43% попуст на ноќевање за 1 лице со појадок и вечера во студио или двособен апартман по избор + СПА услуги во хотел „Cornelia Golf & Sky & Spa“, Разлог


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 18 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 3038 ден.
    • Попуст 43%
    • Заштедуваш 1302 ден.
  • 16 Купувачи
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  03.01.2018  до  31.03.2018 

Добивате:
 Со купон од 186 денари и доплата од 1550 (25 евра) добивате ноќевање за едно лице со појадок и вечера во студио.
 Со купон од 310 денари и доплата од 2170 денари (35 евра) добивате ноќевање за едно лице со појадок и вечера во двособен апартман.
 Бесплатно користење на: внатрешен базен со минерална вода (темп. 30 степени), финска сауна, арома парна бања, руски и масажен туш, релакс зона, пинг понг, high speed Wi - Fi, паркинг, ДДВ, туристичка такса.
 Прекрасно уживање во недопрената природа и дишење чист планински воздух.
Појаснување:
 За да го добиете попустот потребно е да купите 2 купони за две лица да добијат едно ноќевање.
 Сместување во студио е максимум 2 возрасни + 1 дете, сместување во двособен апартман максимум е 2 возрасни + 2 деца.
Доплати:
 За деца и трет возрасен не се купува купон.
 За дете до 5,99 години е бесплатно.
 За второ дете до 11,99 години или за дете од 6 до 11,99 години на дополнителен кревет се доплаќа 434 денари (7 евра) на ден.
 За дете над 12 години или трет возрасен се доплаќа 620 денари (10 евра) на ден.
 За вечера се доплаќа 620 денари (10 евра) за возрасен и 310 денари (5 евра) за дете од 6 до 12 години.
• Доколку ви е потребен превоз до Банско, клик ТУКА! Теабо Травел - 30 евра!
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Задолжителна е претходна резервација на телефон 00 359 89 998 5511 или на email: reservation@corneliahotel.com
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го препраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа собата е резервирана. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.
Опис:
- Cornelia Family Hotel & Sport се наоѓа во подножјето на Пирин со уникатен поглед на голф теренот Ian Woosnam и планините Рила, Пирин и Родопи. Само 10 минути од градот Банско и ски патеките ќе имате можност да уживате во пријатна атмосфера, модерен декор и совршена услуга. 
- Студиото се состои од една соба од 32 квадратни метри - удобна и пространа дневна соба со трпезариска маса со две столици, спална соба или два кревети и кревет на пуштање за дете и тоалет со туш или када. 
- Двособниот апартман во се состои од 2 соби - удобна и пространа дневна соба (целосно опремена кујна, трпезариска маса со 4 столици и софа кревет, 32 "ТВ) и посебна спална соба (2 кревети или спална соба, со 22 "ТВ), како и бања со туш или када и балкон со прекрасен поглед на планината. Максимална искористеност за 4 лица (2 возрасни + 2 деца). Димензиите на апартманите се помеѓу 56 кв.м. и 66 кв.м.

 Банско - Разлог
Покажи ми го патот
тел. + 359 899 98 55 11

e-mail:
reservation@corneliahotel.comПотребна е претходна резервација на + 359 899 98 55 11

Хотел „Cornelia Golf & Sky & Spa“ Разлог

Хотел „Cornelia Golf & Sky & Spa“ Разлог е сместен во подножјето на Пирин со уникатен поглед кон Ian Woosnam Голф (терени за голф пред самиот хотел) и планините Рила, Пирин и Родопи. Само 10 минути од центарот на градот Банско ќе имате можноста да уживате во пријатна атмосфера, модерен ентериер и совршено услуга. Уживајте во чистиот планински воздух, тишина и опуштена атмосфера, во комбинација со модерен ентериер и добра услуга.

