30% попуст или 839 денари за 1 пробен ЕМС тренинг 

Со купување на овој ваучер добивате 20 "kupinapopust" поени.

Купи за 839 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 1200 ден.
  • Попуст 30%
  • Заштедуваш 361 ден.
 • Преостанато време
 • 1 Купувач
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  23.05.2024  до  31.08.2024 

Како да го разберам ЕМС 20 минутниот тренинг?!

За да се издржат секојдневните  психофизички предизвици, потребно е да сме ФИЗИЧКИ АКТИВНИ.

ЕМС тренингот во нашето студио е тренинг за сила, баланс, физичка кондиција, односно одржување на телото во одлична форма.
Се изведуваат мих вежби од кросфит, теретана, аеробик и слично, само што за времето од 20/30 минути да е поефективно, аплициран е ЕМС елек - фитнес технологија која е иновативна.
Интензитетот на електро - стимулацијата се прилагодува кај секој посебно во зависност од целта на членот со управување на таблет кој е поврзан со безжина батерија, односно Bluetooth.

Зошто би се одлучиле за ЕМС тренинг?

Го обликува телото - задникот/струкот/стомакот/градите/рацете/нозете
Ја зацврстува и затегнува кожата
Го намалува целулитот
Ја подобрува циркулацијата на крвта
Го подобрува држењето и ставот на телото
Помага во намалување на болките во грбот
Се дефинира мускулна маса
Намалување на масното ткиво
Ја подобрува кондицијата
Го намалува стресот

На пробниот ЕМС тренинг добиваш:
- Консултација со ЕМС инструкторка за кои вежби и тип на вежбање ти се потребни
- Мерење на сите параметри и обем на цело тело
- Целосна опрема за ЕМС тренинг (хеланки, маица и пешкир)
- 20 минутен ЕМС тренинг со персонален ЕМС инструктор
- 10 минути ЕМС масажа (антицелулитна, релакс или медицинска)
- Програма за правилна исхрана и, зголемено ниво на допамин 

Појаснување:

 Потребна е претходна резервација на 072 530 864

• Ваучерот може да се користи веднаш.

Ruzveltova 30-1/3, Skopje, Republic of Macedonia, 1000

072 530 864

info@ems20.com.mk


 Потребно е претходно закажување на телефонскиот број: 072 530 864

Што е ЕМС?

Електро - мускулна стимулација, иновативна фитнес технологија која за време на 20 минутниот тренинг испраќа мали и безболни електрични импулси директно до мускулите. Со тоа ги зголемува нивните природни контракции и го прави секој тренинг повеќекратно ефикасен. Оваа технологија се користи и кај физиотерапијата и опоравување по повреди.

ЕМС тренингот е иновативен метод на вежбање каде се изведуваат микс вежби од кросфит, теретана, аеробик и слично, само што за времето од 20 – 30 минути да е поефективно, аплициран е ЕМС елек – фитнес машина

.Со ЕМС пробниот тренинг, ја конкретизираме твојата цел преку

:• Мотивација и постојаност

• Рационализација на одлуките

• Победа над неодлучноста

• Личен развој

Со обезбедување на основна едукација за здрав живот, ние ги оспособуваме нашите членови да ги одржуваат своите здравствени цели и да живеат квалитетен и балансиран живот на долгорочна перспектива водејќи го следењето постојано, 2х неделно.

Секој ЕМС пакет за вежбање обезбедува целосна опрема која подразбира да добиете на секој засебен ЕМС тренинг ликрени хеланки и маица.Овој комплетен пристап ти овозможува да се фокусираш и да уживааш во своето 20 до 30 минутно вежбање.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Третман за регенерирање ботокс во „Мое Студио Дадар“ - 60%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Третман за регенерирање ботокс во „Мое Студио Дадар“
Уште 1 ден и 21 ч.
 4 Купувачи
Третман во солариум во „Мое Студио Дадар“ - 51%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Третман во солариум во „Мое Студио Дадар“
Уште 1 ден и 23 ч.
 
Шишање, третман со макадамија за длабинска хидратација и фенирање во најдоброто „Мое Студио Дадар“ - 66%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со макадамија за длабинска хидратација и фенирање...
Уште 2 дена
 8 Купувачи
AFTER SUN  третман на лице за здрав изглед на вашата кожа и интензивна хидратација после сончање - 71%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
AFTER SUN  третман на лице за здрав изглед на вашата кожа и интен...
Уште 2 дена
 6 Купувачи
рН минус 10л
OnlineShopping Mk
рН минус 10л
Уште 2 дена
 
рН минус 1л
OnlineShopping Mk
рН минус 1л
Уште 2 дена
 
Алгицид 10л
OnlineShopping Mk
Алгицид 10л
Уште 2 дена
 
Алгицид
OnlineShopping Mk
Алгицид
Уште 2 дена
 
- 44%
Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Уште 2 дена
 2 Купувачи
Медицинска масажа во Салон за масажа ROYALTY TREATMENT - 40%
Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Медицинска масажа во Салон за масажа ROYALTY TREATMENT
Уште 2 дена
 4 Купувачи
Жен шен и гуарана - 20%
Kupinapopust.mk
Жен шен и гуарана
Уште 2 дена
 
Спирулина - 15%
Kupinapopust.mk
Спирулина
Уште 2 дена
 
Ашваганда спорт +  - 16%
Kupinapopust.mk
Ашваганда спорт + 
Уште 2 дена
 
Водно тура со АТВ мотори  - 20%
ATV Adventour - Скопје
Водно тура со АТВ мотори 
Уште 2 дена
 1 Купувач