Збогум на болните депилации! До 50% попуст за фото - епилација на надусници, пола нозе или интима во Салон за убавина „Lady M“


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 12 "kupinapopust" поени.

Купи за 500 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 1000 ден.
    • Попуст 50%
    • Заштедуваш 500 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  21.09.2018  до  31.10.2018 

 Фото - епилација на надусници - редовна цена 1000 ден. / намалена цена 500 ден.
 Фото - епилација на пола нозе - редовна цена 3800 ден. / намалена цена 1900 ден.
 Фото - епилација на интима - редовна цена 3800 ден. / намалена цена 1900 ден.

Појаснување:
 Потребни се мин. 10 третмани за целосен успех за отсранување на влакната.
 Фото - епилација е еден од начините за отстранување на несаканите влакна со помош vysokomipulsnogo светлина. 
 Фото - епилацијата со пулсова светлина има свои предности во однос на другите начини на отстранување на влакната на телото. Еве некои од нив:
- Не ја оштетува кожата
- По постапката нема гребаници, осип, парчиња.
- Веројатноста за инфекција е исклучена.
- Интимната фото - епилација е бесконтактен метод за отстранување на влакната, што е најбезбедно.
- Погоден за особено осетливи области (на пр. Мукозни мембрани).
- Нема веројатност за поткожни влакна.
- Забележливи резултати веднаш по првата постапка.
 Фотопилацијата на бикини зона не се препорачува за:
- Луѓе со темна боја на кожата, бидејќи постои голема веројатност за појава на изгореници за време на процедурата.
- Луѓе со фотодерматоза, бидејќи кожата на овие луѓе е премногу чувствителна на светлосни зраци.
- Пред фото - епилацијата, лекар - козметолог мора да спроведе посебен тест.
- За време на бременост и лактација, бидејќи ефектот на светлината зрачење врз телото на мајката не е целосно разбран.
- Во присуство на малигни и други тумори.
- Со срцеви заболувања, епилепсија, итн.
• Ваучерот може да се користи веднаш со претходна резервација на тел: 078/ 254 366
• ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е ПРИКАЖУВАЊЕ НА ИСПЕЧАТЕН ВАУЧЕР!

 ул. Никола Карев бр.22
(под Ж.Станица, на автобуската до Зегин)
Покажи ми го патот

 тел. 078 254 366

Работно време:
вторник - петок од 12:00 до 19:00ч.
сабота и недела од 12:00 до 17:00ч.

 Facebook

  Потребна е претходна резервација на 078 254 366.


Салон за убавина „Lady M“


Може да ве интересираат и следниве понуди:

 Депилација со топол восок на раце, нозе и пазуви + гратис депилација на надусници во салон за убавина 'Прима Бела' - 39%
Салон за убавина "Прима Бела"
 Депилација со топол восок на раце, нозе и пазуви + гратис депила...
Уште 7 дена и 10 ч.
 
Масажа на цело тело + рефлексотерапија (масажа на стопала) + масажа на глава со есенцијално масло по избор (цимет, портокал или лаванда) во салон за убавина 'Прима Бела' - 51%
Салон за убавина "Прима Бела"
Масажа на цело тело + рефлексотерапија (масажа на стопала) + маса...
Уште 7 дена и 10 ч.
 
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор (Омбре, Сомбре, Балајаж, Фламбојаж или Лајаж)  - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор (Омбре, Сомбре, Балај...
Уште 6 дена и 17 ч.
 1 Купувач
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фенирање  - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фен...
Уште 6 дена и 17 ч.
 4 Купувачи
Шишање, миење, маска против првут и фенирање на мажи - 49%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, миење, маска против првут и фенирање на мажи
Уште 6 дена и 17 ч.
 2 Купувачи
Надградба на свилени трепки - 50%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Надградба на свилени трепки
Уште 6 дена и 17 ч.
 
Angel Eye сет светла за фарови со модел по избор - 47%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Angel Eye сет светла за фарови со модел по избор
Уште 6 дена и 17 ч.
 
Полица GNEDBY од 'Ikea'
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Полица GNEDBY од "Ikea"
Уште 42 дена и 11 ч.
 1 Купувач
Две декоративни закачалки - модел TJUSIG
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Две декоративни закачалки - модел TJUSIG
Уште 10 ч. 42 мин.
 1 Купувач
Месечна членарина за курс по цртање, сликање, керамика и вајање за возрасни - 64%
Училиште за уметност „Galeria KOTI“ - Карпош 1
Месечна членарина за курс по цртање, сликање, керамика и вајање з...
Уште 6 дена и 17 ч.
 1 Купувач
Месечна членарина за курс по цртање, сликање, керамика и вајање за деца - 32%
Училиште за уметност „Galeria KOTI“ - Карпош 1
Месечна членарина за курс по цртање, сликање, керамика и вајање з...
Уште 6 дена и 17 ч.
 
Kилим - модел KARBAK од „Ikea„
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Kилим - модел KARBAK од „Ikea„
Уште 10 ч. 39 мин.
 
Фотеља во окер или тиркизна боја - модел STRANDMON
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Фотеља во окер или тиркизна боја - модел STRANDMON
Уште 10 ч. 42 мин.
 1 Купувач