14990 ден. за клима уред - Gorenje KAS 35 FT од 3,5kw 

Со купување на овој ваучер добивате 109 "kupinapopust" поени.

Купи за 14990 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  31.07.2019  до  29.02.2020 

Добивате:
Клима уред - Gorenje KAS 35 FT од 3,5kw 
 Спецификации за производот:
- Тип на единицата: Внатрешна единица
- Тип на монтажа: На ѕид
- Далечинско управување: Далечински управувач
- Енергетска класа: А
- Енергетска класа - ладење: A
- Енергетска класа - греење: A
- Режим на работа: Класичен
- Разладно средство: R410A
- Меморија на позицијата на насочувачите
- Двоен одвод на кондензатот
- EER: 3,21
- Грејна моќност: 3660 W
- Фреквенција: 50 Hz
- Разладна моќност: 3520 W
- Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2x10-5Pa
- Максимален звучен притисок: 41 dB(A)2x10-5Pa
- Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1055 W
- Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 1095 W
- Минимален проток на воздух: 352 m³
- Проток на воздухот: 568 m³
- Цевка за течност: 6,35 mm
- Дијаметар на цевката за разладен медиум: 12,7 mm
- Максимална должина на цевките: 20 m
- Максимална висинска разлика: 8 m
- Номинална вредност на струјата при ладење: 4,8 amp
- Номинална вредност на струјата при греење: 4,6 amp
- Коефициент COP: 3,61
- Енергетска класа: А
- Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2x10-5Pa
- Максимален звучен притисок: 41 dB(A)2x10-5Pa
- Димензии (ШxВxД): 80,5 × 28,5 × 19,4 cm
- Димензии на амбалажата (ШxВxД): 87 × 36 × 27 cm
- Нето тежина на апаратот: 7,7 kg
- Бруто тежина на апаратот: 10 kg
- Код: 72822
- EAN Код: 3838782030130
- EER: 3,21
- Коефициент COP: 3,61
- Тип на единицата: Надворешна единица
- Енергетска класа: А
- Енергетска класа - ладење: A
- Енергетска класа - греење: A
- Режим на работа: Класичен
- Разладно средство: R410A
- EER: 3,21
- Модел: Моно
- Грејна моќност: 3660 W
- Фреквенција: 50 Hz
- Разладна моќност: 3520 W
- Минимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
- Максимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
- Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1055 W
- Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 1095 W
- Минимален проток на воздух: 1800 m³
- Проток на воздухот: 1800 m³
- Цевка за течност: 6,35 mm
- Дијаметар на цевката за разладен медиум: 12,7 mm
- Максимална должина на цевките: 20 m
- Максимална висинска разлика: 8 m
- Номинална вредност на струјата при ладење: 4,8 amp
- Номинална вредност на струјата при греење: 4,6 amp
- Коефициент COP: 3,61
- Енергетска класа: А
- Минимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
- Максимален звучен притисок: 56 dB(A)2x10-5Pa
- Димензии (ШxВxД): 77 × 55,5 × 30 cm
- Димензии на амбалажата (ШxВxД): 90 × 58,5 × 34,5 c
- Нето тежина на апаратот: 30 kg
- Бруто тежина на апаратот: 32,3 kg
- Код: 728227
- EAN Код: 3838782030147
- 2 години гаранција
Појаснување:
 Производот е лесен за употреба

Постапка за превзeмање на производот:

 Доколку уплаќате електронски, по уплатата, Ве молиме пишете ни на admin@kupinapopust.mk Ваше име и презиме, адреса каде што сакате да биде испорачан производот, град и телефонски број. Доставата за овој производ е бесплатна доколку плаќате електронски! Доколку повеќе ви одговара можно е да го подигнете производот сами од нашите канцеларии.

 Доколку сте направиле нарачка на производот за плаќање при превземање, тогаш постојат две опции:

1. Производот го плаќате и подигате од нашите канцеларии на ул.Никола Вапцаров бр.3/1, населба Центар (позади Министерство за Правда, лепенка зграда до Технометал Вардар во жолт влез, прв стан) - МАПА - Покажи ми го патот 

2. Производот Ви се доставува на домашна адреса. Доставата се доплаќа и тоа:
 Доставата за Скопје за пратки до 1кг чини само 99 ден.
 За другите градови до 1кг - 130 ден. 
 Пратките пристигаат за 1 до 2 дена за Скопје и 2 до 3 дена за низ републиката.
 Напомена: За достава низ цела република за приградски населби, индустриски зони и села со оддалеченост до 5 км од регионален пат со пристапен пат за достава - + 50 ден од цената за достава.

