Велигден во Банско! 3 ноќевање за 1 лице во двокреветна економична соба, двокреветна стандардна соба, фамилијарна соба или мезонет на база All Inclusive Light + СПА + празничен Велигденски ручек во период од 25.04 - 02.05.2019 год. во Хотел Riverside“ 4* - Банско


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 70 "kupinapopust" поени.

Купи за 707 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  25.04.2019  до  02.05.2019 

*Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:
 3 ноќевања за 1 лице во двокреветна економична соба на база All Inclusive Light + СПА - 7068 ден. (114 евра)
 3 ноќевања за 1 лице во двокреветна стандардна соба на база All Inclusive Light + СПА - 7254 ден. (117 евра)
 3 ноќевања за 1 лице во фамилијарна соба или мезонет на база All Inclusive Light + СПА - 7688 ден. (124 евра)

Појаснување:
 Понудата е валидна само за Велигденските празници во период од 25.04 - 02.05.2019 год.
 1 купон е за 3 ноќевања за 1 лице во двокреветна економична соба, двокреветна стандардна соба, фамилијарна соба или мезонет. Тоа значи дека доколку престојувате 3 ноќевања, две лица потребни би Ви биле 2 купони.
За да го добиете попустот потребно е да престојувате мин. 2 лица
Доплати:
 Деца од 0 - 5.99 год. се сместува бесплатно и не користат дополнително легло
 Деца од 2 - 5.99 год. сместени со двајца возрасни на дополнително легло доплаќаат 5 евра по ноќевање
 Деца од 6 - 11.99 год. сместени со двајца возрасни на дополнително легло доплаќаат 50% од вкупната сума на еден возрасен
 Трет возрасен и деца од и над 12 год. сместени на дополнително легло доплаќаат 70% од вкупната сума на еден возрасен
 Понудата не важи за единечно сместување!
 Сите доплати се вршат директно во хотелот на рецепција!
 Сместување во собите е во 14:00 часот
 Напуштање на собите е во 12:00 часот
Програма All Inclusive Light:
- 08:00 - 10:00 - Појадок со вклучени пијалоци (кафе и чај)
- 12:30 - 14:00 - Ручек со вклучени пијалоци (вода, сок, бугарско наливно вино и пиво)
- 19:00 - 21:00 - Вечера со вклучени пијалоци (вода, сок, бугарско наливно вино и пиво)
 All Inclusive Light програмата започнува со вечера, а завршува со ручек. При помалку од 20 гости во хотелот храната се служи според сет мени.
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите купонот, потребно да се јавите на тел. 0887/ 153 405 или 0886/ 581 5141 или да испратите e-mail: fo@riversidehotelbansko.com за да резервирате соба.
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен со единствениот код кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.


Ул. Глазен 37Б
Банско
Покажи ми го патот
тел.
 0887/ 153 405
0882/ 645 081
0700/ 911 23
е-маил
fo@riversidehotelbansko.com
Web
Facebook

 Задолжителна е претходна резервација на телефон 0887/ 153 4050882/ 645 081 и 0700/ 911 23 или на e-маил: fo@riversidehotelbansko.com

Хотел „Riverside“ 4* - Банско

Сместен во подножјето на Пирин планина, хотелот "Риверсајд" Ви овозможува да уживате 365 дена во годината на неверојатни природни глетки, пријатна комбинација со комфорт и удобност, каде има насмевка и професионализам.

Хотелот располага со еден од најголемите СПА центри во Банско. На вкупна површина од 1580 м2. гостите можат да уживаат во голем топол базен, џакузи, сауна, парна бања, солариум и фитнес кои во комбинација со различните масажи и терапии ќе помогнат за комплетен одмор на секој гостин.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год. 
Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год. 
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 29.04 - 02.05 или 23.05 - 26.05.2019 год. 
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
Термин - 29.04 - 02.05 или 23.05 - 26.05.2019 год. 
Уште 3 дена и 12 ч.
 
Термини - 11.07 - 25.08.2019 год.
Хотел „Jemelly“, Обзор
Термини - 11.07 - 25.08.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термини - 21.06 - 30.06 или 02.09 - 15.09.2019 год.
Хотел „Jemelly“, Обзор
Термини - 21.06 - 30.06 или 02.09 - 15.09.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 14.04 - 30.06.2019 год. - 38%
Апартмани „Никола“ Крушево
Термин - 14.04 - 30.06.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 09.04 - 13.06.2019 год.  - 47%
Хотел „3 Планини“ Разлог
Термин - 09.04 - 13.06.2019 год. 
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термини - 27.04 - 20.06 или 16.09 - 28.09.2019 год.
Хотел „Jemelly“, Обзор
Термини - 27.04 - 20.06 или 16.09 - 28.09.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин -  25.04 - 02.05.2019 год. 
Хотел „Riverside“ 4* - Банско
Термин -  25.04 - 02.05.2019 год. 
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 09.04 - 13.06.2019 год. - 40%
Хотел „3 Планини“ Разлог
Термин - 09.04 - 13.06.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Термин - 23.04 - 08.05.2019 год.
Хотел “Maria Antoaneta Residence 4*“ Банско
Термин - 23.04 - 08.05.2019 год.
Уште 3 дена и 12 ч.
 
Термин - 01.05 - 01.07.2019 год.
Хотел „St. George Ski & Holiday“ Банско
Термин - 01.05 - 01.07.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.
 
Sports Action Camera HD 4K (30fps Wi-Fi) Black - 39%
Мега Мобил, нас. Аеродром
Sports Action Camera HD 4K (30fps Wi-Fi) Black
Уште 3 дена и 12 ч.
 
Велигденска понуда - Термин: 26.04 - 29.04.2019 год. - 17%
T.A „Balkan Express Travel“
Велигденска понуда - Термин: 26.04 - 29.04.2019 год.
Уште 3 дена и 12 ч.
 4 Купувачи
Термин - 10.04 - 30.06.2019 год.
Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско
Термин - 10.04 - 30.06.2019 год.
Уште 2 дена и 17 ч.