Денот на вљубените во Будимпешта! Романтично доживување со вклучен превоз, 3 дена, 2 ноќевање во хотел со 3***, панорамско разгледување на градот и појадок за само 5146 ден. (83 евра) по човек. Искористете го попустот од 20% и патувајте со туристичката агенција „Camellia travel“

Со купување на овој ваучер добивате  28  "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Симнато од 6450 ден.
  • Попуст 20%
  • Заштедуваш1290 ден.
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  14.02.2013  до  18.02.2013 

Добивате:
Автобуски превоз на дадената релација (A/C;TV;DVD;CD).
Сместување во хотел со 3*** на база 3 дена/ 2 ноќевања со појадок.
Разглед на Будимпешта со водич.
Придружник на групата.

Одлична опција за едно незаборaвно доживување.
Појаснување:

Термин: 14.02-18.02.2013

1 ден
Поаѓање во 17.00 часот, 14.02.2013 - четврток од пред Дрводекор (Holiday Inn), преку Србија ноќно возење со попатни одмори.           
2 ден
Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Панорамско разгледување на Будимпешта со водич: Будим: Цитаделата, Тврдината на Кралските Палати, Црквата на Кралот Матејаш, Рибарската Тврдина... Пешта: Споменикот на Милениумот  или плоштадот на хероите, Градскиот Парк, улиците Андраши и Ракочи, црквата Св. Стефан, мостовите на Дунав и др. Сместување во хотел и краток одмор. Слободно попладне за прошетка низ центрот на градот по улицата Ваци. Ноќевање
3 ден
Појадок. Слободно предпладне. Факултативно крстарење со брод по реката Дунав  Mожност за организирана вечера, факултативно во национален ресторан Чарда. Враќање во хотел. Ноќевање
4 ден
Појадок. По појадокот посета на трговскиот центар “Тропикана” каде се наоѓа Тропикариумот-аквариумот богат со разни морки риби, животни и интересна флора и фауна. Враќање за Македонија ноќно возење со попатни одмори
5 ден
Пристигнување во Македонија во утринските часови.
По купувањето на ваучерот задолжително посетете ја агенцијата „Camellia travel“ за да направите резервација и да потпишете договор за патувањето.

Важат општите услови на СКТМ и ТА Камелија Травел

Во цената не е вклучено:
- Патничко осигурување (задолжително) 200 денари
- Вечера во национален ресторан Чарда 30 евра (по желба)
- Крстарење со брод  по Дунав 15 евра (по желба)
- Влезници за културно историските споменици (по желба)

бул.Кочо Рацин 19/20
(спроти Олимписки базен)
1000 Скопје, Македонија
Телефон:
078/ 281 - 528

02/ 3232 - 916

02/ 3162 - 916
www.camelliatravel.com.mk
email: camellia@telekabel.net.mk
Facebook


Туристичка агенција „Камелија травел“

Свети Валентин (најчесто и Денот на вљубените) е годишна прослава која се одржува на 14 Февруари со славење на љубовта и приврзаноста помеѓу интимните партнери. Денот е именуван според еден или повеќето ран христијански маченик наречен Валентин и е одреден од папата Гелазиус I во 500 год.п.н.е. Традиционално е ден на кој вљубените ја изразуваат нивната љубов меѓусебно со подарување цвеќиња,нудење слатки производи и праќање картички (познати како"љубовни"). Денот прво се поврзувал со романтична љубов во кругот на Геофри Чосер во Средниот век, кога традицијата бурно растела со искрена љубов. Поминете го овој ден на вљубените уживајќи во убавините на Будимпешта.

Будимпешта (унгарски: Budapest) е главен град на Унгарија и нејзин основен политички, културен, трговски, индустриски и транспортен центар. Во 2010 година во Будимпешта бројот на населението изнесува 1,721,556, што е пад од средината на 1980-тите, кога тоа било 2.1 милион луѓе. Градот има големина од 525 km². Будимпешта станал единствен град кој ги зафаќа двата брега на Дунав со спојувањето од 17 ноември 1873 година на десниот (западен) брег Будим (или Буда) и Обуда и левиот (источен) брег Пешта.

Почитувана како една од најубавите градови на Европа, нејзиното светско наследство ги вклучува двата брега на Дунав, Замокот Буда, Авенијата Андреси, Плоштадот на хероите и Милениум метрото коешто претставува второ најстаро метро во светот. Исто така други значајни точки во градот се тоа што таму се наоѓа втората најголема синагога во светот, како и третиот светски најголем парламент.

Чувствувајте се удобно и патувајте со „Camellia Travel“.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Роденден (мај/јуни) - на нова локација - 40%
Игротека „ВО СВЕТОТ НА ДЕЦАТА“
Роденден (мај/јуни) - на нова локација
Уште 6 дена и 16 ч.
 
 • 1500 ден.
 • 2500 ден.
Месечна членарина за Mix Aerobic Extreme - 42%
“Mix Aerobic & Fitness“ - нас. Центар
Месечна членарина за Mix Aerobic Extreme
Уште 5 дена и 16 ч.
 
 • 700 ден.
 • 1200 ден.
Месечна членарина за фитнес - 40%
Фитнес центар „Будо“ - нас. Центар
Месечна членарина за фитнес
Уште 5 дена и 16 ч.
 
 • 600 ден.
 • 1000 ден.
Шопинг во Софија во сабота, 28-ми мај - 53%
Т.А БИСЕР ПРОМ - Скопје
Шопинг во Софија во сабота, 28-ми мај
Уште 2 дена и 9 ч.
 
 • 560 ден.
 • 1200 ден.
Шопинг во Солун во сабота, 28-ми мај - 19%
Т.А БИСЕР ПРОМ - Скопје
Шопинг во Солун во сабота, 28-ми мај
Уште 2 дена и 9 ч.
 
 • 810 ден.
 • 1000 ден.
3 антицелулитни масажи, 3 LPG и 3 биолифтинг третмани - 77%
„Мое студио Дадар“
3 антицелулитни масажи, 3 LPG и 3 биолифтинг третмани
Уште 8 дена и 16 ч.
 
 • 1490 ден.
 • 6500 ден.
Продолжен викенд (16.06-19.06) во Банско! - 49%
Murite Club Hotel Bansko
Продолжен викенд (16.06-19.06) во Банско!
Уште 2 дена и 9 ч.
 
 • 3689 ден.
 • 7254 ден.
Единечна (160x220) памучна постелнина со дезен по избор - 15%
Kupinapopust.mk
Единечна (160x220) памучна постелнина со дезен по избор
Уште 8 дена и 16 ч.
 
 • 1495 ден.
 • 1750 ден.
РОДЕНДЕН ВО ПРИКАЗНА ЗА МАЈ И ЈУНИ ЗА 500 ДЕН.
Игротека „ПРИКАЗНА“
РОДЕНДЕН ВО ПРИКАЗНА ЗА МАЈ И ЈУНИ ЗА 500 ДЕН.
Уште 10 ч. 22 мин.
 15 Купувачи
 • 0 ден.
Спортска масажа на цело тело (40 мин.) - 50%
Центар за физиотерапија "Ластовица" - спроти Хотел Русија
Спортска масажа на цело тело (40 мин.)
Уште 5 дена и 16 ч.
 
 • 400 ден.
 • 800 ден.
Медицинска масажа на цело тело (45 мин.) - 42%
Центар за физиотерапија "Ластовица" - спроти Хотел Русија
Медицинска масажа на цело тело (45 мин.)
Уште 5 дена и 16 ч.
 
 • 290 ден.
 • 500 ден.
Релакс масажа на цело тело (50 мин.) - 52%
Центар за физиотерапија "Ластовица" - спроти Хотел Русија
Релакс масажа на цело тело (50 мин.)
Уште 5 дена и 16 ч.
 
 • 290 ден.
 • 600 ден.
ЕКСКЛУЗИВЕН БОТОКС третман - 65%
Салон за убавина „Vita Lux“
ЕКСКЛУЗИВЕН БОТОКС третман
Уште 8 дена и 16 ч.
 1 Купувач
 • 50 ден.
 • 1000 ден.
Класичен педикир со парафин - 42%
Салон за убавина „Vita Lux“
Класичен педикир со парафин
Уште 8 дена и 16 ч.
 
 • 70 ден.
 • 600 ден.
Маникир со гел лак на раце или нозе + декорација - 50%
Салон за убавина „Vita Lux“
Маникир со гел лак на раце или нозе + декорација
Уште 8 дена и 16 ч.
 1 Купувач
 • 50 ден.
 • 500 ден.
Луксузен, колагенски лифтинг третман за Вашата коса - 69%
Салон за убавина „Vita Lux“
Луксузен, колагенски лифтинг третман за Вашата коса
Уште 8 дена и 16 ч.
 
 • 70 ден.
 • 1200 ден.
Професионална шминка и свечена фризура - 61%
Салон за убавина „Vita Lux“
Професионална шминка и свечена фризура
Уште 8 дена и 16 ч.
 1 Купувач
 • 90 ден.
 • 1500 ден.
Кератински третман за трајно исправување и нега + фен - 63%
Фризерско студио „Перфект“
Кератински третман за трајно исправување и нега + фен
Уште 8 дена и 16 ч.
 
 • 1799 ден.
 • 4800 ден.
Депилација на цели нозе и препони со топол восок - 54%
Салон за убавина „Velvet Skin“
Депилација на цели нозе и препони со топол восок
Уште 8 дена и 16 ч.
 
 • 50 ден.
 • 650 ден.
Депилација на цели нозе и препони со ладен восок - 40%
Салон за убавина „Velvet Skin“
Депилација на цели нозе и препони со ладен восок
Уште 8 дена и 16 ч.
 1 Купувач
 • 80 ден.
 • 800 ден.
Депилација на раце и пазуви, топол восок - 57%
Салон за убавина „Velvet Skin“
Депилација на раце и пазуви, топол восок
Уште 8 дена и 16 ч.
 
 • 30 ден.
 • 350 ден.
1 ноќевање за 1 лице - ALL INCLUSIVE - 37%
Hotel „Царевец**“- Златни Песоци
1 ноќевање за 1 лице - ALL INCLUSIVE
Уште 10 ч. 22 мин.
 
 • 186 ден.
 • 2170 ден.
Лакирање со гел лак на раце и нозе +
 декорација - 60%
Салон за убавина „Velvet Skin“
Лакирање со гел лак на раце и нозе + декорација
Уште 8 дена и 16 ч.
 
 • 80 ден.
 • 1200 ден.
Бразилска депилација - 52%
Салон за убавина „Velvet Skin“
Бразилска депилација
Уште 8 дена и 16 ч.
 
 • 20 ден.
 • 250 ден.
5 КРИОЛИПОЛИЗИ - 75%
Салон за убавина „Velvet Skin“
5 КРИОЛИПОЛИЗИ
Уште 8 дена и 16 ч.
 2 Купувачи
 • 400 ден.
 • 9700 ден.
5 Кавитации, 5 Body Term, 5 Радиофрекфенции + ГРАТИС пилинг на цело тело - 73%
Салон за убавина „Velvet Skin“
5 Кавитации, 5 Body Term, 5 Радиофрекфенции + ГРАТИС пилинг на це...
Уште 8 дена и 16 ч.
 
 • 400 ден.
 • 9500 ден.
LPG третман, антицелулитна масажа и електростимулација - 53%
Салон за убавина „Velvet Skin“
LPG третман, антицелулитна масажа и електростимулација
Уште 8 дена и 16 ч.
 
 • 70 ден.
 • 900 ден.
Пилинг на цело тело - 60%
Салон за убавина „Velvet Skin“
Пилинг на цело тело
Уште 1 ден и 16 ч.
 
 • 50 ден.
 • 750 ден.
Кавитација, Body Wrapping и Стимулација - 60%
Салон за убавина „Velvet Skin“
Кавитација, Body Wrapping и Стимулација
Уште 1 ден и 16 ч.
 
 • 80 ден.
 • 1200 ден.
10 третмани + гратис 2 алго терапии - 57%
Салон за убавина „Velvet Skin“
10 третмани + гратис 2 алго терапии
Уште 1 ден и 16 ч.
 
 • 180 ден.
 • 2500 ден.
Ноќевање за две лица - 29%
Вила Диме с.Папрадиште
Ноќевање за две лица
Уште 1 ден и 16 ч.
 
 • 500 ден.
 • 700 ден.
Летен камп по ориентален танц (09.06 -16.06) - 24%
Dance & Aerobic Center „MARBAL“
Летен камп по ориентален танц (09.06 -16.06)
Уште 7 дена и 11 ч.
 
 • 600 ден.
 • 15500 ден.
Масажа на лице за здрав и свеж изглед - 25%
Студио „Нена Арт“
Масажа на лице за здрав и свеж изглед
Уште 2 дена и 16 ч.
 1 Купувач
 • 30 ден.
 • 200 ден.
Ноќевање во одлично уредени апартмани - 56%
Вила „Софија“ Крушево
Ноќевање во одлично уредени апартмани
Уште 9 ч. 52 мин.
 
 • 400 ден.
 • 900 ден.
Пакет од 10 антицелулитни масажи - 33%
Студио „Нена Арт“
Пакет од 10 антицелулитни масажи
Уште 2 дена и 16 ч.
 
 • 400 ден.
 • 3000 ден.
Црни бамбусови чорапи
Kupinapopust.mk
Црни бамбусови чорапи
Уште 1 ден и 10 ч.
 13 Купувачи
 • 150 ден.