14990 ден. за клима уред - Gorenje KAS 35 FT од 3,5kw 

Со купување на овој ваучер добивате 109 "kupinapopust" поени.

Купи за 14990 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  31.07.2019  до  31.08.2019 

Добивате:
Клима уред - Gorenje KAS 35 FT од 3,5kw 
 Спецификации за производот:
- Тип на единицата: Внатрешна единица
- Тип на монтажа: На ѕид
- Далечинско управување: Далечински управувач
- Енергетска класа: А
- Енергетска класа - ладење: A
- Енергетска класа - греење: A
- Режим на работа: Класичен
- Разладно средство: R410A
- Меморија на позицијата на насочувачите
- Двоен одвод на кондензатот
- EER: 3,21
- Грејна моќност: 3660 W
- Фреквенција: 50 Hz
- Разладна моќност: 3520 W
- Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2x10-5Pa
- Максимален звучен притисок: 41 dB(A)2x10-5Pa
- Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1055 W
- Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 1095 W
- Минимален проток на воздух: 352 m³
- Проток на воздухот: 568 m³
- Цевка за течност: 6,35 mm
- Дијаметар на цевката за разладен медиум: 12,7 mm
- Максимална должина на цевките: 20 m
-  Максимална висинска разлика: 8 m
- Номинална вредност на струјата при ладење: 4,8 amp
- Номинална вредност на струјата при греење: 4,6 amp
- Коефициент COP: 3,61
- Енергетска класа: А
- Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2x10-5Pa
- Максимален звучен притисок: 41 dB(A)2x10-5Pa
- Димензии (ШxВxД): 80,5 × 28,5 × 19,4 cm
- Димензии на амбалажата (ШxВxД): 87 × 36 × 27 cm
- Нето тежина на апаратот: 7,7 kg
- Бруто тежина на апаратот: 10 kg
- Код: 72822
- EAN Код: 3838782030130
- EER: 3,21
- Коефициент COP: 3,61
- Тип на единицата: Надворешна единица
- Енергетска класа: А
- Енергетска класа - ладење: A
- Енергетска класа - греење: A
- Режим на работа: Класичен
- Разладно средство: R410A
- EER: 3,21
- Модел: Моно
- Грејна моќност: 3660 W
- Фреквенција: 50 Hz
- Разладна моќност: 3520 W
- Минимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
- Максимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
- Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1055 W
- Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 1095 W
- Минимален проток на воздух: 1800 m³
- Проток на воздухот: 1800 m³
- Цевка за течност: 6,35 mm
- Дијаметар на цевката за разладен медиум: 12,7 mm
- Максимална должина на цевките: 20 m
- Максимална висинска разлика: 8 m
- Номинална вредност на струјата при ладење: 4,8 amp
- Номинална вредност на струјата при греење: 4,6 amp
- Коефициент COP: 3,61
- Енергетска класа: А
- Минимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
- Максимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
- Димензии (ШxВxД): 77 × 55,5 × 30 cm
- Димензии на амбалажата (ШxВxД): 90 × 58,5 × 34,5 c
- Нето тежина на апаратот: 30 kg
- Бруто тежина на апаратот: 32,3 kg
- Код: 728227
- EAN Код: 3838782030147
- 2 години гаранција
Појаснување:
 Производот е лесен за употреба
Постапка за превзeмање на производот:
 По купување на ваучерот пишете ни на admin@kupinapopust.mk Ваше име и презиме, адреса каде што сакате да Ви биде испорачан производот, град и телефонски број

 Доставата за Скопје за пратки до 1кг чини само 99 ден.
 За другите градови до 1кг - 130 ден. 
• Пратките пристигаат за 1 до 2 дена за Скопје и 2 до 3 дена за низ републиката.
 Напомена: За достава низ цела република за приградски населби, индустриски зони и села со оддалеченост до 5 км од регионален пат со пристапен пат за достава - + 50 ден од цената за достава.


Ул. Никола Вапцаров 3/1,
реон 8, Центар, Скопје
Покажи ми го патот
тел: 02/ 3 256 027
078/ 439 829
e-mail
admin@kupinapopust.mk
WEB
Facebook
Раб. време:
секој раб. ден
од 09:00 до 17:00ч

• За сите подетални информации пишете на admin@kupinapopust.mk


Kupinapopust.mk е посредник при промоцијата и продажбата на производот. Трговец е фирмата Крусел дооел, ул.Борис Трајковски 86 а, 1000, Скопје, ДБ: МК4030992215977 


Крусел Дооел Скопје е компанија формирана 1992 година, првенствено како продавница за техничка стока. Во 2002 година Крусел Дооел започна со самостоен увоз на апарати за домаќинство и стана овласен увозник и дистрибутер на реномираните брендови ISKRA, Rohnson,  Laica, Fagor, Moser, Emide, а последнава година и на Honeywell, Duracraft и Cloer. Нашата дејност опфаќа продажба на големо и мало на алати, градинарски производи,  кујнски апарати, апарати за лична нега, грејни тела и апарати за ладење итн. 
Може да ве интересираат и следниве понуди:

Ноќевање во апартман за 2, 3, 4 или 6 лица / Термин - 22.08 - 15.11.2019 год. - 21%
Вила и апартмани „Природа“ - Берово
Ноќевање во апартман за 2, 3, 4 или 6 лица / Термин - 22.08 - 15....
Уште 5 дена и 8 ч.
 
1 ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 19.08 - 31.08.2019 год. - 27%
Хотел & СПА „Тино“ - Св. Стефан, Охрид
1 ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 19.08 - 31.08.20...
Уште 5 дена и 8 ч.
 
Депилација со топол восок на нозе и интима - 56%
Фризерско - козметичко студио „Стеси“ - нас. Аеродром
Депилација со топол восок на нозе и интима
Уште 5 дена и 8 ч.
 
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска и релакс) во салонот за масажа 'Серџо'
- 61%
Салон за масажа „Серџо“
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска и релакс) во...
Уште 5 дена и 9 ч.
 29/50 Купувачи