20% попуст или 3624 ден. за книга - илустриран Оксфорд речник од „Младинска Книга“

Со купување на овој ваучер добивате 38 "kupinapopust" поени.

Купи за 3624 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 4530 ден.
    • Попуст 20%
    • Заштедуваш 906 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  10.06.2020  до  31.03.2021 

Добивате:
• Книга - илустриран Оксфорд речник
• Број на страници: 1088
• Димензии: 20 х 26 цм, тврда подврска
• 187.000 поими, јасни дефиниции и термини
• 400 совети за граматика, точниот изговор и пишувањето на современиот англиски јазик
• 5.700 нови зборови и современи изрази
Појаснување:
• Ова е сеопфатен прирачник. Не е само речник, туку претставува универзален енциклопедиски лексикон. Во него се опфатени 187.732 зборови на англискиот јазик. Содржи 5.700 изрази, многу правни термини, технички поими, медицински изрази и поими,  се што му е потребно на еден современ човек. Освен тоа, во книгата има и над 5.000 прекрасни илустрации. Во речникот се опфатени сите области: уметност, спорт, музика, индустрија, животински и растителен свет, науки, технологија, медицина..., има над 400 теми. Зошто оваа книга е лексикон? Затоа што е објаснето значењето на секој збор, неговата употреба и потеклото на зборот, односно влијанието на класичните и другите јазици. Англичаните со гордост велат дека ова е библија на англискиот јазик, зашто јазикот е создаден од јазиците на многу племиња што во текот на многу децении и векови го создавале и го развивале. Освен тоа, овој речник содржи сеопфатен и целосен приказ на граматиката, т.е. над 400 упатства за користење на граматичките правила и стручни совети.
 Ваучерот може да се користи веднаш.
 За оваа понуда не е задолжително печатење на ваучерот. Доволно е да го покажете единствениот код од ваучерот преку вашиот мобилен телефон.
Постапка за превземање на производот:
 Доколку уплаќате електронски, по уплатата, Ве молиме пишете ни на admin@kupinapopust.mk Ваше име и презиме, адреса каде што сакате да биде испорачан производот, град и телефонски број. Доставата за овој производ е бесплатна доколку плаќате електронски! Доколку повеќе ви одговара можно е да го подигнете производот сами од нашите канцеларии.


 Доколку сте направиле нарачка на производот за плаќање при превземање, тогаш постојат две опции:

1. Производот го плаќате и подигате од нашите канцеларии на ул.Никола Вапцаров бр.3/1, населба Центар (позади Министерство за Правда, лепенка зграда до Технометал Вардар во жолт влез, прв стан) - МАПА - Покажи ми го патот 

2. Производот Ви се доставува на домашна адреса. Доставата се доплаќа и тоа:
 Доставата за Скопје за пратки до 1кг чини само 99 ден.
 За другите градови до 1кг - 130 ден. 
 Пратките пристигаат за 1 до 2 дена за Скопје и 2 до 3 дена за низ републиката.
 Напомена: За достава низ цела република за приградски населби, индустриски зони и села со оддалеченост до 5 км од регионален пат со пристапен пат за достава - + 50 ден од цената за достава.

 Нарачка можете да направите и телефонски на моб. и viber 078 439 829 и 02 3 256 027 (достапни секој работен ден од 09:00 - 17:00 часот)  

 За сите фирми постои можност производите да се уплатат на фактура!


Ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Електрична кујнска вага - 25%
OnlineShopping Mk
Електрична кујнска вага
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Друштвена игра - бинго
OnlineShopping Mk
Друштвена игра - бинго
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Хемиско чистење на автомобил
Хемиско чистење „Cleaning Pro“
Хемиско чистење на автомобил
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Полирање на фарови
Хемиско чистење „Cleaning Pro“
Полирање на фарови
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Сет камион со коцки
OnlineShopping Mk
Сет камион со коцки
Уште 6 дена и 12 ч.
 1 Купувач
Друштвена игра - лажго
OnlineShopping Mk
Друштвена игра - лажго
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Бебешка тропка - сонце
OnlineShopping Mk
Бебешка тропка - сонце
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Друштвена игра - кошарка
OnlineShopping Mk
Друштвена игра - кошарка
Уште 6 дена и 12 ч.
 1 Купувач
Друштвена игра - балон
OnlineShopping Mk
Друштвена игра - балон
Уште 6 дена и 12 ч.
 
Сет за готвење од 13 делови - 31%
OnlineShopping Mk
Сет за готвење од 13 делови
Уште 6 дена и 12 ч.