67% попуст или само 990 денари за новиот третман за лице HYDRADERMIE NEWHITE во институт за убавина „Дермаестетика“!

Со купување на овој ваучер добивате 24 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Симнато од 3000 ден.
  • Попуст 67%
  • Заштедуваш 2010 ден.
 • 4 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  10.10.2017  до  30.11.2017 

Добивате:
 Третман на лице GUINOT HYDRADERMIE NEWHITE.
 Убаво, чисто и свежо лице.
Појаснување:
• Ваучерот може да се искористи веднаш со претходна резервација на тел. 02 2454-729 или 070 328-733.
 Третманите ги вршат специјализирани терапевти за убавина.
• За оваа понуда не е задолжително печатење на ваучерот. Доволно е да го покажете единствениот код од ваучерот преку вашиот мобилен телефон.

 бул.Кочо Рацин 32/1-3, Скопје
Покажи ми го патот

 тел. 02 2454-729 /070 328-733


 e-mail: petanoskа@t-home.mk

 www.guinot.com.mk, www.maxbeauty.it

Потребна е претходна резервација на тел. 02 2454-729 или 070 328-733


Институт за убавина „Дермаестетика“

Со Вашиот личен GUINOT терапевт за убавина Вие ќе го откриете задволството и ефектот од високопрофесионалниот третман на Вашата кожа. GUINOT третманите се креирани за Вас и Вашиот терапевт е посветен ексклузивно на Вас, да направи да изгледате поубаво, Вашето лице поблескаво, со младешки изглед. HYDRADERMIE NEWHITE е најновиот третман од GUINOT лабараторијата со комбинација на апаративната техника и најсовремените производи во полето на козметологијата со една цел, поголема ефективност, повеќе уживање и рекасација за време на третманот со веднаш видливи резултати.
HYDRADERMIE NEWHITE третман за сјајна и блескава кожа на Вашето лице без дамки и флеки
HYDRADERMIE NEWHITE претставува ексклузивен GUINOT третман кој навистина со својот уникатен пртокол и резултати со право се нарекува ѕвезден третман. По еден час третман добивате посветол тен за неколку нијанси, а темните флеки и пигментации се намалени или комплетно изчезнуват. Научните испитувања покажуваат намалување на нивото на меланин за 10 %,просветлување на тенот за 2,5 пати и до 93% депигментација на несаканите флеки.

Активни состојки на GUINOT NEWHITE линијата на производи:
Сите производи кои се користат во салонска употреба за изведување на третманот како и производите, креми, маски, серуми за домашна употреба ги содржат следниве активни состојки:
1. Меланоксил-комплекс -го намалува создавањето на меланин под влијание на УВ зраците и го намалува иницијалното ниво на меланин во кожата,
2. Стабилизиран Витамин Ц – помага во осветлување на кожата со инхибиција на тирозиназата одговорна за создавање на хиперпигментации и ја штити кожата од слободните радикали со своето силно антиоксидативно дејство
Активните состојки во комбинација со Двојниот јонизирачки ефект на Хидрадермлифт апаратот предизвикува длабоко навлегување на сите состојки од производите во кожата и зголемување на дејството  и се разбира резултатите.
Тајните на третманот:
Јонизација - Претставува комбинација од нежна електротерапија и масажни движења на ролерите која помага  на активните состојки Меланоксил и Витаминот Ц да продрат подлабоко во кожата. Кожата е како сунгер кој ги прима веднаш сите потребни активни состојки постигнувајќи ефект на инстантно просветлување, ревитализација,  и обновување на нејзината внатрешна убавина.
Оксигенација - Нареден чекор при HYDRADERMIE NEWHITE третманот е со помош на високата фрекфенција и оксигенската емулзија се постигнува интензивна оксигенација на клетките на кожата, се подобрува нивното обновување и се креира блескаво чиста и сјајна кожа.
Моделантна масажа – Релаксирачка масажа комбинирана со нанесување на NEWHITE маска на лицето, а потоа и NEWHITE дневната крема со СПФ фактор 30 го надополнува чувството на добро очистена, балансирана, здрава и блескава кожа.

