90% попуст или само 744 ден. за 120 часа online курс по Англиски јазик (TEFLS / TESOL) од „International Open Academy“

Со купување на овој ваучер добивате 22 "kupinapopust" поени.

Купи за 744 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 7378 ден.
    • Попуст 90%
    • Заштедуваш 6634 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  13.06.2019  до  31.07.2019 

Добивате:
 120 часа online курс по Англиски јазик (TEFLS / TESOL)
 10 модули за учење кои ќе ве подготват за вашата нова авантура. Ќе дознаете:
- Како да ги мотивирате учениците кои се почнуваат да го изучуваат англискиот јазик
- Како да го користите основниот јазик на ученикот за да научи нов јазик.
- Основите на лингвистиката, кои ќе помогнат да се премости јазот помеѓу основниот јазик на учениците и англискиот јазик.
- Сите вештини за читање, пишување, зборување и слушање што ќе треба да ги пренесете кај вашите ученици.
- Основни педагошки техники
- Стратегии за управување со училницата
- Како да се вработите во странство
 Модул 1: СТАРТ
- Мотивација
- Разбирање на културното потекло
- Важноста на првиот јазик
 Модул 2: ЛИНГВИСТИКА
- Фонологија
- Лексикологија
- Морфологија
- Синтакса
- Фонетика
- Семантика
 Модул 3: ЧИТАЊЕ
- Развивање вештини за читање
- Слушање
- Формирање здруженија
- Декодирање
- Читање
 Модул 4: ПИШУВАЊЕ
- Структура на реченица
- Граматика
- Креирање на нови знаења
- Информативно и објаснувачко пишување
- Убедливо пишување
 Модул 5: ГОВОРЕЊЕ
- Звучни зборови
- Читање гласно
- Одговарање на прашања
- Презентирање на нови идеи
 Модул 6: СЛУШАЊЕ
- Декодирање звуци
- Повторувајќи го она што го слушате или транскрибирате
- Парафразирајќи го она што го слушате
- Разговорно англиски
- Користење на она што го слушате за да ги презентирате новите идеи
 Модул 7: ПЕДАГОГИЈА
- Разбирање мотивација
- Експозиција
- Конструктивна критика
- Моделирање
 Модул 8: ПЛАНИРАЊЕ НА ЧАСОВИ
- Стандарди и цели
- По наставна програма
- Размена на инструкции
- Наставни стратегии
- Значајни проценки
 Модул 9: УПРАВУВАЊЕ СО УЧИЛНИЦАТА
- Поставување очекувања
- Почит
- Одговорност
- Избор на вашите битки
- Единствени стратегии
 Модул 10: ПРВА РАБОТА СО TESOL
- Што ти треба?
- Градење на биографија
- Можни дестинации
- Техники за интервју: Што бараат?
- Подготвување се да се приклучите на друга култура
 Индивидуален распоред за учење.
 Учите каде и кога сакате.
 Збогатете го вашиот вокабулар со најобичните зборови.
• Започнете со учење од соодветно ниво.
• Систем за идентификација на говор.
 Поени и значки.
• Постојана стимулација и мотивација за развој.
• Прилагодете го курсот на вашите индивидуални потреби.
 Слушајте, зборувајте, читајте - Уживајте во јазикот и учете побрзо!
Појаснување:
• Можете да учите во секое време и насекаде, бидејќи активирачкиот код што го добивате обезбедува пристап до платформата 24 часа на ден, 7 дена во неделата во текот на избраниот период.
 По завршување на курсот добивате сертификат кој ја потврдува вашата јазична компетентност.
 Кодот од својот ваучер го испраќате на e-mail: info@Internationalopenacedemy.com 
 По активацијата на купонот добивате пристап до платформата и почнувате да учите.
• За сите дополнителни прашања обратете се на: info@Internationalopenacedemy.comInternational Open Academy
Покажи ми го патот
тел:
US: +1 646 889 1653
UK: +44 20 8068 1872
e-mail
info@Internationalopenacedemy.com
Facebook
WEB

• Задолжителна е претходо испраќање на ваучерите на следнава е-маил адреса: info@Internationalopenacedemy.com 

International Open Academy

Нашите курсеви се создадени само за вас. Бидејќи целото студирање е онлајн, можете да учите секаде, во секое време, токму онака како што ви одговара!

Курсевите се структурирани во јасно дефинирани теми, содржат детални пишани инструкции со илустрации и можете да ги видите техниките нашите видеа.

Погледнете го секој курс подетално, одберете кои одговараат на вас и започнете да градите забавна и возбудлива нова кариера денес!


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Еден тонер за моделите HP 435 ,436, 285, 2612, 283, 278 - 38%
Papirus office - HP Тонери, нас. Маџари
Еден тонер за моделите HP 435 ,436, 285, 2612, 283, 278
Уште 2 дена и 19 ч.
 
Air Mouse W1 - 12%
Мега Мобил, нас. Аеродром
Air Mouse W1
Уште 2 дена и 19 ч.
 
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо - 51%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо
Уште 2 дена и 19 ч.
 
40 мин. третман со моксибустија и масажа на раменици, плешки и грб - 70%
Студио по традиционална кинеска медицина „Аку Сана“ - Нас. Т...
40 мин. третман со моксибустија и масажа на раменици, плешки и гр...
Уште 2 дена и 19 ч.
 8 Купувачи
 Kратка релакс масажа + киропрактичен третман на цело тело - 45%
Студио за масажа „Power“
 Kратка релакс масажа + киропрактичен третман на цело тело
Уште 2 дена и 19 ч.
 2 Купувачи
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец: 12 тренинзи Power Plate + 12 кардио вежби (со Orbitrek) + 8 антицелулитни масажи - 67%
Фитнес центар „Power Plate Studio MK“
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец...
Уште 2 дена и 19 ч.
 2 Купувачи
ULTRA LAST MINUTE 
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ULTRA LAST MINUTE 
Уште 2 дена и 19 ч.
 45 Купувачи
Ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Апартмани и ресторан „Konoba Akustik“ - Сутоморе
Ноќевање на база полн пансион / Термин - 01.07 - 31.08.2019 год.
Уште 2 дена и 19 ч.