40% попуст или 2400 ден. за Летна Програма – Едукативно забавни работилници (х8 работилници) ЈУЛИ И АВГУСТ во Едукативен центар „Миа Марија“

Со купување на овој ваучер добивате 57 "kupinapopust" поени.

Купи за 2400 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 4000 ден.
  • Попуст 40%
  • Заштедуваш 1600 ден.
 • Преостанато време
 • 4 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  26.05.2024  до  31.08.2024 

Добивате:

Летна Програма – Едукативно забавни работилници(х8 работилници)

Програма Јули:

Понеделник    01.07.2024      17:00-19:00     „Когнитивни вештини и решавање проблеми“

Четврток         04.07.2024      18:00-20:00     „Другарство“

Понеделник   08.07.2024      17:00-19:00     „Моторни вештини“

Четврток         11.07.2024      18:00-20:00     „Искреност“

Понеделник   15.07.2024      17:00-19:00     „Емпатија“

Четврток         18.07.2024      18:00-20:00     „Етика и морал“

Понеделник    22.07.2024      17:00-19:00     „Тимски вештини“

Четврток         25.07.2024      18:00-20:00     „Саморегулација“

Опис на работилниците ЈУЛИ:

1. Когнитивни вештини и решавање проблеми - поттикнуваме различните когнитивни процеси, како што се мислење, помнење и решавање проблеми преку игри

2. Другарство - развиваме свесност за значењето на пријателството и учиме важни социјални вештини како што се споделувањето, слушањето и разбирањето

3. Моторни вештини - игри и активности кои ги поттикнуваат децата да ги развиваат своите моторни вештини

4. Искреност - развиваме свесност за важноста на искреноста, поттикнуваме на навики за искрено и чесно однесување и учиме како да се препознаваат и решаваат ситуации каде искреноста е важна

5. Емпатија - преку различни игри и активности, овие работилници ги поттикнуваат децата да разбираат и да го почитуваат чувството на другите

6. Етика и морал – игри и активности кои ги поттикнуваат децата да размислуваат за важни морални принципи и вредности

7. Тимски вештини – поттикнување на децата да работат заедно како тим, да учат еден од друг и да развиваат вештини за соработка, преговарање и решавање на проблеми во тимски околности

8. Саморегулација – преку забавни активности учиме како да се контролираат своите емоции и поведенија, што е важна вештина за успешниот социјален и академски развој.

Летна Програма АВГУСТ – Едукативно забавни работилници (х8 работилници)

Четврток        01.08.2024      18:00-20:00     „ Комуникација“

Сабота            03.08.2024      11:00-13:00     „Креативност “

Понеделник   05.08.2024      17:00-19:00     „ Свесност за различности“

Четврток         08.08.2024      18:00-20:00     „ Менаџирање со времето“

Сабота            10.08.2024      11:00-13:00     „Креативност “

Понеделник   26.08.2024      17:00-19:00     „ Тимски вештини“

Четврток         29.08.2024      18:00-20:00     „ Врсничко насилство“

Сабота            31.08.2024      11:00-13:00     „ Креативност“

 Резервирајте место на време, бројот на места е ограничен, претходна пријава е задолжителна!

 Опис на работилниците АВГУСТ:

1. Комуникација - фокус на подобрување на вештините за говор, слушање, изразување на мислења и иницијатива за комуникација, преку игри и сценарија кои ги поттикнуваат децата да се комуницираат ефикасно

2. Креативност - овие работилници ги поттикнуваат децата да развиваат својата креативност, фината моторика и самодовербата, и да ги стимулираат мислењето и социјалните вештини преку игра и забавна изработка.

3. Свесност за различности - децата учат дека постојат различни култури, обичаи и верски верувања. Целта е да се развие разбирање и почит кон различноста и да се стимулира толеранцијата и вклученоста

4. Менаџирање со времето - Подобрување на организационите вештини, развивање дисциплина и намалување на стресот, баланс меѓу училишни и слободни активности, учење како да се распределат обврските

5. Креативност - овие работилници ги поттикнуваат децата да развиваат својата креативност, фината моторика и самодовербата, и да ги стимулираат мислењето и социјалните вештини преку игра и забавна изработка

6. Тимски вештини – поттикнување на децата да работат заедно како тим, да учат еден од друг и да развиваат вештини за соработка, преговарање и решавање на проблеми во тимски околности

7. Врсничко насилство – Подигнување на свеста, развој на емпатија и стратегии за справување, како да се препознае булинг врз себе или врз другите, самодоверба

8. Креативност - овие работилници ги поттикнуваат децата да развиваат својата креативност, фината моторика и самодовербата, и да ги стимулираат мислењето и социјалните вештини преку игра и забавна изработка

Појаснување:
 Задолжителна е претходна резервација на телефон: 072 916 623
 Ваучерот може да се користи веднаш.
 За оваа понуда не е задолжително печатење на ваучерот. Доволно е да го покажете единствениот код од ваучерот преку вашиот мобилен телефон или таблет.

Локација: Центар-Скопје, ул. Даме Груев 18/2-1, Бизнис Центар „Палома Бјанка“, кат 2

(+мезанин)

Телефон: 072916623

Е-mail: info@miamarija.com

Instagram: www.instagram.com/miamarija2024

Facebook: www.facebook.com/profile.php?id=61558126673239

Linkedin: www.linkedin.com/company/102339865/admin/feed/posts/

Резервирајте место на време, бројот на места е ограничен, претходна пријава е задолжителна!

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Третман во солариум во „Мое Студио Дадар“ - 51%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Третман во солариум во „Мое Студио Дадар“
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Шишање, третман со макадамија за длабинска хидратација и фенирање во најдоброто „Мое Студио Дадар“ - 66%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со макадамија за длабинска хидратација и фенирање...
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
AFTER SUN  третман на лице за здрав изглед на вашата кожа и интензивна хидратација после сончање - 71%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
AFTER SUN  третман на лице за здрав изглед на вашата кожа и интен...
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
рН минус 10л
OnlineShopping Mk
рН минус 10л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
рН минус 1л
OnlineShopping Mk
рН минус 1л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Активен кислород 1кг
OnlineShopping Mk
Активен кислород 1кг
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Алгицид 10л
OnlineShopping Mk
Алгицид 10л
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Алгицид
OnlineShopping Mk
Алгицид
Уште 4 дена и 13 ч.
 
- 44%
Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Уште 4 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Медицинска масажа во Салон за масажа ROYALTY TREATMENT - 40%
Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Медицинска масажа во Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Уште 4 дена и 13 ч.
 4 Купувачи
Жен шен и гуарана - 20%
Kupinapopust.mk
Жен шен и гуарана
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Спирулина - 15%
Kupinapopust.mk
Спирулина
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Ашваганда спорт +  - 16%
Kupinapopust.mk
Ашваганда спорт + 
Уште 4 дена и 13 ч.
 
Водно тура со АТВ мотори  - 20%
ATV Adventour - Скопје
Водно тура со АТВ мотори 
Уште 4 дена и 13 ч.
 1 Купувач
Ноќевање со појадок за две лица во Апартмани ресторан Шутиновски во Вевчани - 17%
Апартмани ресторан Шутиновски
Ноќевање со појадок за две лица во Апартмани ресторан Шутиновски ...
Уште 4 дена и 13 ч.