90% попуст или само 744 ден. за online курс за помош на лица со дислексија од „International Open Academy“

Со купување на овој ваучер добивате 22 "kupinapopust" поени.

Купи за 744 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 7378 ден.
    • Попуст 90%
    • Заштедуваш 6634 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  25.10.2019  до  31.12.2019 

Добивате:
 Online курс за помош на лица со дислексија
 1 од 10 луѓе имаат дислексија, но што значи тоа? Дознајте повеќе за оваа вообичаена попреченост во учењето и како да им помогнете на луѓето да напредуваат со тоа
 Орландо Блум, Whoopi Голдберг и Стивен Спилберг се некои од познатите луѓе кои живеат со дислексија. Тоа е вообичаено нарушување на учењето, но дали би ги препознале знаците?
 Дали вашето дете има или некој што го познавате:
- Имате проблеми во учењето на азбуката?
- Борби кога учат расадник рими како „Jack and Jill“?
- Имате семејна историја на читање или правописни тешкотии?
- Се двоумиш или кажува „многу“ кога зборуваш?
- Користете нејасен јазик отколку вистинското име на некој предмет?
- Имате проблеми да запомните датуми, имиња или телефонски броеви?
 Со овој курс ќе ги научите знаците на дислексија и начини како да им помогнете на луѓето да управуваат и да живеат со нивните тешкотии во учењето
 Луѓето со дислексија учат поинаку. 
 Наставниците, работодавците и нивните најблиски честопати се чувствуваат фрустрирани затоа што не се разбираат. 
 Разбирањето на свеста за дислексија значи дека можете да им помогнете на луѓето да го постигнат својот целосен потенцијал дали тоа се деца во училницата, луѓе на работа, пријатели, семејство или соседи.
 Нашиот акредитиран курс преку Интернет ќе ви помогне да ја разберете дислексијата, да ги дознаете причините и ефектите на состојбата и да научите за третман со дислексија и други стратегии за работа со дислексија.
 Пријавете се на нашиот онлајн курс за подигнување на свеста за дислексија и започнете кон вашата награда за нова струка или кариера, помагајќи им на луѓето да управуваат со дислексија.
Појаснување:
• Можете да учите во секое време и насекаде, бидејќи активирачкиот код што го добивате обезбедува пристап до платформата 24 часа на ден, 7 дена во неделата во текот на избраниот период.
 По завршување на курсот добивате сертификат кој ја потврдува вашата јазична компетентност.
 Кодот од својот ваучер го испраќате на e-mail: info@Internationalopenacedemy.com 
 По активацијата на купонот добивате пристап до платформата и почнувате да учите.
• За сите дополнителни прашања обратете се на: info@Internationalopenacedemy.comInternational Open Academy
Покажи ми го патот
тел:
US: +1 646 889 1653
UK: +44 20 8068 1872
e-mail
info@Internationalopenacedemy.com
Facebook
WEB

• Задолжителна е претходо испраќање на ваучерите на следнава е-маил адреса: info@Internationalopenacedemy.com 

International Open Academy

Нашите курсеви се создадени само за вас. Бидејќи целото студирање е онлајн, можете да учите секаде, во секое време, токму онака како што ви одговара!

Курсевите се структурирани во јасно дефинирани теми, содржат детални пишани инструкции со илустрации и можете да ги видите техниките нашите видеа.

Погледнете го секој курс подетално, одберете кои одговараат на вас и започнете да градите забавна и возбудлива нова кариера денес!


Може да ве интересираат и следниве понуди:

 Испитување на Helicobacter pylori IgG - 35%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
 Испитување на Helicobacter pylori IgG
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Испитување на крвна слика, биохемиски и уринарен статус - 34%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Испитување на крвна слика, биохемиски и уринарен статус
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Прегледи по системи (крвна слика, спирометрија, аудометрија, ЕКГ) - 64%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Прегледи по системи (крвна слика, спирометрија, аудометрија, ЕКГ)
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Издавање на лекарски уверенија со испитувања и преглед - 47%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Издавање на лекарски уверенија со испитувања и преглед
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Прочистувач на воздух за ПМ честички - модел Winix Zero + бесплатна достава + 2 год. гаранција - 15%
Естер Софт - Winix - Ново Лисиче
Прочистувач на воздух за ПМ честички - модел Winix Zero + бесплат...
Уште 8 дена и 13 ч.
 5 Купувачи
Дијамантска дермоабразија на лице - 71%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Дијамантска дермоабразија на лице
Уште 8 дена и 13 ч.
 
20% попуст на целото мени за храна и пијалоци
Пивница „Темов“ - Стара Скопска чаршија
20% попуст на целото мени за храна и пијалоци
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Откривање на причините за хроничен замор, несоница и болки во телото со квантна анализа - 66%
„Одлично здравје“ - нас. Лисиче
Откривање на причините за хроничен замор, несоница и болки во тел...
Уште 8 дена и 13 ч.
 3 Купувачи
Дермаролер - 20%
ИПСУМ ДООЕЛ
Дермаролер
Уште 8 дена и 13 ч.
 3 Купувачи
Online курс за работа со лица со посебни потреби - 90%
International Open Academy
Online курс за работа со лица со посебни потреби
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Online курс за работа со лица со аутизам - 90%
International Open Academy
Online курс за работа со лица со аутизам
Уште 8 дена и 13 ч.
 
Online курс за работа со хиперактивни деца (ADHD) - 90%
International Open Academy
Online курс за работа со хиперактивни деца (ADHD)
Уште 8 дена и 13 ч.