Адреналински тандем скок со падоборан + снимање за 10800ден. Искористете го попустот од 30% и почуствувајте ја возбудата со помош на лиценциран инструктор од Аероклуб „Скопје“

Со купување на овој ваучер добивате 142 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 15500 ден.
    • Попуст 30%
    • Заштедуваш 4700 ден.
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  31.05.2013  до  15.07.2013 

Добивате:
Тандем скокање со падобран со лиценциран инструктор.
Кратка 15 минутна обука со тандем падобранецот.
Снимање во текот на возбудливата авантура.
Летање со Cesna 182 до 3500 метри.
Појаснување:
Aвантурата трае окoлу 2 часа (0-35 секунди во слободен пад, 4-5 минути со отворен падобран).
Максималната дозовлена тежина е до 110 килограми.
Понудата е наменета за лица над 18 год.
Ваучерот ќе се смета за искористен доколку се качите во авионот, а не скокнете.
Скоковите се одржуваат на спортскиот аеродром Стенковец во близина на Скопје.
Потребна е претходна резервација на еден од тел.078 402 302 или 075 277 494.

Спортски аеродром Стенковец број 151а (Општина Чучер Сандево)
тел. 02 5297584/ 078 402302
e-mail: sazdoprop@gmail.com, vozdushen@gmail.com

www.aeroklub.com.mk
facebook

Понудата е наменета за лица над 18 год.
Потребна е претходна резервација на еден од тел. 078 402 302 или 075 277 494.


Аероклуб „Скопје“
Аероклубот Скопје е здружение на вљубеници во воздухопловните спортови. Желбата за летање е она што ги поврзува сите членови во здружението, а љубовта кон спортот она што придонесува кон пријатно дружење на спортскиот аеродром Стенковец.

Целите на аероклубот се популаризација и унапредување на воздухопловните спортови, спроведување обуки и организација на домашни и меѓународни натпревари и други спортски и културни манифестации. Во клубот се активни три секции, моделарска, падобранска и летачка. Секоја секција има своја програма за работа и активности кои ги реализира.

Аероклубот Скопје е формиран далечната 1923 година. Од тогаш па до денес е сврталиште на вљубеници во летањето, скокањето и моделарството, како и во други воздушните спортови. Низ него поминале многу пилоти, падобранци и воопшто спортисти кои дале голем придонес во Македонското воздухопловство и во промовирањето на Македонија во светот.
Многу членови на аероклубот Скопје учествувале во репрезентациите за воздухопловни спортови и се натпреварувале во различни дисциплини на меѓународни натпревари.
Аероклубот членува во Воздухопловната федерација на Македонија и преку неа во Интернационалната аеронаутичка федерација FAI (Fédération Aéronautique Internationale).

За инструкторот:
Сашо Петар Стојановски, инструктор по падобранство, единствен лиценциран тандем пилот во МК. Има преку 3000 скока, од кои тандем скокови преку 2000 и тоа во Нов Зеланд, Србија и Македонија.  Дел од земјите каде имал индивидуални скокови се: Италија, Франција, Шпанија и Белгија.

Услуги кои што ги нуди Аероклубот „Скопје“:
1.Панорамски летови
Аеро Клуб "Скопје", Ви нуди панорамски летови околу Скопје и цела Македонија. Дознајте како изгледа нашата земја од неколку илјади метри височина. На Вас е да се јавите и да кажете во кој дел од Република Македонија сакате да уживате во пејзажите.
2.Аеро фотографија
Аеро фотографијата или снимањето од воздух станува се популарно. Со нашите воздухоплови Ви овозмо-жуваме да фотографирате или снимите се што ве интересира од воздух. Аеро фотографијата се користи во картографија, просторно планирање, археологијата, снимање филмови, комерцијален маркетинг или како хоби. Ве молиме доколку сте заинтересирани за оваа услуга да не контактирате најкасно една недела пред летот.
3.Фрлање летоци и флаери
Во потрага за ексклузивитет и нов начин на огласување, аеро клуб "Скопје" Ви нуди фрлање летоци и флаери од авион над целата територија на Република Македонија. Голама количина на дистрибуирани летоци и флаери за многу крако време над посакуваната локација од висина од 300м па нагоре е правиот предизвик. Тоа е доволно да бидете приметени по својата иновативност и посебност, а тоа се атрибутите кои се бараат во современиот маркетинг.
4.Влечење банери и транспаренти
Кога ќе слушнете авион, Вие инстиктивно погледнувате нагоре. Тоа е тоа што ја прави оваа форма на маркетинг толку ефективна. Овој вид на реклама допира до луѓето надвор од нивните домови и работни места, генерално во околина кога се тие релаксирани. Ние Ви нудиме ваков вид на рекалма низ цела Република Македонија. Контактирајте со нас во секое време да се договориме околу изработката на банерот и условите.
5.Надзор од височина
Аеро Клуб "Скопје", Ви нуди брза и ефикасна контрола на пратење и локализирање на шумски пожари, контрола на високонапонски далноводи и нафтоводи, пратење на сообраќајот и други летови поврзани со науката и технологијата.
6.Изнајмување на простор
Местоположбата и просторот на спортскиот аеродром "Скопје" или познат како аеродром "Стенковец", овозможува организација на различни манифестации, журки, забави од секаков карактер. На само 5 км од градот Скопје можете да приредите манифестација за огромен број на луѓе.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месеци - 70%
Винер - Едукација сметководство и консалтинг
Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месец...
Уште 1 ден и 7 ч.
 
