53% или 700 ден. за дијамантска микродермоабразија на лице, врат и деколте + преглед од спец. дерматолог, чистење на лице, соодветна маска според типот на кожа, ласер над маска (за отоци / подочници / подмладување) + масажа на лице, врат и деколте со брендирани серуми, креми и масла во „La Bellezza“

Со купување на овој ваучер добивате 19 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 1500 ден.
    • Попуст 53%
    • Заштедуваш 800 ден.
  • 7 Купувачи
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  04.01.2018  до  31.03.2018 

Добивате:
 Третман дијамантска микродермоабразија.
• Специјалистички преглед на лицето од дерматолог.
 Темелно чистење на лицето со млеко.
 Соодветна маска за лице соодветна за типот на кожа.
 Третман со ласер над маска (за отоци / подочници / подмладување).
• Масажа на лице, врат и деколте.
• Завршна крема, (брендирани) серуми и ампули во зависност од типот на кожата.
• Мазно и сјајно лице.
Појаснување:
• Понудата важи и за мажи и жени.
 Потребна е претходна резервација на 02/ 2430 - 432
 Ваучерот може да се користи веднаш.


Бул. Кузман Ј. Питу
28А лок.15
(во подземниот премин
кај Т.Ц.Скопјанка, после
Нова железничка станица)
тел. 2460-206
070/230-480
e-mail: valijant@valijant.mk
sexyshop@valijant.mk
fun page
www.valijant.com.mk

La Bellezza - ординација за естетска дерматологија

Микродермоабразијата ја поттикнува микроциркулацијата, со што се овозможува подобра клеточна ишрана и побрзо и попотполно впивање на активните материи кои треба да допрат до колагенот и еластинот и причинуваат продукција на нови клетки. Промените настанати во стратум цорнеум праќаат импулси на базалните клетки на кожата да го убрзаат процесот на продукција на нови клетки на кожата и замена на старите слоеви со нови поздрави слоеви. Тој процесс се вика ремоделирање на кожата. Со тоа, без видливи оштетувања на кожата а во некои случаи и потполно се одстрануваат брчките, лузните, дамките,старачките пеги, пигментациите причинети од сонце и сл. мелазми, акни, лузни од акни, појачаната маснотија на кожата,проширените пори..


БЛЕСКАВАТА кожа зависи од нејзината способност да ја рефлектира светлоста. Блескавиот тен зависи од повеке фактори,прво мрежата од колагенски влакна заслужна е како и за еластичност така и за одстранување на отпадните, токсични материи,ако тие останат во кожата таа губи цврстина но и блескавоста.Затоа таа мора да е одржува на ниво на што подобра обнова, регенерација и да остане густа за да оптимално ја рефлектира светлоста.


За разлика од претходните генерации на апарати за дермоабразија кои се базирани на кристали(најчесто алуминиум оксиди), ДИАМОНДТОМЕ користи прави дијаманти со различни дебелинини, поставени под 10 различни агли на 5 одделни носачи.

Во текот на третманот, отстранетиот слој на задебелена, изумрена или оштетена кожа се всисува, елиминира (за пациентот постои и видлив дел од филтерот) додека со вакуумот истовремено се стимулираат фибробластите и зајакнува микроциркулацијата со што се забрзува обновата на клетките, регенерацијата на колагенот и еластинот што пак ќе доведе последователно до создавање на потполн нов епидермис, поголема еластичност на кожата и подобра текстура, со тоа и изразито посвеж изглед и драстично почист тен, тен со чистота на дијаманти.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

60-минутна медицинска релакс или спортска масажа на цело тело со познатото етерично органско масло Allga San од Dr. Theiss - 100% природен екстракт од планински бор - 44%
Физиотерапија и рехабилитација „КИНЕЗИКА“
60-минутна медицинска релакс или спортска масажа на цело тело со ...
Уште 2 дена и 14 ч.
 
Медицинска масажа на ГРБ + мобилизација - 72%
Центар за рехабилитација „Св.Јован“, нас. Центар
Медицинска масажа на ГРБ + мобилизација
Уште 2 дена и 14 ч.
 
Спортска (финска) масажа или ортопедска масажа на ГРБ + мобилизација  - 70%
Центар за рехабилитација „Св.Јован“, нас. Центар
Спортска (финска) масажа или ортопедска масажа на ГРБ + мобилизац...
Уште 2 дена и 14 ч.
 
Масичка LACK во брезова боја од ,,Ikea'
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Масичка LACK во брезова боја од ,,Ikea"
Уште 2 дена и 14 ч.
 
ТВ комода во бела боја - модел BESTA / Шифра 402.998.90
Kupinapopust.mk - нас.Центар
ТВ комода во бела боја - модел BESTA / Шифра 402.998.90
Уште 2 дена и 14 ч.
 1 Купувач
8 чинии во сина боја - модел FÄRGRIK / Шифра 504.153.61
Kupinapopust.mk - нас.Центар
8 чинии во сина боја - модел FÄRGRIK / Шифра 504.153.61
Уште 2 дена и 14 ч.
 2 Купувачи
100% 2 Арабика кафиња - модел PATAR
Kupinapopust.mk - нас.Центар
100% 2 Арабика кафиња - модел PATAR
Уште 2 дена и 14 ч.
 3 Купувачи
 Маникир на природни нокти + гел на природни нокти + боја по избор - 71%
Студио „Ин Малова“ - Карпош 4
 Маникир на природни нокти + гел на природни нокти + боја по избо...
Уште 2 дена и 13 ч.
 
 Депилација со топол восок на раце, нозе и пазуви + гратис депилација на надусници во салон за убавина 'Прима Бела' - 39%
Салон за убавина "Прима Бела"
 Депилација со топол восок на раце, нозе и пазуви + гратис депила...
Уште 2 дена и 13 ч.
 
Масажа на цело тело + рефлексотерапија (масажа на стопала) + масажа на глава со есенцијално масло по избор (цимет, портокал или лаванда) во салон за убавина 'Прима Бела' - 51%
Салон за убавина "Прима Бела"
Масажа на цело тело + рефлексотерапија (масажа на стопала) + маса...
Уште 2 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Половен телефон марка Samsung J5 2016 
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Половен телефон марка Samsung J5 2016 
Уште 2 дена и 14 ч.
 
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор (Омбре, Сомбре, Балајаж, Фламбојаж или Лајаж)  - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор (Омбре, Сомбре, Балај...
Уште 1 ден и 20 ч.
 1 Купувач
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фенирање  - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фен...
Уште 1 ден и 20 ч.
 11 Купувачи
Шишање, миење, маска против првут и фенирање на мажи - 49%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, миење, маска против првут и фенирање на мажи
Уште 1 ден и 20 ч.
 5 Купувачи
Надградба на свилени трепки - 50%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Надградба на свилени трепки
Уште 1 ден и 20 ч.
 2 Купувачи