62% попуст или 490 ден. за 40 мин. TUINA акупресурна масажа по избор (глава, врат и раменици или врат, раменици и грб) во студио по традиционална кинеска медицина „Аку Сана“

Со купување на овој ваучер добивате 10 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 1300 ден.
    • Попуст 62%
    • Заштедуваш 810 ден.
  • 3 Купувачи
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  21.03.2018  до  30.04.2018 

Добивате:
• TUINA акупресурна масажа на:
- Глава
- Врат 
- Раменици или
• TUINA акупресурна масажа на:
- Врат
- Раменици 
- Грб
• Опуштењето на телото  и ослободувањето од стресот.
• Потикнување на само излекување.
• Помага при надминување на болните синдроми во телото ( грб, кичма , рамен појас  итд).
• Јакнење на имунитетот.
• Детоксификација на телото.
• Побрувањето на варењето во организмот.
• Подобрувањето на циркулацијата во организмот.
• Благотворно влијане на нервниот систем.
 Помага при несоница.
• Ослободување од главоболки.
• Времетраење: 40 мин.
• Почуствувајте се препородено.
Појаснување:
 Масажата ја извршува: Др. Дејан Стевановик
 ШТО Е АКУПРЕСУРНА МАСАЖА?
- Станува збор за комбинација на масажа, акупресура и останати техники за манипулацијана телото. Ова масажа делува благодарение на примената на притисок на акупунктурните точки, мердијаните, мускулите, нервите при тоа острануваеки ги блокадите кои го спречуват нормалното движење на енегијата КИ или qi. Со остранувањето на споменатите блокади организмот се враќа во рамонтежа со што се подобрува состојбата на здравје и виталност медицинската акупресуна масажа е најприкладна за ублажувањето на хроничните болки, пореметувањата на мускулно коскениот систем и стрес поврзан со пореметувањата кој влијаат на пробавниот и дишниот систем. Оваа масажа ги третира и болките  во вратот, рамениците, грбот, ишиас, болки во нозете, тениски лакат. Бидејки со  оваа масажа се подобрува движењето и протокот на qi енергијата, третманот често делува поволно на целото тело.
 ЗАДОЛЖИТЕЛНА е предходна резервација на термин на тел: 078/ 219 923


Ул. Букурешка 12-6
Нас. Тафталиџе 1
(наспроти Хрватска
амбасада)
Покажи ми го патот
тел. 078/ 219 923
Facebook
WEB

 Задолжителна е предходна резервација на термин на тел: 078/ 219 923

Студио по традиционална кинеска медицина „Аку Сана“
Традиционалната кинеска  медициниа  постои во Кина уште од пред 3000 години. Таа ги вклучува акупунктурата, Qigong(Chi Kung), лековити билки и длабоки масажи и многу други нешта. Повеке од 25 % од светската популација користат традицинална Кинеска медицина. Старите Кинези верувале дека животната енергија qi кружи кроз нас по акупунктурните мердиани и истата ерергија одговар на различните органи во телото. Силите која ја покренуваат енрегијата помеѓу двата пола се yin i yang енергетските системи. Во нормални  околности кај здравите луѓе животната сила кружи рамномерно, одржувајќи ја рамнотежата помеѓу силните елементи на yang и контролирајќи ги елементите на yin енеријата. Доколку се поремети телесната енергетска рамнотежа  може да настане заболување. Во нормални околности кај здравите луѓе животната сила кружи рамномерно, одржувајќи ја рамнотежата помеѓу силните елементи на yang и контролирајќи ги елементите на yin енеријата. Доколку се поремети телесната енергетска рамнотежа  може да настане заболување. Со применувањето на одредени искуствени знаења стари иљадници години терапефтот ги активира одредените точки на мердианите и повторно ја воспоставува рамнотежата на yin-yang. Тие точки се викат акупуктурни точки, а се активират со убод на игла (акупунктура) или со притисок на прст (акупресура). Како и во другите гранки на холистичката медицина  така и во кинеската медицина се нагласува поврзаноста на  телото, умот и духот односно нивниот однос кон околината. Кинеската медицина има за цел одржувањето на доброто здравје и задоволство, како и превенција на заболувањата но исто така е облик на дијагностика и начин на лечење. Човекот се посматра како битие кое го створила природата и како такво битие тоа е подложно на природните закони. Човекот се лечи како целина тоа е и причината зашто се ублажуват или пак се лечат сиптомите на тешките заболувања

Основни методи кои се развиле во кинескат медицина се:
- Акупунктура
- Тui-na терапија
- Рефлексо терапија
- Билна Хербална медицина

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Надградба на свилени трепки - 60%
Social Hair Salon - Нас. Центар
Надградба на свилени трепки
Уште 4 дена и 5 ч.
 
Термин - 29.03 - 31.03.2019 год. - 20%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Термин - 29.03 - 31.03.2019 год.
Уште 5 дена
 
Термин - 01.04 - 30.06.2019 год.
Хотел „Casa Karina 4*“, Банско
Термин - 01.04 - 30.06.2019 год.
Уште 5 дена
 
Промена и балансирање на 4 пневматици - 51%
CERES - Skopje guma
Промена и балансирање на 4 пневматици
Уште 5 дена
 32 Купувачи
Термин - 11.03 - 31.03.2019 год.
Хотел „Riverside“ 4* - Банско
Термин - 11.03 - 31.03.2019 год.
Уште 4 дена и 5 ч.
 
КАПУЕРА тренинзи за деца и возрасни - 50%
Спортски боречки клуб „КАПУЕРА“ - Нас. Центар
КАПУЕРА тренинзи за деца и возрасни
Уште 5 дена
 1 Купувач