Ноќевање за едно лице во двокреветна соба, студио или апартман со појадок и вечера + користење на луксузен СПА центар во период од 14.12 - 29.03.2019 год. во прекрасниот хотел „Casa Karina 4*!


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 20 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  14.12.2018  до  31.03.2019 
* Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:

• Ноќевање за едно лице во двокреветна соба, студио, едноспален или двоспален апартман со појадок и вечера + користење на луксузен СПА центар / Термин (14.12 - 31.12.2018 год. и 01.03 - 29.03.2019 год.) - 2025 ден. (33 евра)
• Ноќевање за едно лице во двокреветна соба, студио, едноспален или двоспален апартман со појадок и вечера + користење на луксузен СПА центар / Термин (01.01 - 28.02.2019 год.) - 2468 ден. (40 евра)

Појаснување:
 Понудата е за 1 лице за 1 ноќевање во период од 14.12 - 29.03.2019 год.
 1 купон е за 1 ноќевање за 1 лице во двокреветно соба, студио, едноспален или двоспален апартман со појадок и вечера + СПА. Тоа значи дека доколку престојувате две ноќевања, две лица потребни би Ви биле 4 купони.
 Цената е валидна при минимално искористување на капацитетот на собата, односно двајца возрасни
Ваучерот не може да се искористи во период од 24.12 - 25.12.2018 год. / 31.12.2018 год. и 08.03.2019 год.
 Храната и пијалоците се служат само во ресторанот. 
 Доколку бројот на гости во моментот е помал од 20, храната се служи според претходно подготвено мени. 
 Лица под 18 години немаат право на алкохолни пијалоци.
 Сместувачки капацитети: 
- Двокреветна соба - 2 возрасни + 2 деца на дополнително легло или 2 возрасни + 1 возрасен на дополнително легло
- Студио -
2 возрасни + 1 возрасен или едно дете на дополнително легло.

- Едноспален апартман - 2 возрасни + 1 возрасен или дете до 11.99 год. на дополнително легло
- Двоспален апартман - 4 возрасни + 1 возрасен или дете до 11.99 год. на дополнително легло
Доплати:
 За деца и трет возрасен не купувате купон.
 Дете до 3.99 год. се сместува бесплатно.
 Дете од 4 до 11.99 год. сместено на дополнително легло плаќа 20.5 евра на ден.
 Дете од 4 до 11.99 год. сместено на редовно легло плаќа 22 еврa на ден.
 Трет возрасен или дете од и над 12 години сместено на дополнително легло плаќа 28 еврa на ден
 За единечно сместување доплаќате вкупно 15 евра на ден 
 За бебешко легло (по потреба) се доплаќа 2.5 евра на ден. 
 За паркинг со 24 часовен видео надзор - со ограничен број на места - се доплаќа 5 евра на ден.
 Доплата за домашни миленици до 5 кг. - 5 евра.
 Доплата за бањарка (по желба) 2.5 евра за сите денови додека престојувате. Претходно оставате 15 евра депозит кој по враќањето на бањарката ви се враќа во целост.
 Сите горенаведени суми се доплаќаат директно на рецепција во хотелот. 
• Исхраната започнува со вечера, завршува со појадок. 
 Сместување во собите во 14:00 часот, а напуштање на собите во 12:00 часот.
Програма за исхрана:
 ПОЈАДОК: 07:30 - 10:00 часот
- корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, колбаси, салами, маслинки, домати, краставици, млеко, јогурт, млеко свежо, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња,мини кроасани, баница со сирење, мекици, слатко, мед , масло, овошје според сезоната, леб, кафе, чај, сок, минерална вода.
 ВЕЧЕРА: 19:00 - 21:30 часот.
Секоја вечер различни готвени интернационални јадења, готвачко шоу, 3 видови салати, скара, во соодветно време, скара во дворот на комплексот, различни видови на месо и безмесно мезе и јадења, десeрти, овошје, леб.
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Задолжителна е претходна резервација на телефон 00359 88 4519400 или на e-маил info@bansko-casakarina.com (работно време - од понеделник до сабота - од 09.00 до 18.00 часот)
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да прикажете испечатени купони кои претходно сте ги испратиле на e-mail на хотелот.


Ул. Грамадето 
2770 Банско, Бугарија
Покажи ми го патот 
тел. 00359 884 519 400
е-маил:
info@bansko-casakarina.com

• Потребна е претходна резервација на info@bansko-casakarina.com или на 00359 884 519 400


"Casa Кarina 4*" луксузен хотел лоциран во подножјето на Пирин планина, во еден од најубавите бугарски летувалишта - Банско. Лоциран е на околу 250 метри од паркот Пирин, на 100 метри од жичарницата и околу 1000 метри од центарот. Спокојството и удобноста на хотелот како и добрата услуга Ви гарантираат пријатен и незаборавен одмор во подножјето на Пирин планина. Располага со студиа, апартмани со една спална соба, апартмани со две спални, различни по големина и со неверојатни глетки кон Рила и Пирин планина.Хотелот нуди одлични услови за одвивање на секаков вид семинари, конференции и корпоративни настани и располага со опремена конференциска сала со капацитет до 60 лица.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

All Inclusive ноќевања / Термини - 10.07 - 21.08.2019 год. - 17%
Т.А БИСЕР ПРОМ - Скопје
All Inclusive ноќевања / Термини - 10.07 - 21.08.2019 год.
Уште 2 дена и 7 ч.
 
Ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Апартмани и ресторан „Konoba Akustik“ - Сутоморе
Ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Уште 1 ден и 12 ч.
 
Ноќевање на база All Inclusive - Термин - 20.06 - 31.08.2019 год.
Хотел „Casa Karina 4*“, Банско
Ноќевање на база All Inclusive - Термин - 20.06 - 31.08.2019 год.
Уште 2 дена и 7 ч.
 12 Купувачи
All Inclusive ноќевање - Термин 06.07 - 07.09.2019 год.
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
All Inclusive ноќевање - Термин 06.07 - 07.09.2019 год.
Уште 2 дена и 7 ч.
 
Сместување по избор за термин - 01.07 - 20.08.2019 год. - 40%
Вила „Stefano“ - Охрид
Сместување по избор за термин - 01.07 - 20.08.2019 год.
Уште 2 дена и 7 ч.
 2 Купувачи
2 BB ноќевања за 2 лица во двокреветна соба 19.06-30.07.2019 год. - 52%
Хотел „Almopia 3* “ - Лутраки
2 BB ноќевања за 2 лица во двокреветна соба 19.06-30.07.2019 год.
Уште 2 дена и 7 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.07 - 30.09.2019 год.
Хотел „Aspen Resort Golf Ski & SPA“ - Разлог
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.07 - 30.09.2019 год.
Уште 2 дена и 7 ч.
 
FB+ ноќевање - Термин - 01.07 - 30.09.2019 год.
Хотел „Aspen Resort Golf Ski & SPA“ - Разлог
FB+ ноќевање - Термин - 01.07 - 30.09.2019 год.
Уште 2 дена и 7 ч.
 
All Inclusive ноќевање - Термин - 21.06 - 15.09.2019 год. - 49%
Хотел „Evergreen ApartHotel & Spa“ - Банско
All Inclusive ноќевање - Термин - 21.06 - 15.09.2019 год.
Уште 2 дена и 7 ч.