Собите се модерно опремени и опремени со телевизор, бања / WC со туш или када и тераса. Студиата се модерно опремени и опремени со телевизор и кујна, опремена бања / WC со туш или када и тераса. Апартманите со една спална претставуваат дневна соба со кујна, трпезариска маса и дивани. Спалните соби се модерно опремени и опремени со ТV, опремена Бања / WC со туш кабина или када, панорамски тераса. Апартманите со две спални претставуваат дневна соба со кујна, трпезариска маса и софа. Спалните соби се модерно опремени и опремени со ТV, опремена Бања / WC со туш кабина или када и панорамска тераса.

Хотел „Cornelia Golf & Ski & Spa“ има топла и пријатна атмосфера, ресторан и лоби бар, каде што ќе се најадете вкусни јадења, ќе се релаксирате со топол пијалок или аперитив во рака, и ќе се чувствувате навистина како дома.

Хотелот препорачува базен со минерална вода, финската сауна и парна бања со цвеќиња и арома терапија.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

60-минутна медицинска релакс или спортска масажа на цело тело со познатото етерично органско масло Allga San од Dr. Theiss - 100% природен екстракт од планински бор - 44%
Физиотерапија и рехабилитација „КИНЕЗИКА“
60-минутна медицинска релакс или спортска масажа на цело тело со ...
Уште 2 дена и 14 ч.
 
Медицинска масажа на ГРБ + мобилизација - 72%
Центар за рехабилитација „Св.Јован“, нас. Центар
Медицинска масажа на ГРБ + мобилизација
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Спортска (финска) масажа или ортопедска масажа на ГРБ + мобилизација  - 70%
Центар за рехабилитација „Св.Јован“, нас. Центар
Спортска (финска) масажа или ортопедска масажа на ГРБ + мобилизац...
Уште 2 дена и 14 ч.
 
Масичка LACK во брезова боја од ,,Ikea'
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Масичка LACK во брезова боја од ,,Ikea"
Уште 2 дена и 14 ч.
 
ТВ комода во бела боја - модел BESTA / Шифра 402.998.90
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ТВ комода во бела боја - модел BESTA / Шифра 402.998.90
Уште 2 дена и 14 ч.
 1 Купувач
8 чинии во сина боја - модел FÄRGRIK / Шифра 504.153.61
Kupinapopust.mk - нас.Центар
8 чинии во сина боја - модел FÄRGRIK / Шифра 504.153.61
Уште 2 дена и 14 ч.
 2 Купувачи
100% 2 Арабика кафиња - модел PATAR
Kupinapopust.mk - нас.Центар
100% 2 Арабика кафиња - модел PATAR
Уште 2 дена и 14 ч.
 3 Купувачи
 Маникир на природни нокти + гел на природни нокти + боја по избор - 71%
Студио „Ин Малова“ - Карпош 4
 Маникир на природни нокти + гел на природни нокти + боја по избо...
Уште 2 дена и 14 ч.
 
 Депилација со топол восок на раце, нозе и пазуви + гратис депилација на надусници во салон за убавина 'Прима Бела' - 39%
Салон за убавина "Прима Бела"
 Депилација со топол восок на раце, нозе и пазуви + гратис депила...
Уште 2 дена и 14 ч.
 
Масажа на цело тело + рефлексотерапија (масажа на стопала) + масажа на глава со есенцијално масло по избор (цимет, портокал или лаванда) во салон за убавина 'Прима Бела' - 51%
Салон за убавина "Прима Бела"
Масажа на цело тело + рефлексотерапија (масажа на стопала) + маса...
Уште 2 дена и 14 ч.
 1 Купувач
Половен телефон марка Samsung J5 2016 
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Половен телефон марка Samsung J5 2016 
Уште 2 дена и 14 ч.
 
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор (Омбре, Сомбре, Балајаж, Фламбојаж или Лајаж)  - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор (Омбре, Сомбре, Балај...
Уште 1 ден и 21 ч.
 1 Купувач
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фенирање  - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фен...
Уште 1 ден и 21 ч.
 11 Купувачи
Шишање, миење, маска против првут и фенирање на мажи - 49%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, миење, маска против првут и фенирање на мажи
Уште 1 ден и 21 ч.
 5 Купувачи
Надградба на свилени трепки - 50%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Надградба на свилени трепки
Уште 1 ден и 21 ч.
 2 Купувачи