Посета на Рилски Манастир - Банско! 3290 ден. за дводневно поклоничко патување за 1 лице и сместување во хотел „Поларис ИН“ со појадок и вечера (24.03-25.03.2018 год.)

Со купување на овој ваучер добивате 20 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  24.03.2018  до  25.03.2018 
Добивате:
 Дводневно поклоничко патување за 1 лице
 Сместување во Хотел „Поларис ИН“ во трокреветни студија и четворокреветни апартмани
 Појадок и вечера
 Посета на Рилски Манастир
 Трансфер со високотуристички автобуси на релација Скопје - Банско - Рилски Манастир - Скопје
 Придружник и водство на патувањето.
 Изненадување: ПОДАРОК ЗА СЕКОГО
Појаснување:
 Дата на реализација на патувањето: 24.03-25.03.2018 год.
 Понудата е за 1 лице.
 Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување
- Факултативни посети на ресторани во Банско и Рилски Манастир
Програма на патувањето:
 1 ден - 24.03.2018 
- Тргнување во 07:00 часот од паркингот пред Хотел „Русија“. Патување со попатни застанувања преку Крива Паланка, Ќустендил, Благоевград, Разлог до Банско. Пристигнување во пладневните часови во Банско и сместување во Хотел „Поларис ИН“ во трокреветни студија и четворокреветни апартмани. Можност за користење на хотелскиот базен и сауна, или време за прошетка и одмор. Одење на вечерна молитва во Црквата Св. Троица. Враќање во хотелот и вечера. Ноќевање.
 2 ден - 25.03.2018
- Можност за Света Литургија во Црквата Св. Троица и појадок. Тргнување кон еден од најубавите манастири на балканот - Рилски Манастир. Разгледување на фрески и дрворезот како и музејската поставка со подароците кои европските владетели му ги дарувале на манастирот. Можност за разгледување на бистрите води кои го опркужуваат Манастирот како и конзумирање на пресно уловена речна риба. Во попладневните часови тргнување за Македонија. Во вечерните часови пристигнување во Скопје.
 Сите што купуваат преку уплатница потребно е да уплатат најдоцна до четврток 22.03.2018 најкасно до 15 ч. и веднаш на komercija@kupinapopust.mk да испратат скенирана уплатница со цел активација на ваучерите во најбрзо време. Уплатницата може и да ја сликнете со вашиот мобилен телефон и да ја испратите на Viber нa 075 340 547.
 Рилскиот Манастир се наоѓа во југозападниот дел на Република Бугарија во планината Рила. Бил основан во текот на 10 век од страна на Св. Јован Рилски.  Уништен од пожар во почетокот на 19 век, комплексот бил повторно изграден помеѓу 1834 и 1862 година.
Рилскиот манастир од 10-тиот век сè до 1557 г. е во диецезата на Охридската архиепископија. Од 1557 до 1767 година е под јурисдикција на Пеќката патријаршија, од 1767 до 1870 година под управата на Цариградската вселенска патријаршија, дури од 1870 година е под Бугарската екзархија (од 1953 БПЦ). Овој Манастир е еден од културните споменици на Бугарија и е вклучен во списокот на УНЕСКО од 1983 година. Како национален музеј на Бугарија бил прогласен во 1961 година. Манастирот е прикажан на бугарската банкнота од 1 лев.
 За реализација на патувањето потребни се мин. 40 патници.
 kupinapopust.mk не е организатор на патувањето туку само посредник при реализација на анражманот.
Процедурата за купување на ваучер е следнава:

 Пред да го купите ваучерот, ЗАДОЛЖИТЕЛНО јавете се на тел. 078/ 335 863 (лице за контакт Христијан) или пишете на е-маил: h.damevski@gmail.com за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободни места, го купувате ваучерот и повторно се јавувате за да ги соопштите личните податоци. Ваучерот е доволно да го покажете во автобус од вашиот мобилен телефон или таблет, не е задолжително негово печатење.


 ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
Покажи ми го патот
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет

09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк
WEB
Facebook


 ЗАДОЛЖИТЕЛНО е претходна резервација на тел. 078/ 335 863 (лице за контакт Христијан) или на е-маил: h.damevski@gmail.com
 kupinapopust не е организатор на патувањето туку само посредник при реализација на анражманот


Хотел „Поларис ИН“

Може да ве интересираат и следниве понуди:

ТВ комода во бела боја - модел BESTA / Шифра 402.998.90
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ТВ комода во бела боја - модел BESTA / Шифра 402.998.90
Уште 5 дена и 5 ч.
 1 Купувач
8 чинии во сина боја - модел FÄRGRIK / Шифра 504.153.61
Kupinapopust.mk - нас.Центар
8 чинии во сина боја - модел FÄRGRIK / Шифра 504.153.61
Уште 5 дена и 5 ч.
 2 Купувачи
100% 2 Арабика кафиња - модел PATAR
Kupinapopust.mk - нас.Центар
100% 2 Арабика кафиња - модел PATAR
Уште 5 дена и 5 ч.
 2 Купувачи
 Маникир на природни нокти + гел на природни нокти + боја по избор - 71%
Студио „Ин Малова“ - Карпош 4
 Маникир на природни нокти + гел на природни нокти + боја по избо...
Уште 5 дена и 5 ч.
 
Масажа на цело тело + рефлексотерапија (масажа на стопала) + масажа на глава со есенцијално масло по избор (цимет, портокал или лаванда) во салон за убавина 'Прима Бела' - 51%
Салон за убавина "Прима Бела"
Масажа на цело тело + рефлексотерапија (масажа на стопала) + маса...
Уште 5 дена и 5 ч.
 1 Купувач
Половен телефон марка Samsung J5 2016 
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Половен телефон марка Samsung J5 2016 
Уште 5 дена и 5 ч.
 
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор (Омбре, Сомбре, Балајаж, Фламбојаж или Лајаж)  - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор (Омбре, Сомбре, Балај...
Уште 4 дена и 11 ч.
 1 Купувач
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фенирање  - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фен...
Уште 4 дена и 11 ч.
 7 Купувачи
Шишање, миење, маска против првут и фенирање на мажи - 49%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, миење, маска против првут и фенирање на мажи
Уште 4 дена и 11 ч.
 3 Купувачи
Надградба на свилени трепки - 50%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Надградба на свилени трепки
Уште 4 дена и 11 ч.
 1 Купувач
Angel Eye сет светла за фарови со модел по избор - 47%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Angel Eye сет светла за фарови со модел по избор
Уште 4 дена и 11 ч.
 
Полица GNEDBY од 'Ikea'
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Полица GNEDBY од "Ikea"
Уште 5 дена и 5 ч.
 1 Купувач
Две декоративни закачалки - модел TJUSIG
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Две декоративни закачалки - модел TJUSIG
Уште 5 дена и 5 ч.
 1 Купувач