20% попуст или 4199 ден. за книга - Тојбнеров готварски прирачник од „Младинска Книга“

Со купување на овој ваучер добивате 44 "kupinapopust" поени.

Купи за 4199 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 5249 ден.
    • Попуст 20%
    • Заштедуваш 1050 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  10.06.2020  до  31.03.2021 

Добивате:
• Книга - Тојбнеров готварски прирачник
• Број на страници: 650
• Димензии: 24 х 31 цм, тврда подврска
• Јазик: Македонски
Појаснување:
Првпат кај нас, првпат на македонски јазик излегува од печат книга на германскиот издавач "ТОЈБНЕР". Зад "ТОЈБНЕР" се крие светски познат бренд во книгоиздателството, а нивната книга "ГОЛЕМ ТОЈБНЕРОВ ГОТВАРСКИ ПРИРАЧНИК" е плод на работата на над 50 специјалисти од областа на готварството.
• Книгата воодушевува со богатството на содржини и со својата убавина.
• На над 4.500 фотографии се покажани постапките во купувањето , чувањето и готвењето на многу јадења.
• Овој прирачник има освоено повеќе светски награди и признанија , меѓу кои е и сребрениот медал од Академијата за гастрономија во Германија.
• Тоа што го разликува овој прирачник од повеќето скромни готвачи на нашиот пазар е што ова не е само Готвач, туку е и УЧИЛИШТЕ ЗА ГОТВЕЊЕ со целосна готварска понуда и рецепти од целиот свет
• На наједноставен начин , постапка по постапка ( на фотографии) се дадени постапките при подготвувањето ( од миење, сечење, до готвење ).
• Книгата заслужува големо внимание и е неопходна во секој дом, зашто ги исполнува критериумите и на аматерите во кујната, но и на врвните специјалисти и гастрономи.
• Во неа има од наједноставни рецепти до егзотични рецепти со прехранбени производи што се нови на нашите пазари и продавници.
• Ако ги разгледаме поглавјата за овошје и зеленчук , ќе видиме познати видови, но и наполно нови ( како, на пример, артичоки, шпаргли или црвена боровинка) и што СЕ можеме со нив да зготвиме, како да ги послужиме и со кои јадења да ги комбинираме. Нашето поднебје е богато со овошје и зеленчук и се дадени многу нови рецепти и комбинации за готвење. Повеќето од овие прехранбени производи ги имаме во нашите домови. Најверојатно е што се дадени дури и идеи за употребување на лушпите од овошјето ( за украсување и слично).
• Џемови, мармалади и ладни десерти.Ш то СЕ може да се направи од лубеница и дињи кои кај нас ги има во изобилство.
• Овој прирачник е создаден од светски познати готвачи и ни дава сосема нови идеи за употребувањето на за нас познатите прехранбени производи, како белката од јајце, млекото и различните видови сирење.
• СЕ за слатководните и морските риби кои се повеќе ги има на нашите пазари и може да се купат во сите подобро снабдени продавници и да се најдат на нашите трпези. Како да се препознае свежината на рибите и морските плодови. Како да се исчистат и подготват сосема новите и до неодамна непознати видови риба. Нема веќе недоумици и неодговорени прашања.
• Се за сите видови месо, од оние што се секојдневно на нашите трпези ( телешко, јагнешко , свинско ), сега со нови идеи за подготвување специјалитети од целиот свет до месо од лама, ној и коњско месо. Најразлично месо од дивеч и месо од диви птици. Нови сладникави- киселкави вкусови, пикантни комбинации. Од тоа како правилно да го исечете, каков прибор за сечење ви е потребен, па се до неговото послужување како готово јадење на трпезата.  
• СЕ за печурките, од познатите кои растат на нашите планини, до тартуфите и готвење егзотични јадења, сосови и пијалоци.
• Тестенини и познати и непознати видови ориз, со рецепти што нудат сосема нов пристап кон познатите прехранбени производи и нивната употреба во кујната. Јапонското суши веќе не е никаква тајна.
• Готвење алги на едноставен начин? Или, можеби, тестенини во најразлични бои? Или можеби , сосови од пенливи вина? Ќе ве изненадат едноставните постапки во подготвувањето ( покажано во слики ) кои ќе ви дадат многу совети и одговори на прашања што не сте ги знаеле.
• Зачини и зачински растенија употребени на нов , творечки начин , досега непознат. Нема веќе колебања каде и како се употребува куркумата, ѓумбирот, каранфилчето. Цимет во месо? Неверојатни комбинации што се едноставни за готвење , а кои ќе ги воодушеват сите, од најизбирливите љубители на добрите јадења до големите гурмани.
• За секој ден , за многу пријатни изненадувања на најблиските , за семејството и пријателите.
• Ќе стекнете нови знаења, ќе дојдете до многу одговори и демистификации на егзотичните списоци на јадења и егзотични кујни за кои ви се чинело дека е потребна неверојатна вештина и дека се невозможни за совладување.
• Нема веќе тајни во кујната. За сите мајстори на кујната, но и за почетниците, на наједноставен начин до нови знаења. Оваа е книга што ги задоволува сите критериуми.Уживајте!
 Ваучерот може да се користи веднаш.
 За оваа понуда не е задолжително печатење на ваучерот. Доволно е да го покажете единствениот код од ваучерот преку вашиот мобилен телефон.
Постапка за превземање на производот:
 Доколку уплаќате електронски, по уплатата, Ве молиме пишете ни на admin@kupinapopust.mk Ваше име и презиме, адреса каде што сакате да биде испорачан производот, град и телефонски број. Доставата за овој производ е бесплатна доколку плаќате електронски! Доколку повеќе ви одговара можно е да го подигнете производот сами од нашите канцеларии.

 Доколку сте направиле нарачка на производот за плаќање при превземање, тогаш постојат две опции:

1. Производот го плаќате и подигате од нашите канцеларии на ул.Никола Вапцаров бр.3/1, населба Центар (позади Министерство за Правда, лепенка зграда до Технометал Вардар во жолт влез, прв стан) - МАПА - Покажи ми го патот 

2. Производот Ви се доставува на домашна адреса. Доставата се доплаќа и тоа:
 Доставата за Скопје за пратки до 1кг чини само 99 ден.
 За другите градови до 1кг - 130 ден. 
 Пратките пристигаат за 1 до 2 дена за Скопје и 2 до 3 дена за низ републиката.
 Напомена: За достава низ цела република за приградски населби, индустриски зони и села со оддалеченост до 5 км од регионален пат со пристапен пат за достава - + 50 ден од цената за достава.

 Нарачка можете да направите и телефонски на моб. и viber 078 439 829 и 02 3 256 027 (достапни секој работен ден од 09:00 - 17:00 часот)  

 За сите фирми постои можност производите да се уплатат на фактура!


Ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Друштвена игра - бинго
OnlineShopping Mk
Друштвена игра - бинго
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Хемиско чистење на автомобил
Хемиско чистење „Cleaning Pro“
Хемиско чистење на автомобил
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Полирање на фарови
Хемиско чистење „Cleaning Pro“
Полирање на фарови
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Сет камион со коцки
OnlineShopping Mk
Сет камион со коцки
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Друштвена игра - лажго
OnlineShopping Mk
Друштвена игра - лажго
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Бебешка тропка - сонце
OnlineShopping Mk
Бебешка тропка - сонце
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Друштвена игра - балон
OnlineShopping Mk
Друштвена игра - балон
Уште 2 дена и 15 ч.
 
Сет за готвење од 13 делови - 31%
OnlineShopping Mk
Сет за готвење од 13 делови
Уште 2 дена и 15 ч.