Ноќевање со појадок во двокреветна економична соба, двокреветна стандардна соба, фамилијарна соба или двокреветно студио + СПА во период од 21.12 - 27.12; 04.01 - 14.01 и 28.01 - 24.02.2020 год. во Хотел „Chateau Vaptzarov 4*“ - Банско


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 33 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  21.12.2019  до  24.02.2020 

*Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:

 Ноќевање со појадок во двокреветна економична соба + СПА - 2604 ден. (42 евра)
 Ноќевање со појадок во двокреветна стандардна соба + СПА - 2728 ден. (44 евра)
 Ноќевање со појадок во фамилијарна соба + СПА - 4030 ден. (65 евра)
 Ноќевање со појадок во двокреветно студио + СПА - 4650 ден. (75 евра)

Појаснување:
 Понудата е по ноќевање по соба / студио  во период од 21.12 - 27.12; 04.01 - 14.01 и 28.01 - 24.02.2020 год. 
Доплати:
 За деца од 0 - 3 год. сместувањето е бесплатно
 За деца од 3 - 12 год. сместени на дополнително легло се доплаќа 9 евра по ноќевање
 За деца од 3 - 18 год. во двокреветна стандардна соба се доплаќа 70% од вкупната сума на еден возрасен
 За деца од 13 - 18 год. сместени на дополнително легло се доплаќа 12 евра по ноќевање
 За трет возрасен и лица над 18 год. сместени на дополнително легло се доплаќа 18 евра по ноќевање
Доколку сакате и вечера потребно е да доплатите: 
 За деца од 3 - 12 год. - 4 евра од ден
 За возрасни и деца над 12 год. - 8 евра од ден
Доколку сакате и ручек и вечера потребно е да доплатите:
 За деца од 3 - 12 год. - 7 евра од ден
 За возрасни и деца над 12 год. - 14 евра од ден
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Задолжителна е претходна резервација на телефон +359 700 12 622 или на email: info@chateauvaptzarov.com
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го препраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.


Ул. Солун бр.23
Покажи ми го патот
тел. +359 700 12 622
е-маил
info@chateauvaptzarov.com
Facebook

• Задолжителна е претходна резервација на тел. +359 700 12 622 или на е-маил info@chateauvaptzarov.com

Хотел „Chateau Vaptzarov 4*“ - Банско

Хотелот се наоѓа во живописен и спокоен дел од Банско, со директен поглед на планината. Во исто време, хотелот е погодно лоциран во близина на лифтот за гондолата (само 800 метри) и сите удобности, продавници и барови се на само 5-10 мин.

Хотелот „Шато“ располага со 14 двокреветни економични соби, 28 двокреветни соби, 15 луксузни двокреветни соби, 10 семејни соби, 4 јуниорски пентиуми и 3 апартмани. Апартманите се состојат од голема просторија, детска соба и две купатила. Во главната просторија има брачен кревет, софа кревет и опција за дополнителен единечен кревет. Детската соба е опремена со два еднокреветни кревети. Сите соби се опремени со дополнителен кревет, ТВ, телефон, фрижидер, фен и се што е потребно за пријатен планински празник. Можете да уживате во спектакуларниот планински поглед од луксузни соби сместени во кулата на хотелот. Сите простории во хотелот овозможуваат одлична можност за пријатна планинска рекреација.

Спа центарот на хотелот, опремен со загреан затворен базен (вода 30C), фитнес центар, џакузи, сауна и парна соба нуди прекрасни можности за пријатно пријатно време и релаксација. Можете да изберете една од различните програми за рекреација и масажи што ги нудат специјално обучени и квалификувани терапевти во хотелот. За време на летните месеци, децата можат да уживаат во надворешниот базен за деца на хотелот, додека возрасните можат да уживаат во нашите специјалитети за месо, кои се нудат директно од барот за скара, лоциран веднаш до надворешниот базен на хотелот. Можете да ги искористат предностите на природната трева пред хотелот за фудбалска игра или друга забава и вашите деца можат да се забавуваат на лулашките што се наоѓаат покрај базенот.

Сите наши гости имаат задоволство да уживаат во храната или во нашиот ресторан или во нашата таверна во бугарски стил „Механа“. Имате можност да изберете помеѓу нашиот паб-стил ресторан или традиционалните и локалните јадења во таверната. Што и да е по ваш избор, пријатно ќе бидете изненадени од свежо подготвените оброци од локално произведени состојки.

После доброто јадење, секогаш можете да уживате во убаво кафе или пијалок пред вистинскиот оган во фоајето за релаксирачки разговор со пријателите, или да сурфате на Интернет додека уживате во удобноста на широкиот отворен простор и релаксирачката музика во нашиот лоби-бар.Може да ве интересираат и следниве понуди:

Женски тример - модел Veet Sensitive Precision
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Женски тример - модел Veet Sensitive Precision
Уште 6 дена и 1 ч.
 
Nutri Blender од 800W со 10 делови
Online Shopping Mk
Nutri Blender од 800W со 10 делови
Уште 6 дена и 1 ч.
 1 Купувач
Lazy Bag - воздушна софа - 7%
Online Shopping Mk
Lazy Bag - воздушна софа
Уште 6 дена и 1 ч.
 
Flex Glue - супер јак лепак
Online Shopping Mk
Flex Glue - супер јак лепак
Уште 6 дена и 1 ч.
 
Flame Heater - мини греалка - 17%
Online Shopping Mk
Flame Heater - мини греалка
Уште 6 дена и 1 ч.
 
Ever Brite LED ламба  - 50%
Online Shopping Mk
Ever Brite LED ламба 
Уште 6 дена и 1 ч.
 
Dust Daddy - додаток за правосмукалка - 43%
Online Shopping Mk
Dust Daddy - додаток за правосмукалка
Уште 6 дена и 1 ч.
 
Апарат за нега на пети
Online Shopping Mk
Апарат за нега на пети
Уште 6 дена и 1 ч.
 
Монтажна закачалка за алишта - 13%
Online Shopping Mk
Монтажна закачалка за алишта
Уште 6 дена и 1 ч.
 
Шиатсу масажер - перница
Online Shopping Mk
Шиатсу масажер - перница
Уште 6 дена и 1 ч.
 2 Купувачи
NOVA 3 во 1 - преса, пегла и фигаро
Online Shopping Mk
NOVA 3 во 1 - преса, пегла и фигаро
Уште 6 дена и 1 ч.
 1 Купувач
М3 смарт спортска нараквица
Online Shopping Mk
М3 смарт спортска нараквица
Уште 6 дена и 1 ч.
 2 Купувачи
MX-9 Android WI-Fi TV Box уред
Online Shopping Mk
MX-9 Android WI-Fi TV Box уред
Уште 6 дена и 1 ч.
 
Преносен блендер - 22%
Online Shopping Mk
Преносен блендер
Уште 6 дена и 1 ч.
 1 Купувач