Приклучете се на традиционалната крос кантри атлетска манифестација ‘Gazi Baba XC Challenge 2014’ која ќе се одржи на 9ти март во организација на атлетскиот тим “endurance.mk“! Со ваучер од само 120 денари овозможете си официјално учество на овој настан и добијте стартен број за трката, проспорт јamnica isotonic, спортски пешкир со извезено лого и диплома

Со купување на овој ваучер добивате 1 "kupinapopust" поен.

Истечено
 • 162 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  09.03.2014  до  09.03.2014 

Добивате:
Стартен број за трката.
Проспорт Jamnica isotonic.
Спортски пешкир со извезено лого.
Диплома.
Во здраво тело, здрав дух плус одлучна можност за дружење и забава.
Појаснување:
Секој пријавен натпреварувач, најдоцна 1 час пред стартот на трката, ќе може да го подигне својот стартен број, на пултот непосредно покрај стартно-целната рамнина.
Комплетниот стартен пакет, натпреварувачите го добиваат по завршувањето на трката, откако ќе го раздолжат стартниот број на записничката маса.
Првопласираните тројца добиваат медали и дипломи.
На мапата подолу е прикажано како се стига до Гази Баба паркот од железничка станица. СТАРТОТ и ЦЕЛТА на трката се во самиот парк на големата ширина.
Официјално учество на трката и добивањето на специјалниот пакет е можно само доколку го купите ваучерот преку kupinapopust.mk.
По купувањето на ваучерот на вашиот e-mail ќе добиете линк за уредно пријавување на трката кој е неопходно да го пополните.
Рокот на пријавување е најдоцна до 04.03.2014, до 23:59часот.

Сите оние кои ќе го пречекорот рокот на пријавување, ќе имаат право да трчаат во трката, но без натпреварувачки карактер, односно не влегуваат во трка за првите места и не добиваат стартен пакет. На сликата подолу Ви ја претставуваме монтажата од елементите кои ги добивате со пријавата.

Потребно е да се регистрирате за официјално учество во трката по купувањето на ваучерот.


Атлетски тим endurance.mk

Во организација на endurance.mk – Скопје и оваа година, на 09.03 (недела) со почеток во 12:00 часот, ќе биде организирана IV традиционална крос кантри атлетската манифестација ‘Gazi Baba XC Challenge’.
Поканети се сите атлетски клубови, активни атлетичари, рекреативни спортисти, љубители на трчањето во природа, од нашата земја, како и надвор од нашите граници.Стартно-целната рамнина е видно обележана, погодна за стартот на атлетичарите, како и за останатите љубители и симпатизери кои ќе дојдат да го следат овој атлетски настан.
Стартот на трките:
12:00ч - женска конкуренција;
12:30ч - машка конкуренција
Должина на патеката:
8.000м. – машка конкуренција;
3.000м. – женска конкуренција.
Патеката е кружна, еден круг е приближно 1.000м и се трчаат онолку кругови колку што е должината на трките.
Патеката е прегледна, обележана околу целиот круг, пропратена со благи нагорнини и благи надолнини во нејзиниот тек, тревната и земјена површина, која е погодна за трчање со атлетски патики или со спринтерици.

Паричните награди за првопласираните на GB XC Challenge 2014, се следни:
МАЖИ:
1 место: 3000,00ден.
2 место: 2000,00ден.
3 место: 1500,00ден.
4 место: 1000,00ден.
5 место: 1000,00ден.
ДАМИ:
1 место: 2000,00ден.
2 место: 1500,00ден.
3 место: 1000,00ден.
Главен покровител на трката – Томе Попчевалиев (ко-основач на endurance,mk)
Помагатели: Јамница-Проспорт, Скопски маратон, RedBull.

Оваа година и официјално Gazi Baba XC Challenge е пред-трка, односно дел од circuit-от трки, во најава на големиот Скопски маратон. Проверете ја вашата актуелна форма. Бидете дел од најмасовната крос кантри трка во земјата!!!
Спортски поздрав!!!

Може да ве интересираат и следниве понуди:

1 + 1 гратис за 4, 8 или 15 месечен Online Курс по англиски, шпански, француски, италијански, германски јазик и business English - 90%
Lerni - Онлајн курсеви
1 + 1 гратис за 4, 8 или 15 месечен Online Курс по англиски, шпан...
Уште 7 дена и 11 ч.
 
 • од 558 ден.
Порција вкусни и крцкави пилешки прсти  - 45%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
Порција вкусни и крцкави пилешки прсти 
Уште 5 дена и 9 ч.
 
 • 99 ден.
 • 180 ден.
Порција вкусни и крцкави пилешки крилца - 36%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
Порција вкусни и крцкави пилешки крилца
Уште 5 дена и 9 ч.
 
 • 89 ден.
 • 140 ден.
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо - 51%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо
Уште 5 дена и 9 ч.
 
 • 390 ден.
 • 800 ден.
Завеса - модел SCHOTTIS 
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Завеса - модел SCHOTTIS 
Уште 11 ч. 16 мин.
 
