Одлична Велигденска понуда! Посета на Вишеград - Сараево - Мостар - Меѓугорје по цена од 5812 ден. (94 евра) за 4 дена /  2 ноќевања со појадок за 1 лице + организиран автобуски превоз (05.04 - 08.04.2018 год.)

Со купување на овој ваучер добивате 24 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  05.04.2018  до  08.04.2018 
Добивате:
 Посета на Вишеград
 Разглед на Сараево со локалек водич
 4 дена /  2 ноќевања со појадок за 1 лице
 Сместување во хотел со 4* во двокреветна соба
 Организиран превоз со високотуристички автобус
 Дата на реализација на патувањето: 05.04 - 08.04.2018 год.
 Организација и водство на патувањето
 Доживејте едно поинакво искуство за Велигден.
Појаснување:
 Понудата е валидна за период од 05.04 - 08.04.2018 год.
 Краен рок за пријавување: 29.03.2018 год.
 Во цената не се вклучени следниве услуги:
- Факултативна посета на Меѓугорје и Мостар 15 евра.
- Патничко и здравствено осигурување 120 ден.
- Факултативни оброци
- Сите активности и влезници кои не се вклучени во програмата (Тунелот на спасот - 5 евра)
 Доплата за еднокреветна соба: 30 евра
 За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 120 дена од денот на патувањето.
 За реализација на аранжманот потребени се минимум 40 патници.
 За реализација на факултативата Мостар потребни се минимум 30 патници.
Опис на програмата:
 1 ден 05.04.2018 (четврток) - Поаѓање во 21:00 часот од автобуска станица на перонот за меѓународни поаѓања. Ноќно возење преку граничен премин Табановце, Ниш, Крушевац, Ужице со попатни паузи за одмор и гранични формалности.
 2 ден 06.04.2018 (петок) - Во раните утрински часови попатна посета на манастирот посветен на Успението на Пресвета Богородица и мостот изграден од Мехмед Паша Соколович кој е под заштита на UNESCO и опишан во романот на Иво Андриќ “Мостот на Дрина”. Пристигнување во Сараево. Разглед на градот со стручен локален водич: Баш чаршија, Парламентот, Историскиот музеј, местото на атентатот на Франц Фердинанд, Олимписките борилишта, улицата Казанџилук со многубројните занаетчиски дуќани останати од времето на Отоманската Империја, Катедралата Срце Христово, Соборната црква Св. Тројца, Беговата џамија, Царевата џамија итн. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.
 3 ден 07.04.2018 (сабота) - Појадок. Факултативна посета на Меѓугорје и Мостар. Попатна посета на музејот “Битката за ранетите на Неретва” во општина Јабланица. Пристигнување во Меѓугорје, едно од најпознатите места на Балканот во кое успешно се развива верскиот туризам во изминатите 4 децении, каде што според изјавите на неколку локални жители се појавил ликот на Богородица која пренесува пораки кон целиот свет. Посета на Мостар: Стариот мост, саат кулата, Караџорџевата џамија, Коски Мехмед- Пашината џамија, чаршијата итн... Слободно време за индивидуални активности. Поаѓање кон Сараево. Ноќевање.
 4 ден 08.04.2018 (недела) -  Појадок. Одјавување од хотел. Посета на “Тунелот на спасот” изграден под Сараевскиот аеродром со цел Сараево да се поврзе со остатокот од територијата на Босна и Херцеговина за време на последната окупација. Посета на споменикот на природата, изворот на реката Босна, распростанет на 603 хектари во подножјето на планината Игман. Оваа област служи како  живеалиште за разни растителни заедници и животински видови, од кои некои се ендемични. Шест потоци од изворната област Врело Босна влегуваат во реката Мала Босна, која е дом на домородните сорти на речната пастрмка. Слободнo време за индивидуални активности. Тргнување кон Скопје од Сараево во попладневните часови по договор, со попатни паузи по потреба. Пристигнување во Скопје наредниот ден во утринските часови.
Процедура за купување ваучер:
 Задолжителна е претходна резервација на телефон 070 732 842 или на e-mail admin@kupinapopust.mk
 Цената е валидна при максимално искористување на капацитетот на собата.
 kupinapopust.mk не е организатор на патувањето туку само посредник при промоцијата и продажбата на аранжманот организиран од Фибула Ер Травел ДООЕЛ

 ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
Покажи ми го патот

 тел. 02/ 3 256027,
02/ 3 215988
ONE 075 370 399,
075 340 547


 Раб. време: секој работен ден од 09:00 до 18:00ч.


 e-mail: contact@kupinapopust.mk

 www.kupinapopust.mk

 Facebook


Вишеград - Сараево - Мостар - Меѓугорје

Може да ве интересираат и следниве понуди:

1 + 1 гратис за 4, 8 или 15 месечен Online Курс по англиски, шпански, француски, италијански, германски јазик и business English - 90%
Lerni - Онлајн курсеви
1 + 1 гратис за 4, 8 или 15 месечен Online Курс по англиски, шпан...
Уште 7 дена и 14 ч.
 
 • од 558 ден.
Порција вкусни и крцкави пилешки прсти  - 45%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
Порција вкусни и крцкави пилешки прсти 
Уште 5 дена и 12 ч.
 
 • 99 ден.
 • 180 ден.
Порција вкусни и крцкави пилешки крилца - 36%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
Порција вкусни и крцкави пилешки крилца
Уште 5 дена и 12 ч.
 
 • 89 ден.
 • 140 ден.
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо - 51%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо
Уште 5 дена и 12 ч.
 
