90% попуст или само 744 ден. за online курс по сметководство и книговодство од „International Open Academy“

Со купување на овој ваучер добивате 22 "kupinapopust" поени.

Купи за 744 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 7378 ден.
  • Попуст 90%
  • Заштедуваш 6634 ден.
 • Преостанато време
 • 2 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  13.06.2019  до  31.12.2019 

Добивате:
 Online курс по сметководство и книговодство
 Овој курс ќе се фокусира на:
- Важноста на основните сметководствени практики
- Одржување и балансирање на бизнис платен список
- Следење на деловниот инвентар 
- Следење на пари и балансирање на валута
- Правилни сметководствени практики
- Анализа на добивката и акционерски капитал
- Пријавување даноци и подготовка на вашиот бизнис за ревизија (без разлика дали се внатрешни или надворешни)
 Модул 1: ПОЧЕТНО СМЕТКОВОДСТВО
- Историја на сметководство
- Зошто сметководството е важно?
- Одлуки што треба да ги донесете
- Жаргон, или како да зборувате како сметководител
 Модул 2: ВИДОВИ НА СМЕТКОВОДСТВО
- Финансиско сметководство
- Управување со сметководство
- Даночно сметководство
 Модул 3: СМИРУВАЊЕ НА ВАШИТЕ СМЕТКИ
Организација сметководствен циклус
- Користење компјутери за сметководство
- Како функционира компјутеризираното сметководство?
 Модул 4: ВОДЕЊЕ ИНВЕНТАР И СЛЕДЕЊЕ НА ПРОДАЖБАТА
- Цел на инвентарот
- Одржување со инвентар
- Следење на продажбата
- Балансирање готовина
 Модул 5: КОНТРОЛИРАЊЕ И УПРАВУВАЊЕ СО ТРОШОЦИ
- Како да ги контролирате трошоците
- Балансирање на вашиот платен список
- Долгорочни средства превземања
- Финансиски обврски
 Модул 6: ИЗБЕГНУВАЊЕ НА НЕЛЕГАЛНО СМЕТКОВОДСТВО
- Несоодветни сметководствени процедури
- Избегнување на кратенки
- Познати сметководствени скандали
 Модул 7: ВОВЕД ВО КНИГОВОДСТВО
- Важноста на сметководството
- Единствено книговодство
- Двоен книговодство
 Модул 8: ПРАВИЛНО КНИГОВОДСТВО
- Балансирање и тестирање на вашата книга
- Како да се прилагодат записи
- Подготовка на финансиски извештаи
- Профитабилна анализа
- Ликвидност, и како да го тестирате
- Зошто е важна внатрешната контрола?
 Модул 9: СЛЕДЕЊЕ И ПРИЈАВУВАЊЕ НА ДАНОЦИ
- Кои се деловните даноци?
- Како да поднесете извештаи до крајот на годината до владата
- Завршувањето и затворањето на вашите книги
 Модул 10: ОБРАБОТКА НА РЕВИЗИЈА
- Надворешен ревизор
- Внатрешен ревизор
- Ревизор за трошоци
- Ревизија на успешност
- Квалитетни ревизии
 Индивидуален распоред за учење.
 Учите каде и кога сакате.• Започнете со учење од соодветно ниво.
 Поени и значки.
• Постојана стимулација и мотивација за развој.
• Прилагодете го курсот на вашите индивидуални потреби.
 Без разлика дали сакате да станете сметководител или само да знаете повеќе за вашите лични и деловни финансии, може да имаат корист од подобро разбирање на сметководството и книговодството.
Појаснување:
• Можете да учите во секое време и насекаде, бидејќи активирачкиот код што го добивате обезбедува пристап до платформата 24 часа на ден, 7 дена во неделата во текот на избраниот период.
 По завршување на курсот добивате сертификат кој ја потврдува вашата јазична компетентност.
 Кодот од својот ваучер го испраќате на e-mail: info@Internationalopenacаdemy.com 
 По активацијата на купонот добивате пристап до платформата и почнувате да учите.
• За сите дополнителни прашања обратете се на: info@Internationalopenacаdemy.comInternational Open Academy
Покажи ми го патот
тел:
US: +1 646 889 1653
UK: +44 20 8068 1872
e-mail
info@Internationalopenacademy.com
Facebook
WEB

• Задолжителна е претходо испраќање на ваучерите на следнава е-маил адреса: info@Internationalopenacademy.com 

International Open Academy

Нашите курсеви се создадени само за вас. Бидејќи целото студирање е онлајн, можете да учите секаде, во секое време, токму онака како што ви одговара!

Курсевите се структурирани во јасно дефинирани теми, содржат детални пишани инструкции со илустрации и можете да ги видите техниките нашите видеа.

Погледнете го секој курс подетално, одберете кои одговараат на вас и започнете да градите забавна и возбудлива нова кариера денес!


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Фарбање на цела коса - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Фарбање на цела коса
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Фарбање на корен со фарба Kay Pro Evolution  - 57%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Фарбање на корен со фарба Kay Pro Evolution 
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Миење + маска + ампула + фенирање - 62%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Миење + маска + ампула + фенирање
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Шишање за мажи - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Шишање за мажи
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Депилација на нозе, раце и интима (со чист топол восок) - 37%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Депилација на нозе, раце и интима (со чист топол восок)
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Класичен маникир - 37%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Класичен маникир
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Класичен педикир + пилинг + масажа - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Класичен педикир + пилинг + масажа
Уште 5 дена и 14 ч.
 1 Купувач
Третман на коса со кавијар + шишање - 42%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Третман на коса со кавијар + шишање
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Миење + маска + фенирање  - 40%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Миење + маска + фенирање 
Уште 5 дена и 14 ч.
 
 Испитување на Helicobacter pylori IgG - 35%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
 Испитување на Helicobacter pylori IgG
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Испитување на крвна слика, биохемиски и уринарен статус - 34%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Испитување на крвна слика, биохемиски и уринарен статус
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Прегледи по системи (крвна слика, спирометрија, аудометрија, ЕКГ) - 64%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Прегледи по системи (крвна слика, спирометрија, аудометрија, ЕКГ)
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Издавање на лекарски уверенија со испитувања и преглед - 47%
Спец. орд. по трудова медицина и биохемија „Лукс Медикус“, н...
Издавање на лекарски уверенија со испитувања и преглед
Уште 5 дена и 14 ч.
 
Прочистувач на воздух за ПМ честички - модел Winix Zero + бесплатна достава + 2 год. гаранција - 15%
Естер Софт - Winix - Ново Лисиче
Прочистувач на воздух за ПМ честички - модел Winix Zero + бесплат...
Уште 5 дена и 14 ч.
 5 Купувачи
Дијамантска дермоабразија на лице - 71%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Дијамантска дермоабразија на лице
Уште 5 дена и 14 ч.