Ноќевање со појадок во двокреветна економична соба, двокреветна стандардна соба, фамилијарна соба или двокреветно студио + СПА во период од 15.01 - 27.01 и 25.02 - 10.03.2020 год. во Хотел „Chateau Vaptzarov 4*“ - Банско


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 35 "kupinapopust" поени.

Купи за 353 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  15.01.2020  до  31.01.2020 

*Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:

 Ноќевање со појадок во двокреветна економична соба + СПА - 2356 ден. (38 евра)
 Ноќевање со појадок во двокреветна стандардна соба + СПА - 2604 ден. (42 евра)
 Ноќевање со појадок во фамилијарна соба + СПА - 4030 ден. (65 евра)
 Ноќевање со појадок во двокреветно студио + СПА - 4340 ден. (70 евра)

Појаснување:
 Понудата е по ноќевање по соба / студио  во период од 15.01 - 27.01 и 25.02 - 10.03.2020 год. 
Доплати:
 За деца од 0 - 3 год. сместувањето е бесплатно
 За деца од 3 - 12 год. сместени на дополнително легло се доплаќа 9 евра по ноќевање
 За деца од 3 - 18 год. во двокреветна стандардна соба се доплаќа 70% од вкупната сума на еден возрасен
 За деца од 13 - 18 год. сместени на дополнително легло се доплаќа 12 евра по ноќевање
 За трет возрасен и лица над 18 год. сместени на дополнително легло се доплаќа 18 евра по ноќевање
Доколку сакате и вечера потребно е да доплатите: 
 За деца од 3 - 12 год. - 4 евра од ден
 За возрасни и деца над 12 год. - 8 евра од ден
Доколку сакате и ручек и вечера потребно е да доплатите:
 За деца од 3 - 12 год. - 7 евра од ден
 За возрасни и деца над 12 год. - 14 евра од ден
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Задолжителна е претходна резервација на телефон +359 700 12 622 или на email: info@chateauvaptzarov.com
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го препраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.


Ул. Солун бр.23
Покажи ми го патот
тел. +359 700 12 622
е-маил
info@chateauvaptzarov.com
Facebook

• Задолжителна е претходна резервација на тел. +359 700 12 622 или на е-маил info@chateauvaptzarov.com

Хотел „Chateau Vaptzarov 4*“ - Банско

Хотелот се наоѓа во живописен и спокоен дел од Банско, со директен поглед на планината. Во исто време, хотелот е погодно лоциран во близина на лифтот за гондолата (само 800 метри) и сите удобности, продавници и барови се на само 5-10 мин.

Хотелот „Шато“ располага со 14 двокреветни економични соби, 28 двокреветни соби, 15 луксузни двокреветни соби, 10 семејни соби, 4 јуниорски пентиуми и 3 апартмани. Апартманите се состојат од голема просторија, детска соба и две купатила. Во главната просторија има брачен кревет, софа кревет и опција за дополнителен единечен кревет. Детската соба е опремена со два еднокреветни кревети. Сите соби се опремени со дополнителен кревет, ТВ, телефон, фрижидер, фен и се што е потребно за пријатен планински празник. Можете да уживате во спектакуларниот планински поглед од луксузни соби сместени во кулата на хотелот. Сите простории во хотелот овозможуваат одлична можност за пријатна планинска рекреација.

Спа центарот на хотелот, опремен со загреан затворен базен (вода 30C), фитнес центар, џакузи, сауна и парна соба нуди прекрасни можности за пријатно пријатно време и релаксација. Можете да изберете една од различните програми за рекреација и масажи што ги нудат специјално обучени и квалификувани терапевти во хотелот. За време на летните месеци, децата можат да уживаат во надворешниот базен за деца на хотелот, додека возрасните можат да уживаат во нашите специјалитети за месо, кои се нудат директно од барот за скара, лоциран веднаш до надворешниот базен на хотелот. Можете да ги искористат предностите на природната трева пред хотелот за фудбалска игра или друга забава и вашите деца можат да се забавуваат на лулашките што се наоѓаат покрај базенот.

