Специјалистички очен преглед на 83% попуст во ПЗУ „ОКО“! Платете само 490 денари за одредување на диоптрија и корекција на вид, биомикроскопски преглед, мерење очен притисок и преглед на очно дно.

Со купување на овој ваучер добивате  8  "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Симнато од 3000 ден.
  • Попуст 84%
  • Заштедуваш2520 ден.
 • 28/100 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  29.11.2012  до  28.12.2012 

Добивате:
Целосен специјалистички очен преглед.
Одредување на диоптрија и корекција на вид.
Биомикроскопски преглед.
Мерење на очен притисок.
Преглед на очно дно.
Дополнителен попуст од 20% на оквири и контактни леќи во оптиката.
Појаснување:
Потребна е претходна резервација на 02/ 3064 - 150 или 070/ 384 - 224

ул. Вич бр. 28
лок. 5
населба Карпош 4, Скопје
(кај трите убавици,
на аголот на Илинденска
во кулата на ќошот)
Работно време:
од понеделник до петок
09:00 до 13:00 ч.
и од 17:00 до 20:00 часот
Телефони за контакт:
02/ 3064 - 150
070/ 384 - 224

Потребна е претходна резервација.


Специјалистичка ординација за очни болести ПЗУ „ОКО“
Видот многумина го сметаат за најдрагоцено сетило, а сепак здравјето на очите често го запоставуваме и забораваме да го негуваме.

Во дигиталниот и динамичен свет во којшто живееме често си скратуваме од сонот, а повеќе од кога било досега ги заморуваме очите со континуирано зјапање во компјутерите, телевизиските екрани, мобилните телефони... Забораваме дека очните прегледи не се задолжителни само за да добиеме возачка дозвола, туку дека треба да се прават редовно со цел навремено откривање на евентуалните заболувања и проблеми со видот.

ПЗУ „ОКО“ располага со врвна апаратура за дијагностика на сите очни заболувања:
-компјутерско одредување на очила и контактни леќи;
-безконтактно мерење на очен притисок;
-преглед и дијагностицирање на болести на сите сегменти на окото;
-компјутеризирана изработка на очила.
Во склоп на ординацијата работи и оптика опремена со голем избор на рамки и контактни леќи.

Седите со часови пред компјутер или ТВ екранот и секојдневно го напрегате вашиот вид. Вашите очи често се изложени на клима уред, лошо осветлување и многу други фактори. Велиме дека најважнo сетило е сетилото за вид, но нашата загриженост околу очите е минимална а треба да биде примарна како миење раце или четкање заби.

Визуелно добиеме повеќе од 80% на информации од надворешната средина. Кога ќе погледнеме на работите од оваа перспектива, видот е нашето најважно сетило. Денес, многу фактори влијаат на нашите очи. Се разбира, тоа не може целосно да се елиминира, влијанието на овие фактори, но можно е да се намали бројот на факторите на ризик и тоа со секојдневната грижа за нашите очи. Ние не можеме да спречиме многу проблеми со очите, но со редовна, квалитетна хигиена на очите може да им помогне на нашите очи да останат во одлична состојба. Со секојдневната грижа на нашите очи, можеме да избегнеме проблеми во иднина.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Острошкиот манастир и Подгорица (11 - 12.06.2016) - 24%
Т.А БИСЕР ПРОМ - Скопје
Острошкиот манастир и Подгорица (11 - 12.06.2016)
Уште 3 дена и 22 ч.
 
 • 1890 ден.
 • 2480 ден.
Шопинг во Солун во сабота, 04-ти јуни - 19%
Т.А БИСЕР ПРОМ - Скопје
Шопинг во Солун во сабота, 04-ти јуни
Уште 3 дена и 15 ч.
 
 • 810 ден.
 • 1000 ден.
Шопинг во Софија во сабота, 04-ти јуни - 53%
Т.А БИСЕР ПРОМ - Скопје
Шопинг во Софија во сабота, 04-ти јуни
Уште 3 дена и 15 ч.
 
 • 560 ден.
 • 1200 ден.
Мезотераписки третман - 60%
„Diamond S Dental“ - Тафталиџе 1
Мезотераписки третман
Уште 9 дена и 22 ч.
 
 • 990 ден.
 • 2500 ден.
Продолжен викенд (17.06-19.06) во Афитос - 31%
„Stratos Hotel***“ - Afitos
Продолжен викенд (17.06-19.06) во Афитос
Уште 3 дена и 15 ч.
 
