2, 3 или 5 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветна соба, двокреветно студио или апартман со една спална + бесплатно користење на СПА центарот во период од 06.01 - 31.01.2020 год. во хотел „Ela 3*“ - Банско


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 28 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  06.01.2020  до  31.01.2020 
Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:
 2 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветна соба + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год. - 36 евра
 2 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветно студио + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год. - 42 евра
 2 ноќевања за 1 лице со појадок во апартман со една спална + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.46 евра
 3 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветна соба + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.- 54 евра
 3 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветно студио + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.62 евра
 3 ноќевања за 1 лице со појадок во апартман со една спална + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.70 евра
 5 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветна соба + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.- 90 евра
 5 ноќевања за 1 лице со појадок во двокреветно студио + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.- 102 евра
 5 ноќевања за 1 лице со појадок во апартман со една спална + користење на СПА центарот / Термин - 06.01 - 31.01.2020 год.- 115 евра
Појаснување:
 Понудата е по лице по ноќевање со појадок и сместување по Ваш избор во период од 06.01 - 31.01.2020 год.
Доплати:
 За деца од 0 - 4 год. сместувањето е БЕСПЛАТНО
 За деца од 5 - 12 год. потребно е да доплатите 50% од вкупната сума на еден возрасен
 Трет возрасен и деца од и над 12 год. потребно е да доплатите 70% од вкупната сума на еден возрасен
 Појадокот се сервира на блок маса или претходно поставено сет мени

Процедурата за купување на купон е следнава:

 Задолжителна е претходна резервација на телефон 0877 687 4370886 860 434 или на email: info@ela-bansko.com
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го препраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа собата Ви е резервирана. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.


Ул. Раина Кнагина бр.4
Банско
Покажи ми го патот
тел. 
0877 687 437
0886 860 434
е-маил
info@ela-bansko.com
WEB

 Задолжителна е претходна резервација на тел. 0877 687 4370886 860 434 или на е-маил info@ela-bansko.com


Хотел „Ela 3*“ - Банско - се наоѓа во тивка и мирна населба на 5 мин. возење од почетната станица. Има 1 двокреветна соба, 2 двокреветнилуксузни соби и 6 апартмани. Со исклучок на двокреветната соба, сите други се со балкони со големина 285cm / 115cm.

Двокреветната соба е влезна сала со големина од 190cm / 150cm, од што оди во бања од 280 см / 130 см со туш и просторија со големина 600cm / 300cm со спална соба, софа кревет, ниска маса, плакари за постелнина, ламбички до кревет,  LCD телевизор.

Студиото е вообичаена просторија со големина од 650cm / 530cm два еднокреветни кревети, гардероба, масички до кревет, ноќни ламби, посебна површина за седење со кожа тапациран мебел и ниска маса, ЛЦД ТВ, кујна, трпезариска маса и столчиња за четири лица, фрижидер, микробранова печка, абсорбер, мијалник, прибор за јадење и садови за кафе, чај, готвење. 

Бањата во двокреветната луксузна просторија е со големина 230 см / 210 см и е со кабина за туширање. Влегувајќи во станот, се наоѓате во фоаје со димензии 320см / 240см. Трите соби се секоја со посебна врата без транзиција од една до друга. Спалната соба има димензии од 330см / 320см и е со еден брачен кревет, гардероба, трпезариска маса, кожа столче, маси до кревет и ноќни ламби. Бањата е 190cm / 180cm и има туш. Дневната соба е заедничка пространа просторија за одмор и одвоена кујна со маса и столчиња. Големина е 650cm / 450cm, каде е аголна преклопена кожа тапациран мебел, ниска маса, ТВ кабинет, ЛЦД ТВ и кујна е опремена со фрижидер, микробранова печка, плоча за готвење, аспиратор, мијалник, прибор за јадење и садови за кафе, чај...

Во хотелот Ви стои на располагање бања и сауна со просторија за одмор. Можете да изберете од три типа масажа, да играте тенис на маса, табла, шах или карти. Ако сте голема група на посетители и сакате да јадете заедно ние ќе Ви обезбедиме хотелска таверна. Имаме ски-гардероба за свои скии и двор со места за паркирање.


Може да ве интересираат и следниве понуди:

1 ноќевање за 1 лице со појадок и вечера + СПА / Термин - 07.07 - 31.08.2020 год. - 54%
Хотел & СПА „Тино“ - Св. Стефан, Охрид
1 ноќевање за 1 лице со појадок и вечера + СПА / Термин - 07.07 -...
Уште 8 дена и 16 ч.
 
Woolmark Silver Safe волнен појас со магнет - 33%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Woolmark Silver Safe волнен појас со магнет
Уште 1 ден и 16 ч.
 
Mасажер за грб JOCCA - 35%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Mасажер за грб JOCCA
Уште 1 ден и 16 ч.
 
Електрична четка за заби - 50%
NikMit
Електрична четка за заби
Уште 1 ден и 16 ч.
 
Тример за отсранување на влакна - 63%
NikMit
Тример за отсранување на влакна
Уште 1 ден и 16 ч.
 2 Купувачи
Mидер без ногавици - Genie Slim - 53%
NikMit
Mидер без ногавици - Genie Slim
Уште 1 ден и 16 ч.
 
Пенкало за гравирање - 46%
Online Shopping Mk
Пенкало за гравирање
Уште 1 ден и 16 ч.
 
Рачна пумпа за вода
Online Shopping Mk
Рачна пумпа за вода
Уште 1 ден и 16 ч.
 1 Купувач
Be Active - појас за колено - 50%
Online Shopping Mk
Be Active - појас за колено
Уште 1 ден и 16 ч.
 
One Power очила
Online Shopping Mk
One Power очила
Уште 1 ден и 16 ч.
 1 Купувач