 • 390 ден.
 • 800 ден.
Завеса - модел SCHOTTIS 
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Завеса - модел SCHOTTIS 
Уште 14 ч. 47 мин.
 
 • 310 ден.
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на стара амалгамска (метална) пломба - 56%
Стоматолошка ординација „СИГМА ДЕНТ“ - позади Универзална
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на ...
Уште 10 дена и 18 ч.
 
 • 349 ден.
 • 800 ден.
Чистење забен камен со стоматолошки пакет - 76%
Стоматолошка ординација „СИГМА ДЕНТ“ - позади Универзална
Чистење забен камен со стоматолошки пакет
Уште 10 дена и 18 ч.
 1 Купувач
 • 290 ден.
 • 1200 ден.
Ноќевање или ноќевање со појадок по избор - 38%
Вила “Мариј Блаж“ - Радожда Струга
Ноќевање или ноќевање со појадок по избор
Уште 12 ч. 41 мин.
 
 • од 50 ден.
6 + 1 All inclusive light ноќевања + СПА - 40%
Хотел „3 Планини“ Разлог
6 + 1 All inclusive light ноќевања + СПА
Уште 10 дена и 18 ч.
 
 • 1286 ден.
 • 16533 ден.
4 + 1 All inclusive light ноќевања +СПА услуги - 40%
Хотел „3 Планини“ Разлог
4 + 1 All inclusive light ноќевања +СПА услуги
Уште 10 дена и 18 ч.
 2 Купувачи
 • 867 ден.
 • 10953 ден.
All inclusive light ноќевање + СПА услуги - 40%
Хотел „3 Планини“ Разлог
All inclusive light ноќевање + СПА услуги
Уште 10 дена и 18 ч.
 
 • 186 ден.
 • 2790 ден.
Woolmark Silver Safe волнен појас со магнет - 33%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Woolmark Silver Safe волнен појас со магнет
Уште 5 дена и 12 ч.
 
 • 1000 ден.
 • 1500 ден.
60-минутен третман за спондилоза (електро и ултразвучна терапија, масажа и кинезитерапија) во центарот за физикална и кинезитерапија - 35%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
60-минутен третман за спондилоза (електро и ултразвучна терапија,...
Уште 12 ч. 14 мин.
 2 Купувачи
 • 390 ден.
 • 600 ден.
Третман медицинска акупунктура или Dry Needling ефикасна техника за третирање на мускулна болка и миофасцијална дисфункција и враќање на функционалноста на ткивата - 51%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
Третман медицинска акупунктура или Dry Needling ефикасна техника ...
Уште 12 ч. 14 мин.
 1 Купувач
 • 490 ден.
 • 1000 ден.
Третман за лумбален синдром и болки во кичмата (комбинација од електро терапија, ултразвучна и кинезитерапија) со времетраење од 60 минути  - 35%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
Третман за лумбален синдром и болки во кичмата (комбинација од ел...
Уште 12 ч. 14 мин.
 
 • 390 ден.
 • 600 ден.
Кинезиолошки преглед - функционален статус + корективни вежби за деформитети на ´рбетен столб кај деца и адолесценти (сколиози, кифози, лордози) - 61%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
Кинезиолошки преглед - функционален статус + корективни вежби за ...
Уште 12 ч. 14 мин.
 
 • 390 ден.
 • 1000 ден.
3, 5 или 7 ноќевања за едно лице во студио, едноспален или двоспален апартман на база FB+ / Термин (06.07 - 30.09.2018 год.)
Хотел „Aspen Resort“ - Разлог
3, 5 или 7 ноќевања за едно лице во студио, едноспален или двоспа...
Уште 12 ч. 41 мин.
 
 • од 461 ден.
Ноќевање, All Inclusive + надворешен, внатрешен базен + луксузен СПА центар! 
Хотел „Grand Hotel“- Банско
Ноќевање, All Inclusive + надворешен, внатрешен базен + луксузен ...
Уште 5 дена и 12 ч.
 
 • 2046 ден.
10% попуст на целиот асортиман
Mr. Bricolage - Нас. Гази Баба
10% попуст на целиот асортиман
Уште 14 ч. 18 мин.
 34/50 Купувачи
 • 59 ден.
1, 2, 3, 5 или 7 ноќевања за 2 лица на база BB или HB во двокреветно студио или едноспален апартман за период од 01.07 - 31.08.2018 год.
Balkan Jewel Resort**** - Разлог
1, 2, 3, 5 или 7 ноќевања за 2 лица на база BB или HB во двокреве...
Уште 12 ч. 41 мин.
 
 • од 2046 ден.
Апарт Хотел „Rainbow I, II, III, IV“ - Сончев Брег
Уште 5 дена и 12 ч.
 
 • 1227 ден.
Универзален полнач за во автомобил или камион по избор со два излеза 1А + 2А или 2,1А - 62%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Универзален полнач за во автомобил или камион по избор со два изл...
Уште 10 дена и 18 ч.
 1 Купувач
 • 175 ден.
 • 460 ден.
Data кабел Premium Micro USB 2.1A 1m - 17%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Data кабел Premium Micro USB 2.1A 1m
Уште 10 дена и 18 ч.
 
 • 144 ден.
 • 173 ден.
Вентилатор за лап топ / таблет пеперутка или вентилатор за лап топ / таблет Hot wheels white - 80%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Вентилатор за лап топ / таблет пеперутка или вентилатор за лап то...
Уште 10 дена и 18 ч.
 
 • 100 ден.
 • 500 ден.
Super Clean гел за чистење на тешко достапни површини - 55%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Super Clean гел за чистење на тешко достапни површини
Уште 10 дена и 18 ч.
 1 Купувач
 • 90 ден.
 • 200 ден.