Со купон од 150 ден. и доплата од 896 ден. (14,5 евра) добивате ноќевање за едно лице со појадок + СПА услуги во хотел „Aleksandar 3*** “ Банско

Со купување на овој ваучер добивате 15 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Симнато од 1985 ден.
  • Попуст 47%
  • Заштедуваш 935 ден.
 • 16 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  02.01.2018  до  28.02.2018 

Добивате:

 Ноќевање за едно лице со вклучен појадок во студио Лукс или апартман со една спална во која има бања со минерална вода.
 Бесплатно користење на базен со природна минерална вода.
 Бесплатно користење на сауна и парна бања.
 10% попуст за сите понудени масажитерапии и СПА процедури- класичен, релаксирачки и анти-стрес масажиакупресурапилинг на лице и телочоколаднамеднотовинска и анти-целулитна терапија и др.
 Бесплатен wifi интернет.
 Бесплатен сопствен паркинг.
 Кабелска ТВ.
 Ски гардероба.
 Транспорт до гондола.
 Туристичката такса е вклучена во цената.
 Одличен избор за ваша незаборавна зимска рекреација.
Појаснување:
 За да го искористите попустот, потребно е да купите најмалку 4 купона, односно најмалку 2 лица 2 ноќевања.
Доплати:
 За деца и трет возрасен не купувате купон.
 За деца до 2 години е бесплатно.
 Деца од 2 до 12 години плаќаат 8 евра на ден и ги користат истите услуги;
 Деца од 12 до 17 години плаќаат 10,5 евра на ден и ги користат истите услуги;
 Возрасен на дополнително легло плаќа 13 евра на ден и ги користат истите услуги.
 Самостојно користење на Студио Лукс се купува купон и се доплаќа се 27,5 евра на ден.
 Вечера (по желба) - 8 евра за возрасни, 4 евра за дете до 12 г.
 Во сите простории е можно да се смести уште еден човек на дополнително легло
• Доколку ви е потребен превоз до Банско, клик ТУКА! Теабо Травел - 30 евра!
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Задолжителна е претходна резервација на телефон +359-898-550-554, од 9:00 ч. до 18:00 ч или на email: alexanderhotels@abv.bg
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го препраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа собата е резервирана. При check-in во хотелот
потребно е да го прикажете 
купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.

месност „Почивачката”
гр. Банско;
Покажи ми го патот
тел: +359-898-550-554; +359-892-099-727
е-mail: alexanderhotels@abv.bg;
Web


Потребна е претходна резервација!

Хотел „Aleksandar 3*** “ Банско
Хотелот "Александар 3*** " е лоциран на 2 км. од Банско, во насока на с.Бања. За погодност на туристите се нуди регуларен превоз до лифт и до центарот на Банско во текот на целата сезона.

Хотелот "Aleksandar 3*** " располага со 20 двокреветни соби, 30 студиа и 20 едноспални апартмани.
Студио Лукс во хотелот  нуди две одделни легла, единечен и брачен, кујна, купатило со када, централно греење, тераса . Удобности во собите - ТВ, дигитална кабловска телевизија, безжичен (WiFi) и кабелски интернет, телефон, кафе масичка, фрижидер. Површина на едно студио е 25 м2. Максимален капацитет е 3 лица.

Гостите на хотелот можат да го посетат софистицираниот ресторан " Пири " кој нуди разновидна бугарска и медитеранска кујна или да уживаат во удобноста и спокојството и прекрасните коктели, топли и ладни пијалоци на лоби - бар " Пири ". Достапни се исто базенот, сауна и парна бања на хотелот " Пири ", а за љубителите на масажите се нуди богат избор од релаксирачки и лековити масажи, терапии за лице и тело, пилинг, антицелулитни и анти-стрес терапии и различни водни и спа- масажи. За љубителите на постапките со лековита топла минерална вода, се нуди регуларен превоз до најблискиот комплекс со базен со топла минерална вода, сауна и масажа, кој се наоѓа само на 800 метри од хотелот " Александар " ( 2 мин со комбе).
Лековитите својства на минерална вода
- Заболувања на нервниот систем
- Камења во бубрезите
- Болести на дигестивниот систем
- Дијабетес
- Кожни болести - псоријаза , АКНИ
- Болести на респираторниот систем
- Хронични гинеколошки заболувања.

Банско е еден од најпрестижните ски центри во Европа, сместен во подножјето на Пирин планина. Ски сезоната започнува во октомври, а завршува во мај секоја година. Ски патеките започнуваат од 1300 до 2500 метри надморска височина и нудат одлично скијање. Модерните ски машини гарантираат добра снежна покриеност на патеките и кога временските услови не се наклонети. Ски лифтовите имаат капацитет да опслужат 2000 луѓе на еден час.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Декоративна, стаклена мат лампа во форма по избор (округла, конусна или долгнавеста форма) - 46%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Декоративна, стаклена мат лампа во форма по избор (округла, конус...
Уште 11 ч. 47 мин.
 
 • 1500 ден.
 • 2800 ден.
Aнтицелулитна масажа со гел или антицелулитна масажа со термозагревачка крема  - 20%
Студио за убавина „La Sensa“ - Нас. Центар
Aнтицелулитна масажа со гел или антицелулитна масажа со термозагр...
Уште 14 ч. 10 мин.
 
 • од 240 ден.
Држач за очила за во автомобил - 76%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Држач за очила за во автомобил
Уште 4 дена и 11 ч.
 
 • 69 ден.
 • 290 ден.
Мултифункционален држач за автоседиште - 62%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Мултифункционален држач за автоседиште
Уште 4 дена и 11 ч.
 
