63% попуст или 27.900 ден. (450 евра) за online курс за менаџер на проекти од фондови на ЕУ во времетраење од 90 дена од „Special Skills Academy Inc.“

Со купување на овој ваучер добивате 930 "kupinapopust" поени.

Купи за 27900 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 74400 ден.
    • Попуст 63%
    • Заштедуваш 46500 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  01.01.9765  до  31.10.2020 

Добивате:
• Online курс за менаџер на проекти од фондови на ЕУ
• Курсот трае 90 дена
• Курсот се состои од теоретски и практичен дел:
- Теоретски дел: На секој студент ќе му се обезбедат информации за пристап со кои ќе може да се пристапи до пишана содржина, лекции и едукативни материјали. Во рамките на виртуелната училница, самостојно го тестирате нивото на знаење што сте го достигнале.
Практичен дел: Секој студент со помош на инструктор ќе напише еден реален проект, ДЕМО за финансирање од фондовите на ЕУ.
Што ќе научите?
Како функционираат фондовите на ЕУ
- Методологија за подготовка на проекти за тендери
- Како да се дизајнира и да се напише проектна документација за апликација
- Како да се проценат проектите
- Имплементација и склучување договори на проекти во согласност со правилата на ЕУ
Само-пишан проект ДЕМО или ТЕСТ за финансирање од фондовите на ЕУ како конечен резултат на наученото и применето знаење.
• Целокупниот курс можете да го поминете од Вашиот дом или било која локација каде имате интернет пристап
Појаснување:
• Европскиот совет официјално и даде статус на кандидат на Северна Македонија на 17 декември 2005 година. Од тогаш до 2020 година, Македонија доби 1,3 трилиони евра помош за развој преку механизмите за финансирање на ЕУ. Сепак, се чини дека Македонците сè уште не се доволно запознаени со оваа можност бидејќи повеќето фондови на ЕУ сè уште не се користени! Ниското искористување на европските фондови треба да се бара главно во незнаење, недостаток на познавање на англиски јазик, задолжителната и обемна документација и верба дека ова е премногу комплицирано за да се разбере. Сите тие се вистински пречки и речиси е невозможно да се очекува дека без понатамошно образование ќе бидат разбрани сите потребни проблематики. Постојат многу вообичаени случаи кога проектите на ЕУ се отфрлаат заради ЕДНОСТАВНИ ПРОЦЕДУРАЛНИ БАРАЊА И НЕПОЗНАВАЊЕ НА ОСНОВИТЕ НА ФИНАНСИРАЊЕТО НА ЕУ, не заради лошиот квалитет на проектот! Special Skills Academy од Англија нуди посебен попуст за македонскиот пазар од 63% и можете да научите како да напишете свои проекти на ЕУ преку Интернет од своја локација во вашето слободно време! ИПА програмите за регионален развој за Македонија се активни и треба само да водите сметка како се објавуваат повиците. Без да знаете како да повлечете пари од фондовите на ЕУ, нема да бидете соодветно едуцирани да ги искористите сите можности што ги имате. Фондовите на ЕУ се дефинитивно една од оние работи кои што можат да ви го променат животот и да започнeте нови проекти и позитивни промени. Со знаење и диплома на проект- менаџер на фондови на ЕУ, можете да:
1. Напишете проект и побарате финансирање од ЕУ за вашата деловна, непрофитна организација или занает
2. Да заработите работа во која било компанија како експерт за спроведување на проекти од ЕУ и да работите на такво работно место, за кое побарувачката ќе расте чекор по чекор (имате можност да бидете еден чекор понапред од другите сега!)
3. Станете консултант и да им помагате на другите во пишувањето на проектите на ЕУ и со тоа да стекнете дополнителна приватна работа (цената за пишување само еден проект е многу пати поголема од цената на овој курс!)
Со доаѓањето на Македонија како кандидат за ЕУ, финансирањето од фондовите на ЕУ стана реалност. Пишувањето проект за финансирање и кофинансирање од фондовите на ЕУ може да биде комплексен процес што бара познавање на правото на ЕУ, прецизност и задоволство од сите најмали детали. Затоа, проектите честопати се отфрлаат и покрај социјалното и економското оправдување. Со едно од најдобрите online училишта за возрасни во Европа и во светот, станете дел од „избраните“ кои можат да завршат меѓу најдобрите. Ако некогаш инвестирањето во себе било профитабилно, тогаш дефинитивно сега е овде со понуда што едноставно не можете да ја пропуштите ако се грижите за напредокот!
• Напомена: Попустот за оваа онлајн едукација е остварен преку програма помогната од непрофитната организација I Love The Planet.
 За време на траењето на курсот достапна Ви е онлајн помош преку е-маил: mk@ilovetheplanet.ngo
• Курсевите се на англиски и македонски јазик организиран од Академија за специјални вештини.
• Предзнаење не е потребно
 Можете да учите во секое време и насекаде, бидејќи активирачкиот код што го добивате обезбедува пристап до платформата 24 часа на ден, 7 дена во неделата во текот на избраниот период
 Добиениот ваучер од наша страна го препраќате на e-mail: mk@ilovetheplanet.ngo и во рок од 48 часа ќе ги добиете кодовите за активација.
• Активацијата се врши на следниов линк: Активација
 Кликнете на кошничката со име Project Manager за да го одберете курсот, потоа во полето Coupon ID внесте го кодот од ваучерот и кликнете CheckoutДоколку нешто не функционира пишете на mk@ilovetheplanet.ngo
• По завршувањето на курсот добивате UK диплома од страната на Special Skills Academy која има одлична репутација во сите земји членки на Европската Унија
• За сите дополнителни прашања обратете се на: mk@ilovetheplanet.ngo


Special Skills Academy Inc.
5348 Vegas Dr. #312
Las Vegas, NV 89108
USA
e-mail
mk@ilovetheplanet.ngo
Покажи ми го патот
WEB

• Задолжителна е претходно активирање на купонот.

Special Skills Academy Inc. e центар за едукација и обука, пионер во анализата на работната сила и спроведувач на специјализирани решенија за обука кои помагаат да се вработи денешната работна сила. Нашите иновативни курсеви за обука се лесни за употреба преку Интернет проценки кои се прилагодени да ги задоволат професионалните потреби на лицата кои бараат работа и работодавците додека се обраќаат на списоците за недостиг на работна сила во земјите на Европската унија, САД и Австралија.

Нашата мисија е да го подобриме учењето и да го претвориме во акција. Ова е нашата конкурентска предност - едукативна обука која одговара на потребите на современата работна сила денес. Нашата визија е да бидеме лидер во образованието и обуката на работната сила, додека ги одржуваме најисплатливите начини за ефикасно едуцирање на раширената работна сила во светот.

Ние се стремиме да бидеме лидери во образованието кои го поддржуваат потребите на индустријата за вработување со вистинска обука за работната сила со цел да се вработи квалификувана работна сила. Академијата за специјални вештини обезбедува балансирана мешавина од стручност, образовни насоки, студентски услуги и напредување во кариерата. Ние создаваме кориснички решенија што одговараат на вашите специфични потреби.


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Апарат за нега на пети
Online Shopping Mk
Апарат за нега на пети
Уште 4 дена и 19 ч.