 • 7688 ден.
 • 11083 ден.
Ноќевање на база All inclusive light + 
СПА во Банско - 37%
Хотел „3 Планини“ Разлог-Банско
Ноќевање на база All inclusive light + СПА во Банско
Уште 9 дена и 22 ч.
 
 • 190 ден.
 • 2000 ден.
Ноќевање на база All inclusive light + 
СПА во Банско - 39%
Хотел „3 Планини“ Разлог-Банско
Ноќевање на база All inclusive light + СПА во Банско
Уште 9 дена и 22 ч.
 
 • 237 ден.
 • 2600 ден.
Ноќевање за 1 лице, ALL INCLUSIVE + СПА - 56%
Хотел “Royal Bansko Aparthotel“
Ноќевање за 1 лице, ALL INCLUSIVE + СПА
Уште 15 ч. 2 мин.
 
 • 150 ден.
 • 3150 ден.
Избелување на заби со ЛАСЕРСКА ЛАМБА - 71%
„Diamond S Dental“ - Тафталиџе 1
Избелување на заби со ЛАСЕРСКА ЛАМБА
Уште 9 дена и 22 ч.
 
 • 2200 ден.
 • 7500 ден.
Ноќевање за 1 лице, ALL INCLUSIVE + СПА - 57%
Хотел “Royal Bansko Aparthotel“
Ноќевање за 1 лице, ALL INCLUSIVE + СПА
Уште 15 ч. 2 мин.
 
 • 140 ден.
 • 2932 ден.
Ноќевање за едно лице. - 38%
“Малешевска куќа“ Берово
Ноќевање за едно лице.
Уште 7 дена и 10 ч.
 
 • 400 ден.
 • 650 ден.
Ноќевање за 2 лица + 2 деца во студио со кујна. - 35%
“Малешевска куќа“ Берово
Ноќевање за 2 лица + 2 деца во студио со кујна.
Уште 7 дена и 10 ч.
 
 • 1300 ден.
 • 2000 ден.
Ноќевање за 4 лица + 3 деца во комплетно опремен апартман од 45 м2. - 38%
“Малешевска куќа“ Берово
Ноќевање за 4 лица + 3 деца во комплетно опремен апартман од 45 м...
Уште 7 дена и 10 ч.
 
 • 1600 ден.
 • 2600 ден.
 5 ноќевања со доручек во Хотел Минај ***!(10.06.2016- 15.06.2016) - КУШАДАСИ - 58%
Хотел Минај *** - Кушадаси
 5 ноќевања со доручек во Хотел Минај ***!(10.06.2016- 15.06.2016...
Уште 3 дена и 16 ч.
 
 • 600 ден.
 • 7440 ден.
Пломбирање - 74%
„Diamond S Dental“ - Тафталиџе 1
Пломбирање
Уште 2 дена и 22 ч.
 
 • 310 ден.
 • 1200 ден.
Летен интензивен деловен курс по англиски јазик - 47%
Центар за јазици„Angel Ves“-Н.Лисиче, до „Лазо Ангеловски“
Летен интензивен деловен курс по англиски јазик
Уште 15 ч. 34 мин.
 
 • 1600 ден.
 • 3000 ден.
Индивидуални часови по Англиски или Германски јазик - 58%
Центар за јазици„Angel Ves“-Н.Лисиче, до „Лазо Ангеловски“
Индивидуални часови по Англиски или Германски јазик
Уште 15 ч. 38 мин.
 
 • 250 ден.
 • 600 ден.
Летен интензивен курс по Англиски или Германски јазик - 40%
Центар за јазици„Angel Ves“-Н.Лисиче, до „Лазо Ангеловски“
Летен интензивен курс по Англиски или Германски јазик
Уште 15 ч. 26 мин.
 
 • 1200 ден.
 • 2000 ден.
Уверение за познавање Англиски или Германски јазик - 50%
Центар за јазици„Angel Ves“-Н.Лисиче, до „Лазо Ангеловски“
Уверение за познавање Англиски или Германски јазик
Уште 15 ч. 42 мин.
 
 • 600 ден.
 • 1200 ден.

	Чистење забен камен, полирање...
- 88%
„Diamond S Dental“ - Тафталиџе 1
Чистење забен камен, полирање...
Уште 2 дена и 22 ч.
 
