музички систем - 46%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Bluetooth сијалица со инсталиран музички систем
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 1900 ден.
 • 3500 ден.
Прочистувач на воздух - Озонер за во автомобил - 50%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Прочистувач на воздух - Озонер за во автомобил
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 350 ден.
 • 700 ден.
USB ЛЕД лампа за таблет или лап топ  - 80%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
USB ЛЕД лампа за таблет или лап топ 
Уште 2 дена и 8 ч.
 
 • 49 ден.
 • 250 ден.