8-ми Септември во Венеција, Милано и Верона! 33% попуст или само 5999 ден. по лице за 4 дена/2 ноќевања со појадок во хотел со 3*, посета на Венеција, Милано и Верона, организиран превоз со високотуристички автобуси + туристички водич со Т.А. Идеал Превоз!

Со купување на овој ваучер добивате 50 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 8990 ден.
    • Попуст 33%
    • Заштедуваш 2991 ден.
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  06.09.2018  до  09.09.2018 

Добивате: 
*8-ми Септември во Венеција, Милано и Верона
 Превоз со високотуристички автобуси
 Две ноќевања со појадок во хотел со 3*** во Лидо Ди Јесоло 
 Разглед на Венеција со туристички водич
 Факултативна посета на Милано и Верона
 Професионален туристички водич во текот на целото патување.
 Прекрасна можност да ги посетите најромантичните градови во Европа.
Појаснување: 
 Пред купувањето на ваучерот, ЗАДОЛЖИТЕЛНО направете предрезервација - јавете се на 017 315 460 и информирајте се дали има слбодни места. 
 По добиената потврда купето го ваучерот. 
 Еден ваучер во вредност од 5999 ден. е наменет за едно лице.
 По купувањето на ваучерот јавете се на 078/ 684 392 или на 02/ 3 119 006  за да ја потврдите претходно направената предрезервација.
 Реализација на патувањето - од 06.09 до 09.09.2018 год.
Програма на патувањето: 
1 ден ЧЕТВРТОК (06.09.2018) - СКОПЈЕ - ВЕНЕЦИЈА
- Состанок на групата на Дрводекор во 16:00 часот. Поаѓање за Венеција во 16:30 часот. Патуваме преку граничниот премин Табановце. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни одмори.
2 ден ПЕТОК (07.09.2018) - ВЕНЕЦИЈА
- Пристигнување на пристаништето “Пунта Сабиони” во Лидо Ди Јесоло, во предпладневните часови. Превоз со брод “вапорето” до центарот на Венеција. Разглед на градот: плоштадот и црквата Св.Марко, Мостот на воздишките, Дуждевата палата, Прокуратите, Мостот Риалто, Каналот Гранде… Слободно време за индивидуални прошетки Во договорено време враќање со бродот до Пунта Сабиони и трансфер до Лидо Ди Јесоло. Сместување во хотел. Вечерта можност за индивидуална прошетка низ Лидо ди Јесоло или посета на многуте пицерии и ресторани. Ноќевање.
3 ден САБОТА (08.09.2018) - ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО - МИЛАНО
- Појадок.Факултативна целодневна посета на еден од најубавите градови во Европа,градот на модата Милано. Пристигнуваме во попладневните часови. Разглед на градот со локален водич:тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo,централниот плоштад каде се наоѓа најголемата готска катедрала во светот,потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle,најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196 м долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миланската опера,една од најпознатите оперски куќи во светот.Слободно време за шопинг и индивидуални прошетки низ градот кој е бисер на северниот дел на Италија. Во предвечерните часови заминување кон Лидо ди Јесоло.Ноќевање.
4 ден НЕДЕЛА (09.09.2018) ВЕНЕЦИЈА - ВЕРОНА - ПАЛМА НОВА - СКОПЈЕ
- Појадок. Одјавување на собите.Групата се упатува кон Верона – градот на Ромео и Јулија, започнува на плоштадот Бра каде се наоѓа надалеку познатата Арена, потоа следи прошетка по познатата улица Mazzini која низ центарот на градот води директно до плоштадот Ербе. Разглед на плоштадот “Dei Signori” каде се наоѓа статуата на Данте, а потоа се упатуваме во дворот на куќата на Јулија каде ќе можете да се фотографирате со статуата на Јулија. Слободно време за прошетка.
Во договорено време поаѓање за Скопје со попатна посета на Палма Нова ( добро познат шопинг центар) каде ќе направиме пауза за шопинг, по што се продолжува патувањето, преку Словенија, Хрватска, Србија. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови
 Во цената не е вклучено: 
- “Вапорето” (бродски билет) од Пунта Сабиони до Венеција и разглед на Венеција (20 евра)
- Факултативна посета и разглед на на Милано со локален водич (30 евра)
- Посета и разглед на Верона (10 евра)
- Патничко осигурување 300 денари
 За патувањето важат општите услови на Агенцијата. 


Ул. Даме Груев блок 5 лок.10
(кај полициската станица Беко)
Покажи ми го патот
тел.
 078/ 322 272
е-маил
idealprevoz@yahoo.com
Facebook
WEB

 Пред купувањето на ваучерот јавете се на 078/ 322 272 или пишете на е-маил idealprevoz@yahoo.com
 Доколку поради било која причина, патувањата или турите се откажат или не се реализираат, ќе добиете комплетно рефундирање на уплатените средства!


Т.А. Идеал Превоз
За прекрасно и безгрижно патување, препуштете ја организацијата на Т.А. Идеал Превоз. 
Вршат организан превоз низ цела Македонија и надвор со високотуристички автобус, организираат секакви видови на патувања, екскурзии, семинари, шопинг тури.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Масажа на стапала со пилинг
- 42%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
Масажа на стапала со пилинг
Уште 8 дена и 15 ч.
 
Медицинска масажа на грб со ароматични масла - 55%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
Медицинска масажа на грб со ароматични масла
Уште 8 дена и 15 ч.
 
Релакс масажа на цело тело - 32%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
Релакс масажа на цело тело
Уште 8 дена и 15 ч.
 
Тандем релакс масажа на ЦЕЛО тело со ароматични масла по ваш избор - 63%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
Тандем релакс масажа на ЦЕЛО тело со ароматични масла по ваш избо...
Уште 8 дена и 15 ч.
 
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Уште 19 ч. 43 мин.
 
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Уште 19 ч. 43 мин.
 
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год. 
Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско
Термин - 01.07 - 31.08.2019 год. 
Уште 19 ч. 43 мин.
 
Термин - 29.04 - 02.05 или 23.05 - 26.05.2019 год. 
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
Термин - 29.04 - 02.05 или 23.05 - 26.05.2019 год. 
Уште 1 ден и 15 ч.
 
Термини - 11.07 - 25.08.2019 год.
Хотел „Jemelly“, Обзор
Термини - 11.07 - 25.08.2019 год.
Уште 19 ч. 43 мин.
 
Термин - 14.04 - 30.06.2019 год. - 38%
Апартмани „Никола“ Крушево
Термин - 14.04 - 30.06.2019 год.
Уште 19 ч. 43 мин.
 
Термин - 09.04 - 13.06.2019 год.  - 47%
Хотел „3 Планини“ Разлог
Термин - 09.04 - 13.06.2019 год. 
Уште 19 ч. 43 мин.