 • 290 ден.
 • 2500 ден.
100 визит карти - 52%
Kupinapopust.mk - нас.Центар, веднаш до ЈП Водовод
100 визит карти
Уште 2 дена и 22 ч.
 1 Купувач
 • 120 ден.
 • 250 ден.
Мултифункционален уред за
во автомобил со USB приклучок - 56%
„Тесла Лед“ - во близина на универзална спроти „Top Shop“
Мултифункционален уред за во автомобил со USB приклучок
Уште 15 ч. 14 мин.
 2 Купувачи
 • 160 ден.
 • 360 ден.
Закачалки за во автомобил - 42%
„Тесла Лед“ - во близина на универзална спроти „Top Shop“
Закачалки за во автомобил
Уште 15 ч. 38 мин.
 
 • 140 ден.
 • 240 ден.
Држач за
очила за во автомобил - 57%
„Тесла Лед“ - во близина на универзална спроти „Top Shop“
Држач за очила за во автомобил
Уште 15 ч. 31 мин.
 
 • 150 ден.
 • 350 ден.
Мултифункционален држач за
во автомобил - 38%
„Тесла Лед“ - во близина на универзална спроти „Top Shop“
Мултифункционален држач за во автомобил
Уште 15 ч. 26 мин.
 
 • 160 ден.
 • 260 ден.
Продолжен викенд (17.06 - 19.06) во Ханиоти - 31%
Хотел „Tropical 3*“ - Ханиоти
Продолжен викенд (17.06 - 19.06) во Ханиоти
Уште 15 ч. 2 мин.
 3 Купувачи
 • 6990 ден.
 • 10135 ден.
Ноќевање со појадок - 50%
„Осоговска Куќа“ - Пониква
Ноќевање со појадок
Уште 15 ч. 2 мин.
 
 • 50 ден.
 • 1100 ден.
Продолжен викенд (17.06 - 19.06) во Паралиа - 40%
Avra Boutique Hotel, Паралиа
Продолжен викенд (17.06 - 19.06) во Паралиа
Уште 15 ч. 3 мин.
 
 • 5205 ден.
 • 8680 ден.
Персонализирана чаша печатена по Ваша желбa - 52%
Kupinapopust.mk - нас.Центар, веднаш до ЈП Водовод
Персонализирана чаша печатена по Ваша желбa
Уште 30 дена и 11 ч.
 
 • 120 ден.
 • 250 ден.
Магична персонализирана чаша печатена по Ваш избор - 47%
Kupinapopust.mk - нас.Центар, веднаш до ЈП Водовод
Магична персонализирана чаша печатена по Ваш избор
Уште 2 дена и 22 ч.
 
 • 290 ден.
 • 550 ден.
Продолжен викенд (16.06 - 19.06) во Hotel Calypso - Ханиоти - 11%
Hotel Calypso - Ханиоти
Продолжен викенд (16.06 - 19.06) во Hotel Calypso - Ханиоти
Уште 3 дена и 15 ч.
 
 • 9486 ден.
 • 10602 ден.
3 третмани за слабеење - 60%
Салон за убавина „Velvet Skin“
3 третмани за слабеење
Уште 2 дена и 22 ч.
 
 • 100 ден.
 • 1500 ден.
Класичен третман на лице (ESENSA MEDITERANA) - 53%
Салон за убавина „Vita Lux“
Класичен третман на лице (ESENSA MEDITERANA)
Уште 2 дена и 22 ч.
 
 • 70 ден.
 • 750 ден.
Вентилатор за лаптоп - 36%
Kupinapopust.mk - нас.Центар, веднаш до ЈП Водовод
Вентилатор за лаптоп
Уште 2 дена и 22 ч.
 2 Купувачи
 • 290 ден.
 • 450 ден.
1 ноќевање за 1 лице - ALL INCLUSIVE LIGHT + СПA - 50%
„Winslow Infinity & SPA“ Банско
1 ноќевање за 1 лице - ALL INCLUSIVE LIGHT + СПA
Уште 15 ч. 16 мин.
 
 • 185 ден.
 • 2604 ден.
Лековит крем „Родопско чудо“ од Green Master®
Kupinapopust.mk - нас.Центар, веднаш до ЈП Водовод
Лековит крем „Родопско чудо“ од Green Master®
Уште 1 ден и 15 ч.
 
 • 390 ден.