Ноќевање за едно лице во двокреветна соба, двокреветна соба со тераса или студио на база All Inclusive + користење на луксузен СПА центар во период од 20.06 - 31.08.2019 год. во прекрасниот хотел „Casa Karina 4*“


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 15 "kupinapopust" поени.

Купи за 158 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • 12 Купувачи
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  20.06.2019  до  31.08.2019 
*Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:

 Ноќевање за едно лице во двокреветна соба без тераса на база All Inclusive + користење на луксузен СПА центар - 1582 ден. (25.5 евра)
 Ноќевање за едно лице во двокреветна соба со тераса или студио на база All Inclusive + користење на луксузен СПА центар - 1772 ден. (28.5 евра)

Појаснување:
 Понудата е за 1 лице за 1 ноќевање во период од 20.06 - 31.08.2019 год.
 1 купон е за 1 ноќевање за 1 лице во двокреветно соба, двокреветна соба со тераса или студио на база All Inclusive + СПА. Тоа значи дека доколку престојувате две ноќевања, две лица потребни би Ви биле 4 купони.
 Цената е валидна при минимално искористување на капацитетот на собата односно двајца возрасни
 Храната и пијалоците се служат само во ресторанот. 
 Доколку бројот на гости во моментот е помал од 20, храната се служи според претходно подготвено мени. 
 Лица под 18 години немаат право на алкохолни пијалоци.
 Сместувачки капацитети: 
- Двокреветна соба - 2 возрасни + 2 деца на дополнително легло или 2 возрасни + 1 возрасен на дополнително легло
- Студио - 2 возрасни + 1 возрасен или едно дете на дополнително легло.
- Едноспален апартман - 2 возрасни + 1 возрасен или дете до 11.99 год. на дополнително легло
- Двоспален апартман - 4 возрасни + 1 возрасен или дете до 11.99 год. на дополнително легло
Доплати:
 За деца и трет возрасен не купувате купон.
 Дете до 6 год. се сместува бесплатно.
 За деца од 6 - 11.99 год. сместени на дополнително легло потребно е да доплатите 17 евра на ден.
 За деца од 6 до 11.99 год. сместени на редовно легло потребно е да доплатите 18.5 евра на ден.
 Трет возрасен или дете од и над 12 години сместено на дополнително легло плаќа 22.5 еврa на ден
 За единечно сместување доплаќате вкупно 14 евра на ден 
 За сместување во едноспален или двоспален апартамн потребно е да доплатите 7.5 евра на ден
 За сместување во лукс студио потребно е да доплатите 10 евра на ден
 За бебешко легло (по потреба) се доплаќа 2.5 евра на ден. 
 За паркинг со 24 часовен видео надзор - со ограничен број на места - се доплаќа 5 евра на ден.
 Доплата за домашни миленици до 5 кг. - 5 евра.
 Доплата за бањарка (по желба) 2.5 евра за сите денови додека престојувате. Претходно оставате 15 евра депозит кој по враќањето на бањарката ви се враќа во целост.
 Сите горенаведени суми се доплаќаат директно на рецепција во хотелот. 
 Исхраната започнува со вечера, завршува со појадок. 
 Сместување во собите во 14:00 часот, а напуштање на собите во 12:00 часот.
Програма за исхрана:
 ПОЈАДОК: 07:30 - 10:00 часот
- корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, колбаси, салами, маслинки, домати, краставици, млеко, јогурт, млеко свежо, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња,мини кроасани, баница со сирење, мекици, слатко, мед , масло, овошје според сезоната, леб, кафе, чај, сок, минерална вода.
 РУЧЕК: 12:30 - 14:00 часот
- 3 вида салати, супа, готвени месни и безмесни јадења, овошје според сезоната, домашни сладки, леб, бугарски алкохол, наливно вино, тоќено пиво, кафе, чај, сок, минерална вода.
 ВЕЧЕРА: 19:00 - 21:30 часот.
- Секоја вечер различни готвени интернационални јадења, готвачко шоу, 3 видови салати, скара, во соодветно време, скара во дворот на комплексот, различни видови на месо и безмесно мезе и јадења, десeрти, овошје, леб.
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Задолжителна е претходна резервација на телефон 00359 88 4519400 или на e-маил info@bansko-casakarina.com (работно време - од понеделник до сабота - од 09.00 до 18.00 часот)
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да прикажете испечатени купони кои претходно сте ги испратиле на e-mail на хотелот.

Ул. Грамадето 
2770 Банско, Бугарија
Покажи ми го патот 
тел. 00359 884 519 400
е-маил:
info@bansko-casakarina.com

• Потребна е претходна резервација на info@bansko-casakarina.com или на 00359 884 519 400


"Casa Кarina 4*" луксузен хотел лоциран во подножјето на Пирин планина, во еден од најубавите бугарски летувалишта - Банско. Лоциран е на околу 250 метри од паркот Пирин, на 100 метри од жичарницата и околу 1000 метри од центарот. Спокојството и удобноста на хотелот како и добрата услуга Ви гарантираат пријатен и незаборавен одмор во подножјето на Пирин планина. Располага со студиа, апартмани со една спална соба, апартмани со две спални, различни по големина и со неверојатни глетки кон Рила и Пирин планина.Хотелот нуди одлични услови за одвивање на секаков вид семинари, конференции и корпоративни настани и располага со опремена конференциска сала со капацитет до 60 лица.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Ноќевање во апартман за 2, 3, 4 или 6 лица / Термин - 22.08 - 15.11.2019 год. - 21%
Вила и апартмани „Природа“ - Берово
Ноќевање во апартман за 2, 3, 4 или 6 лица / Термин - 22.08 - 15....
Уште 5 дена и 10 ч.
 
1 ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 19.08 - 31.08.2019 год. - 27%
Хотел & СПА „Тино“ - Св. Стефан, Охрид
1 ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 19.08 - 31.08.20...
Уште 5 дена и 10 ч.
 
Депилација со топол восок на нозе и интима - 56%
Фризерско - козметичко студио „Стеси“ - нас. Аеродром
Депилација со топол восок на нозе и интима
Уште 5 дена и 10 ч.
 
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска и релакс) во салонот за масажа 'Серџо'
- 61%
Салон за масажа „Серџо“
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска и релакс) во...
Уште 5 дена и 10 ч.
 29/50 Купувачи