Сите наши гости имаат задоволство да уживаат во храната или во нашиот ресторан или во нашата таверна во бугарски стил „Механа“. Имате можност да изберете помеѓу нашиот паб-стил ресторан или традиционалните и локалните јадења во таверната. Што и да е по ваш избор, пријатно ќе бидете изненадени од свежо подготвените оброци од локално произведени состојки.

После доброто јадење, секогаш можете да уживате во убаво кафе или пијалок пред вистинскиот оган во фоајето за релаксирачки разговор со пријателите, или да сурфате на Интернет додека уживате во удобноста на широкиот отворен простор и релаксирачката музика во нашиот лоби-бар.Може да ве интересираат и следниве понуди:

24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец: 12 тренинзи Power Plate + 12 кардио вежби (со Orbitrek) + 8 антицелулитни масажи - 67%
Фитнес центар „Power Plate Studio MK“
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец...
Старт на 16:19 20.01.2020
 
Smart Watch R11 Black
Мега Мобил, нас. Аеродром
Smart Watch R11 Black
Уште 6 дена и 16 ч.
 
Детски Smart Watch G900A Blue
Мега Мобил, нас. Аеродром
Детски Smart Watch G900A Blue
Уште 6 дена и 16 ч.
 
Stolz - крем против дамки од 50ml
“Green Master“ Македонија
Stolz - крем против дамки од 50ml
Уште 6 дена и 16 ч.
 
Ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 09.01 - 15.02.2020 год. - 49%
Хотел & СПА „Тино“ - Св. Стефан, Охрид
Ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 09.01 - 15.02.2020...
Уште 6 дена и 16 ч.
 6 Купувачи
Ноќевање за 2 лица со појадок - Термин - 09.01 - 15.02.2020 год.  - 49%
Хотел „Тино“ - Охрид
Ноќевање за 2 лица со појадок - Термин - 09.01 - 15.02.2020 год. 
Уште 6 дена и 16 ч.
 4 Купувачи
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо - 53%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо
Уште 6 дена и 16 ч.
 8 Купувачи
Декоративен уникатен кактус  - 25%
Radost We Kids
Декоративен уникатен кактус 
Уште 6 дена и 16 ч.
 
Шопинг во Врање - Термини - 11.01 - 29.02.2020 год.
Т.А „Vista Turs“
Шопинг во Врање - Термини - 11.01 - 29.02.2020 год.
Уште 6 дена и 16 ч.
 4 Купувачи
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 03.01 - 20.12.2020 год.
Хотел „Medite Resort SPA & Villas 5* - Сандански
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 03.01 - 20.12.2020 год.
Уште 6 дена и 16 ч.
 
Ноќевање со појадок / Термини - 03.01 - 20.12.2020 год.
Хотел „Medite Resort SPA & Villas 5* - Сандански
Ноќевање со појадок / Термини - 03.01 - 20.12.2020 год.
Уште 6 дена и 16 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 03.01 - 31.03.2020 год.
Хотел „Aspen Resort Golf Ski & SPA“ - Разлог
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 03.01 - 31.03.2020 год.
Уште 6 дена и 16 ч.
 4 Купувачи
Ноќевање за 2 лица / Термин - 04.01 - 31.01.2020 год.
Хотел „Redenka Holiday Club“ Банско
Ноќевање за 2 лица / Термин - 04.01 - 31.01.2020 год.
Уште 6 дена и 16 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 12.01 - 31.01.2020 год.
Хотел „St. George Ski & Holiday“ Банско
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 12.01 - 31.01.2020 год.
Уште 6 дена и 16 ч.
 6 Купувачи
Ноќевање со појадок - Термин - 01.02 - 28.02.2020 год.
Хотел „St. George Ski & Holiday“ Банско
Ноќевање со појадок - Термин - 01.02 - 28.02.2020 год.
Уште 6 дена и 16 ч.
 
Мини mp3 плеер достапен во металик златно - зелена боја  - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Мини mp3 плеер достапен во металик златно - зелена боја 
Уште 6 дена и 16 ч.
 1 Купувач