 • 310 ден.
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на стара амалгамска (метална) пломба - 56%
Стоматолошка ординација „СИГМА ДЕНТ“ - позади Универзална
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на ...
Уште 10 дена и 15 ч.
 
 • 349 ден.
 • 800 ден.
Чистење забен камен со стоматолошки пакет - 76%
Стоматолошка ординација „СИГМА ДЕНТ“ - позади Универзална
Чистење забен камен со стоматолошки пакет
Уште 10 дена и 15 ч.
 1 Купувач
 • 290 ден.
 • 1200 ден.
Ноќевање или ноќевање со појадок по избор - 38%
Вила “Мариј Блаж“ - Радожда Струга
Ноќевање или ноќевање со појадок по избор
Уште 9 ч. 10 мин.
 
 • од 50 ден.
6 + 1 All inclusive light ноќевања + СПА - 40%
Хотел „3 Планини“ Разлог
6 + 1 All inclusive light ноќевања + СПА
Уште 10 дена и 15 ч.
 
 • 1286 ден.
 • 16533 ден.
4 + 1 All inclusive light ноќевања +СПА услуги - 40%
Хотел „3 Планини“ Разлог
4 + 1 All inclusive light ноќевања +СПА услуги
Уште 10 дена и 15 ч.
 2 Купувачи
 • 867 ден.
 • 10953 ден.
All inclusive light ноќевање + СПА услуги - 40%
Хотел „3 Планини“ Разлог
All inclusive light ноќевање + СПА услуги
Уште 10 дена и 15 ч.
 
 • 186 ден.
 • 2790 ден.
Woolmark Silver Safe волнен појас со магнет - 33%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Woolmark Silver Safe волнен појас со магнет
Уште 5 дена и 9 ч.
 
 • 1000 ден.
 • 1500 ден.
60-минутен третман за спондилоза (електро и ултразвучна терапија, масажа и кинезитерапија) во центарот за физикална и кинезитерапија - 35%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
60-минутен третман за спондилоза (електро и ултразвучна терапија,...
Уште 8 ч. 42 мин.
 2 Купувачи
 • 390 ден.
 • 600 ден.
Третман медицинска акупунктура или Dry Needling ефикасна техника за третирање на мускулна болка и миофасцијална дисфункција и враќање на функционалноста на ткивата - 51%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
Третман медицинска акупунктура или Dry Needling ефикасна техника ...
Уште 8 ч. 42 мин.
 1 Купувач
 • 490 ден.
 • 1000 ден.
Третман за лумбален синдром и болки во кичмата (комбинација од електро терапија, ултразвучна и кинезитерапија) со времетраење од 60 минути  - 35%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
Третман за лумбален синдром и болки во кичмата (комбинација од ел...
Уште 8 ч. 42 мин.
 
 • 390 ден.
 • 600 ден.
Кинезиолошки преглед - функционален статус + корективни вежби за деформитети на ´рбетен столб кај деца и адолесценти (сколиози, кифози, лордози) - 61%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
Кинезиолошки преглед - функционален статус + корективни вежби за ...
Уште 8 ч. 42 мин.
 
 • 390 ден.
 • 1000 ден.
Ноќевање, All Inclusive + надворешен, внатрешен базен + луксузен СПА центар! 
Хотел „Grand Hotel“- Банско
Ноќевање, All Inclusive + надворешен, внатрешен базен + луксузен ...
Уште 5 дена и 9 ч.
 
 • 2046 ден.
10% попуст на целиот асортиман
Mr. Bricolage - Нас. Гази Баба
10% попуст на целиот асортиман
Уште 10 ч. 46 мин.
 34/50 Купувачи
 • 59 ден.
1, 2, 3, 5 или 7 ноќевања за 2 лица на база BB или HB во двокреветно студио или едноспален апартман за период од 01.07 - 31.08.2018 год.
Balkan Jewel Resort**** - Разлог
1, 2, 3, 5 или 7 ноќевања за 2 лица на база BB или HB во двокреве...
Уште 9 ч. 10 мин.
 
 • од 2046 ден.
Апарт Хотел „Rainbow I, II, III, IV“ - Сончев Брег
Уште 5 дена и 9 ч.
 
 • 1227 ден.
Универзален полнач за во автомобил или камион по избор со два излеза 1А + 2А или 2,1А - 62%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Универзален полнач за во автомобил или камион по избор со два изл...
Уште 10 дена и 15 ч.
 1 Купувач
 • 175 ден.
 • 460 ден.
Data кабел Premium Micro USB 2.1A 1m - 17%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Data кабел Premium Micro USB 2.1A 1m
Уште 10 дена и 15 ч.
 
 • 144 ден.
 • 173 ден.
Вентилатор за лап топ / таблет пеперутка или вентилатор за лап топ / таблет Hot wheels white - 80%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Вентилатор за лап топ / таблет пеперутка или вентилатор за лап то...
Уште 10 дена и 15 ч.
 
 • 100 ден.
 • 500 ден.
Super Clean гел за чистење на тешко достапни површини - 55%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Super Clean гел за чистење на тешко достапни површини
Уште 10 дена и 15 ч.
 1 Купувач
 • 90 ден.
 • 200 ден.