90% попуст или само 614 ден. за online курс за изучување на детската психологија: растење во среќни тинејџери од „International Open Academy“

Со купување на овој ваучер добивате 18 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 6138 ден.
    • Попуст 90%
    • Заштедуваш 5524 ден.
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  25.10.2019  до  29.02.2020 

Добивате:
 Online курс за изучување на детската психологија: растење во среќни тинејџери
 Дознајте ја тајната за одгледување среќни тинејџери со овој видео курс од Jodi Aman
• Страшните тинејџерски години - знаевте дека доаѓаат, но сега кога вашето мило дете стана тинејџер, се чини дека сè се смени!
 Од притисокот пред колеџ до навигација по социјалните медиуми, има толку многу што треба да се справи со својот тинејџер, а вие сакате да бидете таму за да помогнете. Но, како може да му помогнеш на тинејџер? Со свртување кон експерт. Jodi Aman има 25-годишно искуство како терапевт и интуитивен советник и специјализира во помагање на тинејџерите - и нивните родители - навигација на необичните води во адолесценцијатa
 Jodi ве шета низ сè што треба да знаете за да ги водите вашите тинејџери успешно преку деликатни теми како што се секс, ментално здравје и малтретирање, како и управување со пари, само-грижа и социјални медиуми. 
 Во овој курс ќе научите за: 
- Како да моделирате добро емоционално здравје за вашите тинејџери
- Сочувство и комуникација
- Како да му помогнете на вашата тинејџерка да изгради одлични семејни и врснички врски
- Начини да му помогнете на тинејџерка која се бори
- Како да ја исполните вашата улога како советник и лидер
- Подлабоко разбирање на проблемите со менталното здравје и како можете да помогнете
- Како да поставите цврсти и здрави граници за вашата тинејџерка
- Намерно планирање на животот
 Модул 1: ВАШАТА УЛОГА КАКО РОДИТЕЛ НА ТИНЕЈЏЕР
- 1.1 Добредојдовте и вовед во курсот
- 1.2 Разбирање како да се родители тинејџери
- 1.3 Моделирање на добро емоционално здравје
- 1.4 Сочувство за вас и вашиот тинејџер
- 1.5 Одлична комуникација со својот тинејџер
 Модул 2: РАЗБИРАЊЕ НА ВРСКИТЕ
- 2.1 Семејни односи
- 2.2 Врснички врски
- 2.3 Место и цел во заедницата и светот
- 2.4 Разбирање на полот, расата, сексуалноста и различно потекло
- 2.5 Односи со себе
 Модул 3: ГРИЖА ЗА ЕМОЦИОНАЛНА ДОБРОСОСТОЈБА
- 3.1 Настава тинејџери таму каде што имаат контрола
- 3.2 Наставни тинејџери за решавање проблеми
- 3.3 Како да размислите за отпорот
- 3.4 Седум начини да им помогнете на тинејџерите низ тешки времиња
- 3.5 Разбирање на проблемите со менталното здравје на тинејџерите
- 3.6 Барам помош
- 3.7 Справување со насилници
 Модул 4: ПОСТАВУВАЊЕ НА ГРАНИЦИ
- 4.1 Вовед во поставување граници
- 4.2 Дисциплина и последици
- 4.3 Социјални медиуми и видео игри
- 4.4. Црвени знамиња во врска
- 4.5 Доделување задолженија
- 4.6 Додатоци и управување со пари
 Модул 5: ОДРЖУВАЊЕ НА СРЕЌА И ОПТИМИЗАМ
- 5.1 Проширување на комфорните зони
- 5.2 Да се биде флексибилен
- 5.3 Гледање на поголема слика
- 5.4 Физичка велнес
- 5.5 Намерно планирање на животот
- 5.6 Заклучок и славење
 Учите каде и кога сакате.
 Поени и значки.
• Постојана стимулација и мотивација за развој.
• Прилагодете го курсот на вашите индивидуални потреби.
Појаснување:
• Можете да учите во секое време и насекаде, бидејќи активирачкиот код што го добивате обезбедува пристап до платформата 24 часа на ден, 7 дена во неделата во текот на избраниот период.
 По завршување на курсот добивате сертификат кој ја потврдува вашата јазична компетентност.
 Кодот од својот ваучер го испраќате на e-mail: info@Internationalopenacedemy.com 
 По активацијата на купонот добивате пристап до платформата и почнувате да учите.
• За сите дополнителни прашања обратете се на: info@Internationalopenacedemy.comInternational Open Academy
Покажи ми го патот
тел:
US: +1 646 889 1653
UK: +44 20 8068 1872
e-mail
info@Internationalopenacademy.com
Facebook
WEB

• Задолжителна е претходо испраќање на ваучерите на следнава е-маил адреса: info@Internationalopenacademy.com 

International Open Academy

Нашите курсеви се создадени само за вас. Бидејќи целото студирање е онлајн, можете да учите секаде, во секое време, токму онака како што ви одговара!

Курсевите се структурирани во јасно дефинирани теми, содржат детални пишани инструкции со илустрации и можете да ги видите техниките нашите видеа.

Погледнете го секој курс подетално, одберете кои одговараат на вас и започнете да градите забавна и возбудлива нова кариера денес!


Може да ве интересираат и следниве понуди: