1 ноќевањe за 1 лице со појадок и сместување по избор + користење на внатрешен базен со минерална вода, сауна, детско катче и бесплатен паркинг во период од 01.12 - 31.03.2020 год. во прекрасниот комплекс „Seven Seasons Hotel & Spa“


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 14 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • 28 Купувачи
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  01.12.2019  до  31.03.2020 

*Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:
1 ноќевање за 1 лице со појадок во двокреветно или фамилијарно студио + СПА - 1424 ден. (23 евра)
• 1 ноќевање за 1 лице со појадок во едноспален, двоспален или фамилијарен апартман + СПА - 1740 ден. (28 евра)


Појаснување:
 Цената е валидна во период од 01.12 - 31.03.2020 год.
• Купувате купон за 1 ноќевање по лице. Тоа значи дека доколку престојувате 2 ноќевања, две лица, потребни би ви биле 4 купони.
• За време на викендите потребно е да престојувате мин. 2 ноќевања
 Понудата не е валидна за време на Католичкиот Божиќ, Нова Година и 3-ти Март
 Сместувачки капацитети:
- студио - 33 м2 до 47 м2 минимум 2 возрасни лица / капацитет - 2+1; 2+2; 3 возрасни лица
фамилијарно студио - 53 м2 - минимум 3 возрасни лица / капацитет - 2 возрасни; 2+2; 3+2; 4+2; 5+1
- апартман со една спална - од 47 до 58 м2 - минимум 2 возрасни лица / капацитет 2+2
- апартман со две спални - од 79 - 89 м2 - минимум 4 возрасни лица / капацитет - 4+2; 4+3
- фамилијарен апартман - од 53 - 68 м2 - минимум 4 возрасни лица / капацитет - 4+2; 4+3; 3+5; 4+4; 5 возрасни лица
Доплати:
 За деца и трет возрасен не купувате купон. 
• Деца до 6 год. на дополнитлено легло се сместуваат бесплатно.
Деца од 6 - 12 год. сместени со двајца возрасни, на основно или дополнително легло плаќаат 50% од вкупната сума на еден возрасен
Еден возрасен + две деца во студио плаќаат цена на двајца возрасни
 Трет возрасен и деца над 12 год. сместени на дополнително лего плаќаат 80% од вкупната сума на еден возрасен
 Сместување на домашни миленици до 5 килограми - 5 евра на ден со претходна писмена потврда од страна на хотелот. 
• Сите горенаведени суми се доплаќаат директно на рецепција во хотелот.
• Сместување во собите во 14,00 часот, напуштање на собите во 12,00 часот.
• Доколку бројот на гости во моментот е поголем од 40, храната се служи на шведска маса, во спротивно се служи според сет мени.

Процедурата за купување на купон е следнава:
• Задолжителна е претходна резервација на телефон 00359 879 20 91 78 или нa маил: office@sevenseasons.bg
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го препраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.

c. Бања, Банско
Покажи ми го патот 
тел: +359 879 20 91 78
e-маил: 
office@sevenseasons.bg
marketing@sevenseasons.bg
web

• Задолжителна е претходна резервација на e-маил office@sevenseasons.bg или на телефон +359 879 20 91 78


Хотел „Seven Seasons“
Хотелот е сместен во раскошната долина на с. Бања, на само неколку километри од Банско. Комплексот е отворен повеќе од две години и е како создаден за опуштање и комплетна релаксација.Може да ве интересираат и следниве понуди:

Електрична четка за заби - 50%
NikMit
Електрична четка за заби
Уште 3 дена и 12 ч.
 
Mидер без ногавици - Genie Slim - 53%
NikMit
Mидер без ногавици - Genie Slim
Уште 3 дена и 12 ч.
 
Пенкало за гравирање - 46%
Online Shopping Mk
Пенкало за гравирање
Уште 3 дена и 12 ч.
 
Рачна пумпа за вода
Online Shopping Mk
Рачна пумпа за вода
Уште 3 дена и 12 ч.
 
Be Active - појас за колено - 50%
Online Shopping Mk
Be Active - појас за колено
Уште 3 дена и 12 ч.
 
One Power очила
Online Shopping Mk
One Power очила
Уште 3 дена и 12 ч.
 1 Купувач
M4 смарт спортска нараквица
Online Shopping Mk
M4 смарт спортска нараквица
Уште 3 дена и 12 ч.
 3 Купувачи