Кога веќе HYDRADERMIE NEWHITE третманот е готов, пробајте го тестот со огледало. Ќе забележите дека Вашето лице е длабоко и ефективно освежено, тенот посветол за неколку нијанси а несаканите флеки избледени и Вие се чувствувате одлично Во него. Со препорачана серија од три третмани еднаш неделно се добива комплетен ефект кој потоа е доволно да се одржува со еден третман месечно безбедно во тек на целата година.
Совет од Нашите терапевти за продолжена домашна нега се GUINOT NEWHITE дневна крема со СПФ 30 и GUINOT NEWHITE ноќен крем.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Маникир со гел лак + маска - 50%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Маникир со гел лак + маска
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 350 ден.
 • 700 ден.
Класичен педикир + лакирање со обичен лак - 40%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Класичен педикир + лакирање со обичен лак
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 300 ден.
 • 500 ден.
Класичен третман на лице со завршна маска според типот на кожа - 44%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Класичен третман на лице со завршна маска според типот на кожа
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 450 ден.
 • 800 ден.
Педикир со траен лак (гел лак) - 57%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Педикир со траен лак (гел лак)
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 390 ден.
 • 900 ден.
Релакс масажа со етерично масло од еукалиптус во времетраење од 40 мин. - 61%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Релакс масажа со етерично масло од еукалиптус во времетраење од 4...
Уште 3 дена и 12 ч.
 1 Купувач
 • 390 ден.
 • 1000 ден.
Медицински педикир - 18%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Медицински педикир
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 490 ден.
 • 600 ден.
Mаникир со траен лак (гел лак) + парафин на раце - 44%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Mаникир со траен лак (гел лак) + парафин на раце
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 450 ден.
 • 800 ден.
ЛЕД вградливи панели од 18W - 38%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ЛЕД вградливи панели од 18W
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 230 ден.
 • 370 ден.
Моќен конвертор за во автомобил од 12V и 24V на 220V + USB приклучок - 55%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Моќен конвертор за во автомобил од 12V и 24V на 220V + USB приклу...
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 179 ден.
 • 400 ден.
ЛЕД дигитален часовник во сива боја - 68%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ЛЕД дигитален часовник во сива боја
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 390 ден.
 • 1200 ден.
ЛЕД светлосен спинер - 54%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ЛЕД светлосен спинер
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 69 ден.
 • 150 ден.
Anti Age третман на лице со веднаш видливи резултати - 54%
Салон за убавина „Body&Soul - beauty lounge“ - нас. Кисела В...
Anti Age третман на лице со веднаш видливи резултати
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 690 ден.
 • 1500 ден.
Bluetooth сијалица со инсталиран музички систем - 46%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Bluetooth сијалица со инсталиран музички систем
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 1900 ден.
 • 3500 ден.
Прочистувач на воздух - Озонер за во автомобил - 50%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Прочистувач на воздух - Озонер за во автомобил
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 350 ден.
 • 700 ден.
USB ЛЕД лампа за таблет или лап топ  - 80%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
USB ЛЕД лампа за таблет или лап топ 
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 49 ден.
 • 250 ден.
Фасонка со кабел во боја по избор  - 85%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Фасонка со кабел во боја по избор 
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 99 ден.
 • 650 ден.
Ножички за нокти и безбедно отстранување на заноктици - марка Solingen - 79%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Ножички за нокти и безбедно отстранување на заноктици - марка Sol...
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 190 ден.
 • 900 ден.
ЛЕД филтер за чешма - 44%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ЛЕД филтер за чешма
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 250 ден.
 • 450 ден.
Блендер Nutri Mix Set 5412C од 600W со 1 година гаранција
„Унимакс дат“ - ТЦ Бисер, Аеродром
Блендер Nutri Mix Set 5412C од 600W со 1 година гаранција
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 2990 ден.
Nutri Pro Mix CSS 5413 од 900W со 1 година гаранција и овластен сервис
„Унимакс дат“ - ТЦ Бисер, Аеродром
Nutri Pro Mix CSS 5413 од 900W со 1 година гаранција и овластен с...
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 3990 ден.
Блендер Nutri Mix CSS 5412B од 600W со 1 година гаранција
„Унимакс дат“ - ТЦ Бисер, Аеродром
Блендер Nutri Mix CSS 5412B од 600W со 1 година гаранција
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 2290 ден.
Шатирање или нијансирање + третман маска со колаген - 51%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Шатирање или нијансирање + третман маска со колаген
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 690 ден.
 • 1400 ден.
Физикална масажа на грб  - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Физикална масажа на грб 
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 190 ден.
 • 380 ден.
Рефлексологија на стапала - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Рефлексологија на стапала
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 150 ден.
 • 300 ден.
Kласичен маникир  - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Kласичен маникир 
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 190 ден.
 • 380 ден.
Топла депилација на раце, нозе и интима - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Топла депилација на раце, нозе и интима
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 390 ден.
 • 780 ден.
Класичен педикир + пилинг  - 50%
Фризерски салон „Mona City Fashion“ - позади Соборен Храм
Класичен педикир + пилинг 
Уште 3 дена и 12 ч.
 
 • 290 ден.
 • 580 ден.