 Нарачка можете да направите и телефонски на моб. и viber 078 439 829 и 02 3 256 027 (достапни секој работен ден од 09:00 - 17:00 часот)  

 За сите фирми постои можност производите да се уплатат на фактура!   


Ул. Никола Вапцаров 3/1,
реон 8, Центар, Скопје
Покажи ми го патот
тел: 02/ 3 256 027
078/ 439 829
e-mail
admin@kupinapopust.mk
WEB
Facebook
Раб. време:
секој раб. ден
од 09:00 до 17:00ч


ISKRA - симбол за квалитет веќе со децении!

Нудиме голем асортиман на производи од реномираниот бренд Искра. Дупчалки, косилки, бормашини, тримери, рачни алати, апарати за домаќинство и многу други производи! Одберете го вашиот посакуван производ и нарачајте веднаш! За корисниците кои ќе платат со платежна картичка доставата е бесплатна!Kupinapopust.mk е посредник при промоцијата и продажбата на производот. Трговец е фирмата Крусел дооел, ул.Борис Трајковски 86 а, 1000, Скопје, ДБ: МК4030992215977 

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Валентајн во Истанбул / Термин - 13.02 - 16.02.2020 год.
Т.А „Идеал Превоз“, Скопје
Валентајн во Истанбул / Термин - 13.02 - 16.02.2020 год.
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.02 - 28.02.2020 год.
Хотел „St. George Ski & Holiday“ Банско
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.02 - 28.02.2020 год.
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Попуст на првата месечна членарина за курс по цртање, сликање, керамика и вајање за деца од 6 - 8 год. - 32%
Училиште за уметност „Galeria KOTI“ - Карпош 1
Попуст на првата месечна членарина за курс по цртање, сликање, ке...
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.02 - 13.02.2020 год. - 41%
Хотел „Terra Complex 4*“, Банско
Ноќевање со појадок и вечера - Термин - 01.02 - 13.02.2020 год.
Уште 5 дена и 11 ч.
 
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец: 12 тренинзи Power Plate + 12 кардио вежби (со Orbitrek) + 8 антицелулитни масажи - 67%
Фитнес центар „Power Plate Studio MK“
24 Power Plate третмани со личен тренер со времетраење од 1 месец...
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 20.01 - 31.03.2020 год. - 41%
Хотел „Sunrise Park&Spa Complex“, Банско
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 20.01 - 31.03.2020 год.
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 20.01 - 22.02; 22.02 - 09.03 и 10.03 - 31.03.2020 год.
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 20.01 - 22.02; 22.02 - 0...
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Развивање на фотографии: 10 фотографии (10x15 cm), 5 фотографии (13x18 cm) или 3 фотографии (15x21 cm) + бесплатна достава - 50%
Фото студио „ДИЧО“
Развивање на фотографии: 10 фотографии (10x15 cm), 5 фотографии (...
Уште 5 дена и 11 ч.
 6 Купувачи
Smart Watch R11 Black
Мега Мобил, нас. Аеродром
Smart Watch R11 Black
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Детски Smart Watch G900A Blue
Мега Мобил, нас. Аеродром
Детски Smart Watch G900A Blue
Уште 5 дена и 11 ч.
 
Stolz - крем против дамки од 50ml
“Green Master“ Македонија
Stolz - крем против дамки од 50ml
Уште 5 дена и 11 ч.
 
2 или 3 ноќевања со појадок и вечера или All Inclusive Light - Термин - 26.01 - 31.03.2020 год.
Хотел “Maria Antoaneta Residence 4*“ Банско
2 или 3 ноќевања со појадок и вечера или All Inclusive Light - Те...
Уште 5 дена и 11 ч.
 2 Купувачи
Ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 09.01 - 15.02.2020 год. - 49%
Хотел & СПА „Тино“ - Св. Стефан, Охрид
Ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 09.01 - 15.02.2020...
Уште 5 дена и 11 ч.
 9 Купувачи