Летна Програма – Едукативно забавни работилници (х8 работилници) ЈУНИ И ЈУЛИ  - 40%
Едукативен центар „Миа Марија“
Летна Програма – Едукативно забавни работилници (х8 работилници) ...
Уште 1 ден и 9 ч.
 1 Купувач
Славење на родендени (ЈУНИ, ЈУЛИ) во најбараните денови САБОТА и НЕДЕЛА во Едукативен центар „Миа Марија“ - 40%
Едукативен центар „Миа Марија“
Славење на родендени (ЈУНИ, ЈУЛИ) во најбараните денови САБОТА и ...
Уште 1 ден и 7 ч.
 1 Купувач
2 часа Едукативно – забавна работилница (ЈУНИ и ЈУЛИ) во Едукативен центар „Миа Марија“ - 30%
Едукативен центар „Миа Марија“
2 часа Едукативно – забавна работилница (ЈУНИ и ЈУЛИ) во Едукатив...
Уште 1 ден и 6 ч.
 
Ласерски третман на габични инфекции на нокти во специјалистичката ординација по дерматовенерологија и естетска медицина 'Skin Solution' - 44%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Ласерски третман на габични инфекции на нокти во специјалистичкат...
Уште 1 ден и 8 ч.
 1 Купувач
Оксигенски третман на лице за здрав изглед на вашата кожа во специјалистичката ординација по дерматовенерологија и естетска медицина 'Skin Solution' - 70%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Оксигенски третман на лице за здрав изглед на вашата кожа во спец...
Уште 1 ден и 7 ч.
 3 Купувачи
1 пробен ЕМС тренинг  - 30%
EMS 20 MIN
1 пробен ЕМС тренинг 
Уште 1 ден и 5 ч.
 
 Бразилска мадеро масажа во времетраење од 60 мин. во Салон за убавина „Тренд АС' - 25%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода
 Бразилска мадеро масажа во времетраење од 60 мин. во Салон за уб...
Уште 1 ден и 7 ч.
 
Мадеро масажа во времетраење од 30 мин.  - 50%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода
Мадеро масажа во времетраење од 30 мин. 
Уште 1 ден и 7 ч.
 15 Купувачи
Пакет од третмани за слабеење - 5 кавитации, 5 електростимулации и 5 мадеро масажи во салон за убавина „Тренд АС“ - 53%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода
Пакет од третмани за слабеење - 5 кавитации, 5 електростимулации ...
Уште 1 ден и 7 ч.
 
Tретмани за слабеење - 5 криолизи, 5 липоласери, 5 пресотерапии во салон за убавина „Тренд АС“ - 61%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода
Tретмани за слабеење - 5 криолизи, 5 липоласери, 5 пресотерапии в...
Уште 1 ден и 7 ч.
 
Прочистување од вируси, тројански коњи, црви и друг малициозен софтвер на хард дискот + софтверска оптимизација и средување на драјверите на Вашиот лаптоп / компјутер / таблет - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Прочистување од вируси, тројански коњи, црви и друг малициозен со...
Уште 1 ден и 7 ч.
 
Механичка поправка на Вашиот скршен/напукнат лаптоп, скршена рамка на екранот, попуштени шарки под екранот или направена пукнатина на пластиката во било кој дел - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Механичка поправка на Вашиот скршен/напукнат лаптоп, скршена рамк...
Уште 1 ден и 7 ч.
 
Дијагностика на функционалноста и детално чистење на лаптоп или PC + подмачкување и менување на термална паста на системот + софтверска оптимизација и средување драјвери - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Дијагностика на функционалноста и детално чистење на лаптоп или P...
Уште 1 ден и 7 ч.
 
Проверете ја состојбата на Вашиот вид со најсовремен инструмент камера ТУ ВИН /2 WIN во оптика „Интер - Оптик“ - 67%
„Интер - Оптик“ - нас. Центар
Проверете ја состојбата на Вашиот вид со најсовремен инструмент к...
Уште 1 ден и 7 ч.
 16 Купувачи
Тенда во зелена боја - Tons Garden
Kupinapopust.mk
Тенда во зелена боја - Tons Garden
Уште 1 ден и 7 ч.
 1 Купувач
Tons Garden Стол на расклопување 10099 - 32%
OnlineShopping Mk
Tons Garden Стол на расклопување 10099
Уште 1 ден и 7 ч.