Ноќевање за едно лице со појадок и вечера во двокреветна соба, двокреветно студио или апартман + користење на луксузен СПА центар во период од 06.12 - 29.03.2020 год. во прекрасниот хотел „Casa Karina 4*“


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 19 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  06.12.2019  до  29.03.2020 
*Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:
 Ноќевање за едно лице со појадок и вечера во двокреветна соба, двокреветно студио или апартман + користење на луксузен СПА центар за месеците Декември и Март - 2193 ден. (35.5 евра)
 Ноќевање за едно лице со појадок и вечера во двокреветна соба, двокреветно студио или апартман + користење на луксузен СПА центар за месеците Јануари и Февруари - 2681 ден. (43.5 евра)

Појаснување:
 Понудата е за 1 лице за 1 ноќевање во период од 06.12 - 29.03.2020 год.
 Понудата не е валидна во период од 24.12 - 25.12.2019 год.; 31.12.2019 год. и 08.03.2020 год.
 1 купон е за 1 ноќевање за 1 лице во двокреветно соба, двокреветно студио или апартман со една спална + СПА. Тоа значи дека доколку престојувате две ноќевања, две лица потребни би Ви биле 4 купони.
 Цената е валидна при минимално искористување на капацитетот на собата односно двајца возрасни
 Сместувачки капацитети: 
- Двокреветна соба - 2 возрасни + 2 деца на дополнително легло или 2 возрасни + 1 возрасен на дополнително легло
- Двокреветно тудио - 2 возрасни + 1 возрасен или едно дете на дополнително легло.
- Апартман со една спална - 2 возрасни + 1 возрасен или дете до 11.99 год. на дополнително легло
- Апартман со две спални - 4 возрасни + 1 возрасен или дете до 11.99 год. на дополнително легло
Доплати:
 За деца и трет возрасен не купувате купон.
 Дете до 3.99 год. се сместува бесплатно.
 За деца од 4 - 11.99 год. сместени на дополнително легло потребно е да доплатите 20.5 евра на ден.
 За деца од 4 - 11.99 год. сместени на редовно легло потребно е да доплатите 22 евра на ден.
 Трет возрасен или дете од и над 12 год. сместено на дополнително легло плаќа 28 еврa на ден
 За сместување во апартман се доплаќа 15.5 евра по ноќевање
 За единечно сместување доплаќате вкупно 15.5 евра на ден 
 За бебешко легло (по потреба) се доплаќа 2.5 евра на ден. 
 За паркинг со 24 часовен видео надзор - со ограничен број на места - се доплаќа 6.5 евра на ден.
 Доплата за бањарка (по желба) 2.5 евра за сите денови додека престојувате. Претходно оставате 15 евра депозит кој по враќањето на бањарката ви се враќа во целост.
 Сите горенаведени суми се доплаќаат директно на рецепција во хотелот. 
 Исхраната започнува со вечера, завршува со појадок. 
 Сместување во собите во 14:00 часот, а напуштање на собите во 12:00 часот.
Програма за исхрана:
 ПОЈАДОК: 07:30 - 10:00 часот
- корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, колбаси, салами, маслинки, домати, краставици, млеко, јогурт, млеко свежо, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња,мини кроасани, баница со сирење, мекици, слатко, мед , масло, овошје според сезоната, леб, кафе, чај, сок, минерална вода.
 ВЕЧЕРА: 19:00 - 21:30 часот.
- Секоја вечер различни готвени интернационални јадења, готвачко шоу, 3 видови салати, скара, во соодветно време, скара во дворот на комплексот, различни видови на месо и безмесно мезе и јадења, десeрти, овошје, леб.
 Храната и пијалоците се служат само во ресторанот. 
 Лица под 18 години немаат право на алкохолни пијалоци.
 Доколку бројот на гости во моментот е помал од 20, храната се служи според претходно подготвено мени. 
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Задолжителна е претходна резервација на телефон 00359 88 4519400 или на e-маил info@bansko-casakarina.com (работно време - од понеделник до сабота - од 09.00 до 18.00 часот)
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да прикажете испечатени купони кои претходно сте ги испратиле на e-mail на хотелот.

Ул. Грамадето 
2770 Банско, Бугарија
Покажи ми го патот 
тел. 00359 884 519 400
е-маил:
info@bansko-casakarina.com

• Потребна е претходна резервација на info@bansko-casakarina.com или на 00359 884 519 400


"Casa Кarina 4*" луксузен хотел лоциран во подножјето на Пирин планина, во еден од најубавите бугарски летувалишта - Банско. Лоциран е на околу 250 метри од паркот Пирин, на 100 метри од жичарницата и околу 1000 метри од центарот. Спокојството и удобноста на хотелот како и добрата услуга Ви гарантираат пријатен и незаборавен одмор во подножјето на Пирин планина. Располага со студиа, апартмани со една спална соба, апартмани со две спални, различни по големина и со неверојатни глетки кон Рила и Пирин планина.Хотелот нуди одлични услови за одвивање на секаков вид семинари, конференции и корпоративни настани и располага со опремена конференциска сала со капацитет до 60 лица.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Лесновски мед Royal Yelly Premium - 250 гр. 
Др. Петровски - Апицентар
Лесновски мед Royal Yelly Premium - 250 гр. 
Уште 4 дена и 14 ч.
 
Лесновски мед Royal Yelly - 380 гр.
Др. Петровски - Апицентар
Лесновски мед Royal Yelly - 380 гр.
Уште 4 дена и 14 ч.
 
Летен третман на лице за сува кожа - детоксикација и освежителен третман со козметика на Афродита со ензимски пилинг во времетраење од 45 - 60 мин. - 56%
Салон за убавина Наташа „Angels“
Летен третман на лице за сува кожа - детоксикација и освежителен ...
Уште 4 дена и 14 ч.
 
Надградба на нокти со типсови - 52%
Салон за убавина Наташа „Angels“
Надградба на нокти со типсови
Уште 4 дена и 14 ч.
 
Гел лак - 51%
Салон за убавина Наташа „Angels“
Гел лак
Уште 4 дена и 14 ч.
 
Класичен маникир со гел лак - 44%
Салон за убавина Наташа „Angels“
Класичен маникир со гел лак
Уште 4 дена и 14 ч.
 
Депилација на цели нозе + раце со ладен восок за една употреба од брендот на Depilieve - 35%
Салон за убавина Наташа „Angels“
Депилација на цели нозе + раце со ладен восок за една употреба од...
Уште 4 дена и 14 ч.
 
Депилација на цели нозе + интима со топол и ладен восок за една употреба од брендот на Depilieve - 44%
Салон за убавина Наташа „Angels“
Депилација на цели нозе + интима со топол и ладен восок за една у...
Уште 4 дена и 14 ч.
 
Пакет од 10 антицелулитни масажи - 40%
Салон за убавина Наташа „Angels“
Пакет од 10 антицелулитни масажи
Уште 4 дена и 14 ч.
 
Една антицелулитна масажа - 47%
Салон за убавина Наташа „Angels“
Една антицелулитна масажа
Уште 4 дена и 14 ч.
 
Педикир со парафин + гел лак во боја по Ваш избор - 64%
Салон за убавина Наташа „Angels“
Педикир со парафин + гел лак во боја по Ваш избор
Уште 4 дена и 14 ч.
 
Релакс масажа на цело тело во времетраење од 45 мин. - 22%
Салон за убавина Наташа „Angels“
Релакс масажа на цело тело во времетраење од 45 мин.
Уште 4 дена и 14 ч.