2, 3 или 5 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветна соба, двокреветно студио или апартман со една спална + бесплатно користење на СПА центарот во период од 06.01 - 31.01.2020 год. во хотел „Ela 3*“ - Банско


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 28 "kupinapopust" поени.

Купи за 335 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  06.01.2020  до  31.01.2020 
Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:
 2 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветна соба + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год. - 36 евра
 2 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветно студио + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год. - 42 евра
 2 ноќевања за 1 лице со појадок во апартман со една спална + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.46 евра
 3 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветна соба + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.- 54 евра
 3 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветно студио + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.62 евра
 3 ноќевања за 1 лице со појадок во апартман со една спална + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.70 евра
 5 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветна соба + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.- 90 евра
 5 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветно студио + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.- 102 евра
 5 ноќевања за 1 лице со појадок во апартман со една спална + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.- 115 евра
Појаснување:
 Понудата е по лице по ноќевање со појадок и сместување по Ваш избор во период од 06.01 - 31.01.2020 год.
Доплати:
 За деца од 0 - 4 год. сместувањето е БЕСПЛАТНО
 За деца од 5 - 12 год. потребно е да доплатите 50% од вкупната сума на еден возрасен
 Трет возрасен и деца од и над 12 год. потребно е да доплатите 70% од вкупната сума на еден возрасен
 Појадокот се сервира на блок маса или претходно поставено сет мени

Процедурата за купување на купон е следнава:

 Задолжителна е претходна резервација на телефон 0877 687 4370886 860 434 или на email: info@ela-bansko.com
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го препраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа собата Ви е резервирана. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.


Ул. Раина Кнагина бр.4
Банско
Покажи ми го патот
тел. 
0877 687 437
0886 860 434
е-маил
info@ela-bansko.com
WEB

 Задолжителна е претходна резервација на тел. 0877 687 4370886 860 434 или на е-маил info@ela-bansko.com


Хотел „Ela 3*“ - Банско - се наоѓа во тивка и мирна населба на 5 мин. возење од почетната станица. Има 1 двокреветна соба, 2 двокреветнилуксузни соби и 6 апартмани. Со исклучок на двокреветната соба, сите други се со балкони со големина 285cm / 115cm.

Двокреветната соба е влезна сала со големина од 190cm / 150cm, од што оди во бања од 280 см / 130 см со туш и просторија со големина 600cm / 300cm со спална соба, софа кревет, ниска маса, плакари за постелнина, ламбички до кревет,  LCD телевизор.

Студиото е вообичаена просторија со големина од 650cm / 530cm два еднокреветни кревети, гардероба, масички до кревет, ноќни ламби, посебна површина за седење со кожа тапациран мебел и ниска маса, ЛЦД ТВ, кујна, трпезариска маса и столчиња за четири лица, фрижидер, микробранова печка, абсорбер, мијалник, прибор за јадење и садови за кафе, чај, готвење. 

Бањата во двокреветната луксузна просторија е со големина 230 см / 210 см и е со кабина за туширање. Влегувајќи во станот, се наоѓате во фоаје со димензии 320см / 240см. Трите соби се секоја со посебна врата без транзиција од една до друга. Спалната соба има димензии од 330см / 320см и е со еден брачен кревет, гардероба, трпезариска маса, кожа столче, маси до кревет и ноќни ламби. Бањата е 190cm / 180cm и има туш. Дневната соба е заедничка пространа просторија за одмор и одвоена кујна со маса и столчиња. Големина е 650cm / 450cm, каде е аголна преклопена кожа тапациран мебел, ниска маса, ТВ кабинет, ЛЦД ТВ и кујна е опремена со фрижидер, микробранова печка, плоча за готвење, аспиратор, мијалник, прибор за јадење и садови за кафе, чај...

Во хотелот Ви стои на располагање бања и сауна со просторија за одмор. Можете да изберете од три типа масажа, да играте тенис на маса, табла, шах или карти. Ако сте голема група на посетители и сакате да јадете заедно ние ќе Ви обезбедиме хотелска таверна. Имаме ски-гардероба за свои скии и двор со места за паркирање.


Може да ве интересираат и следниве понуди:

24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец: 12 тренинзи Power Plate + 12 кардио вежби (со Orbitrek) + 8 антицелулитни масажи - 67%
Фитнес центар „Power Plate Studio MK“
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец...
Старт на 16:19 20.01.2020
 
Развивање на фотографии: 10 фотографии (10x15 cm), 5 фотографии (13x18 cm) или 3 фотографии (15x21 cm) + бесплатна достава - 50%
Фото студио „ДИЧО“
Развивање на фотографии: 10 фотографии (10x15 cm), 5 фотографии (...
Уште 4 дена и 13 ч.
 3 Купувачи
Smart Watch R11 Black
Мега Мобил, нас. Аеродром
Smart Watch R11 Black
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Детски Smart Watch G900A Blue
Мега Мобил, нас. Аеродром
Детски Smart Watch G900A Blue
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Stolz - крем против дамки од 50ml
“Green Master“ Македонија
Stolz - крем против дамки од 50ml
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 09.01 - 15.02.2020 год. - 49%
Хотел & СПА „Тино“ - Св. Стефан, Охрид
Ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 09.01 - 15.02.2020...
Уште 4 дена и 13 ч.
 6 Купувачи
Ноќевање за 2 лица со појадок - Термин - 09.01 - 15.02.2020 год.  - 49%
Хотел „Тино“ - Охрид
Ноќевање за 2 лица со појадок - Термин - 09.01 - 15.02.2020 год. 
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо - 53%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо
Уште 4 дена и 13 ч.
 8 Купувачи
Декоративен уникатен кактус  - 25%
Radost We Kids
Декоративен уникатен кактус 
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Шопинг во Врање - Термини - 11.01 - 29.02.2020 год.
Т.А „Vista Turs“
Шопинг во Врање - Термини - 11.01 - 29.02.2020 год.
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 03.01 - 20.12.2020 год.
Хотел „Medite Resort SPA & Villas 5* - Сандански
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 03.01 - 20.12.2020 год.
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Ноќевање со појадок / Термини - 03.01 - 20.12.2020 год.
Хотел „Medite Resort SPA & Villas 5* - Сандански
Ноќевање со појадок / Термини - 03.01 - 20.12.2020 год.
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 03.01 - 31.03.2020 год.
Хотел „Aspen Resort Golf Ski & SPA“ - Разлог
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 03.01 - 31.03.2020 год.
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
Ноќевање за 2 лица / Термин - 04.01 - 31.01.2020 год.
Хотел „Redenka Holiday Club“ Банско
Ноќевање за 2 лица / Термин - 04.01 - 31.01.2020 год.
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 12.01 - 31.01.2020 год.
Хотел „St. George Ski & Holiday“ Банско
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 12.01 - 31.01.2020 год.
Уште 4 дена и 13 ч.
 6 Купувачи
Ноќевање со појадок - Термин - 01.02 - 28.02.2020 год.
Хотел „St. George Ski & Holiday“ Банско
Ноќевање со појадок - Термин - 01.02 - 28.02.2020 год.
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Мини mp3 плеер достапен во металик златно - зелена боја  - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Мини mp3 плеер достапен во металик златно - зелена боја 
Уште 4 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Папка (футрола) за лаптоп/ таблет до 12' Nitro N-SLEEVE 12 Butterfly - 51%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Папка (футрола) за лаптоп/ таблет до 12" Nitro N-SLEEVE 12 Butter...
Уште 4 дена и 13 ч.
 1 Купувач