70% попуст или само 390 ден. за 40 мин. третман со моксибустија и масажа на раменици, плешки и грб во студио по традиционална кинеска медицина „Аку Сана“

Со купување на овој ваучер добивате 8 "kupinapopust" поени.

Купи за 390 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 1300 ден.
  • Попуст 70%
  • Заштедуваш 910 ден.
 • Преостанато време
 • 11 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  08.07.2019  до  31.08.2019 

Добивате:
 40 мин. третман со моксибустија и масажа на раменици, плешки и грб
• Времетраење: 40 мин.
 Елиминација на стресот
• Отстранување на болката
 Психичко опуштање
 Подобрување на држењето на телото
• Забрзување на циркулацијата
• Намалување на крвниот притисок
• Опуштање на мускулното ткиво
 Зголемувањето на подвижноста и флексибилноста на зглобовите
 Поквалитетно и подлабоко дишење
 Јакнење на имунитетот
 Потикнување на само излекување
 Благотворно влијане на нервниот систем
Појаснување:
 Масажата ја врши: Др. Дејан Стевановиќ 
• Спрема Традиционалнат Кинеска Медицина сржта на сите заболувања и телесни тегоби лежи во пореметувањето на внатрешната енергија.Нашата енергијаа е топла но понекогаш некој енергетски точки на телото се ладат.Ладните нозе и раце не предупредуват на тоа дека настанале блокади во телото :поголем дел од енергетските блокади настануват во пределот на стомаокот но и на другите места. Употребата на топлината во лечењето  на луѓето е најстара терапија
• Палење на лековити тревки
Како една од методите за лечење се препорачува  лечењето со мокса,при што се загреват одредени специфични подрачја и точки на телото.Моксибустијата настанала во Кина а самиот термин е од Јапанско потекло.
Елиминирањето  на влагата и ладнотијата од акупуктурните точки ја придвижува енергијата
Во комбинација со останатите техники на работа на телото како што се разните масажи(tuina , shiatsu ,Thai масажи) се постигнува значителен тераписки е ефект,а може да се корсити и како не зависна терапија.Крајна цел на моксибустијата отсртанувањето  на влагата, и ладнотијата од акупунктурните точки како и од мердијаните. Овозможување на нормален тек на животната (енергија qi), Поборување на крвотокот. Подигнување на колабирираната Yang енергија.
• Додавање на енергија
Самиот третмане многу едноставен .Стапчињјата со мокса  се долги 20 цм и дебели се во пресек 1,5 цм.Со запаленеите спачиња се загреват  одредени акупуктурни точки. За време на треманот клијнетот чувствува пријатна топлина на деловите на телото кој се загреват ,телото автоматски с е опушта а може да с е јави и поспаност
 ЗАДОЛЖИТЕЛНА е предходна резервација на термин на тел: 078/ 219 923
• За оваа понуда не е задолжително печатење на ваучерот. Доволно е да го покажете од Вашиот мобилен телефон или таблет.


Ул. Букурешка 12-6
Нас. Тафталиџе 1
(наспроти Хрватска
амбасада)
Покажи ми го патот
тел. 078/ 219 923
Facebook
WEB

 Задолжителна е предходна резервација на термин на тел: 078/ 219 923

Студио по традиционална кинеска медицина „Аку Сана“
Традиционалната кинеска  медициниа  постои во Кина уште од пред 3000 години. Таа ги вклучува акупунктурата, Qigong(Chi Kung), лековити билки и длабоки масажи и многу други нешта. Повеке од 25 % од светската популација користат традицинална Кинеска медицина. Старите Кинези верувале дека животната енергија qi кружи кроз нас по акупунктурните мердиани и истата ерергија одговар на различните органи во телото. Силите која ја покренуваат енрегијата помеѓу двата пола се yin i yang енергетските системи. Во нормални  околности кај здравите луѓе животната сила кружи рамномерно, одржувајќи ја рамнотежата помеѓу силните елементи на yang и контролирајќи ги елементите на yin енеријата. Доколку се поремети телесната енергетска рамнотежа  може да настане заболување. Во нормални околности кај здравите луѓе животната сила кружи рамномерно, одржувајќи ја рамнотежата помеѓу силните елементи на yang и контролирајќи ги елементите на yin енеријата. Доколку се поремети телесната енергетска рамнотежа  може да настане заболување. Со применувањето на одредени искуствени знаења стари иљадници години терапефтот ги активира одредените точки на мердианите и повторно ја воспоставува рамнотежата на yin-yang. Тие точки се викат акупуктурни точки, а се активират со убод на игла (акупунктура) или со притисок на прст (акупресура). Како и во другите гранки на холистичката медицина  така и во кинеската медицина се нагласува поврзаноста на  телото, умот и духот односно нивниот однос кон околината. Кинеската медицина има за цел одржувањето на доброто здравје и задоволство, како и превенција на заболувањата но исто така е облик на дијагностика и начин на лечење. Човекот се посматра како битие кое го створила природата и како такво битие тоа е подложно на природните закони. Човекот се лечи како целина тоа е и причината зашто се ублажуват или пак се лечат сиптомите на тешките заболувања

Основни методи кои се развиле во кинескат медицина се:
- Акупунктура
- Тui-na терапија
- Рефлексо терапија
- Билна Хербална медицина

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Пакет од 9 третмани за слабеење - 3 мезотерапии, 3 ултразвук и 3 BHS - 58%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода kај Рампа
Пакет од 9 третмани за слабеење - 3 мезотерапии, 3 ултразвук и 3 ...
Уште 2 дена и 22 ч.
 
Пакет од 15 третмани за слабеење - 5 мезотерапии, 5 ултразвук и 5 антицелулитни масажи - 58%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода kај Рампа
Пакет од 15 третмани за слабеење - 5 мезотерапии, 5 ултразвук и 5...
Уште 2 дена и 22 ч.
 
1 ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 19.08 - 31.08.2019 год. - 27%
Хотел & СПА „Тино“ - Св. Стефан, Охрид
1 ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 19.08 - 31.08.20...
Уште 2 дена и 22 ч.
 
Депилација со топол восок на нозе и интима - 56%
Фризерско - козметичко студио „Стеси“ - нас. Аеродром
Депилација со топол восок на нозе и интима
Уште 2 дена и 21 ч.
 
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска и релакс) во салонот за масажа 'Серџо'
- 61%
Салон за масажа „Серџо“
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска и релакс) во...
Уште 2 дена и 21 ч.
 26/50 Купувачи
All Inclusive ноќевање - Термин 06.07 - 07.09.2019 год.
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
All Inclusive ноќевање - Термин 06.07 - 07.09.2019 год.
Уште 2 дена и 21 ч.
 6 Купувачи