 • 99 ден.
 • 260 ден.
ЛЕД сијалица со јачина од 9W, 12W или 18W - 71%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ЛЕД сијалица со јачина од 9W, 12W или 18W
Уште 4 дена и 11 ч.
 
 • од 55 ден.
Tермометар за бебиња  - 67%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Tермометар за бебиња 
Уште 4 дена и 11 ч.
 
 • 69 ден.
 • 210 ден.
ЛЕД светлечка рачка за туш - 57%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ЛЕД светлечка рачка за туш
Уште 4 дена и 11 ч.
 
 • 390 ден.
 • 900 ден.
24-ти мај во Венеција, Милано и Верона! 4 дена/2 ноќевања со појадок + превоз - 38%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
24-ти мај во Венеција, Милано и Верона! 4 дена/2 ноќевања со поја...
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 • 5999 ден.
 • 9700 ден.
24 -ти мај во Прага, Виена и Дрезден! 5 дена/3 ноќевања со појадок + превоз - 35%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
24 -ти мај во Прага, Виена и Дрезден! 5 дена/3 ноќевања со појадо...
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 • 7999 ден.
 • 12300 ден.
24-ти мај во Романија! 4 дена/2 ноќевања со појадок + СПА, посета на Букурешт, Трансилванија + превоз - 34%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
24-ти мај во Романија! 4 дена/2 ноќевања со појадок + СПА, посета...
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 • 6600 ден.
 • 10000 ден.
24-ти мај во Истанбул! 4 дена/2 ноќевања со појадок, посета на Истанбул + превоз - 31%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
24-ти мај во Истанбул! 4 дена/2 ноќевања со појадок, посета на Ис...
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 • 4898 ден.
 • 7100 ден.
24-ти мај во Будимпешта! 4 дена/2 ноќевања со појадок + превоз - 31%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
24-ти мај во Будимпешта! 4 дена/2 ноќевања со појадок + превоз
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 • 4999 ден.
 • 7200 ден.
Шатирање или нијансирање по Ваш избор - 50%
Салон за убавина „Hair VIP Studio II“ - Нас. Карпош
Шатирање или нијансирање по Ваш избор
Уште 4 дена и 11 ч.
 
 • 1200 ден.
 • 2400 ден.
4, 8 или 15 месечен Online Курс по англиски, шпански, француски, италијански, германски јазик и business English - 90%
Lerni - Онлајн курсеви
4, 8 или 15 месечен Online Курс по англиски, шпански, француски, ...
Уште 4 дена и 13 ч.
 
 • од 558 ден.
Лед плоча за плафоњерка со јачина по избор (18W или 24W) - 20%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Лед плоча за плафоњерка со јачина по избор (18W или 24W)
Уште 11 ч. 51 мин.
 
 • од 200 ден.
ЛЕД светлечки обетки кои се закачуваат на увото со помош на магнетчиња во боја - 72%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ЛЕД светлечки обетки кои се закачуваат на увото со помош на магне...
Уште 4 дена и 11 ч.
 
 • 99 ден.
 • 350 ден.
Bluetooth Tracker iTag за лесно пронаоѓање на важни предмети - 65%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Bluetooth Tracker iTag за лесно пронаоѓање на важни предмети
Уште 4 дена и 11 ч.
 
 • 190 ден.
 • 550 ден.
Полнач за мобилен телефон Samsung  - 45%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Полнач за мобилен телефон Samsung 
Уште 4 дена и 11 ч.
 
 • 120 ден.
 • 220 ден.
Закачалка за во автомобил - 62%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Закачалка за во автомобил
Уште 4 дена и 11 ч.
 
 • 69 ден.
 • 180 ден.
ЛЕД задно ласерско светло за велосипед со батерии - 51%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ЛЕД задно ласерско светло за велосипед со батерии
Уште 4 дена и 11 ч.
 
 • 170 ден.
 • 350 ден.
Држач за мобилен телефон во форма на прстен и боја по избор (златна или сребрена) - 74%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Држач за мобилен телефон во форма на прстен и боја по избор (злат...
Уште 12 ч. 11 мин.
 
 • 49 ден.
 • 190 ден.
Посета на Острог по повод денот на светецот, Будва + превоз (11-13.05) - 20%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
Посета на Острог по повод денот на светецот, Будва + превоз (11-1...
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 • 1600 ден.
 • 2000 ден.
1-ви мај во Истанбул! 4 дена/2 ноќевања со појадок во хотел со 3*, посета на Истанбул + превоз - 11%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
1-ви мај во Истанбул! 4 дена/2 ноќевања со појадок во хотел со 3*...
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 • 4999 ден.
 • 5600 ден.
1-ви мај во Острог, Будва, Дубровник и Котор! 5 дена/3 ноќевања + превоз - 28%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
1-ви мај во Острог, Будва, Дубровник и Котор! 5 дена/3 ноќевања +...
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 • 3999 ден.
 • 5550 ден.
Eднодневна екскурзија во Врање во сабота (05.05)  - 40%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
Eднодневна екскурзија во Врање во сабота (05.05) 
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 • 300 ден.
 • 500 ден.
Eднодневна шопинг тура во прекрасниот Белград и Ушче (28.04) - 19%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
Eднодневна шопинг тура во прекрасниот Белград и Ушче (28.04)
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 • 999 ден.
 • 1240 ден.
Шопинг во Софија,  Paradise Shopping Center, IKEA Ring Mall и Decathlon (21.04/28.04)  - 50%
T.A. „Идеал Превоз“, Скопје
Шопинг во Софија,  Paradise Shopping Center, IKEA Ring Mall и Dec...
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 • 499 ден.
 • 1000 ден.