Божиќен Базар во Будимпешта! Само 7999 ден. (129 евра) за 4 дена / 2 ноќевања за 1 лице со појадок во хотел 3* + организиран превоз со високотуристички автобус + туристички водич - (07.12 - 11.12.2022 год.)

Со купување на овој ваучер добивате 67 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  07.12.2022  до  11.12.2022 

Добивате:
 4 дена / 2 ноќевања за 1 лице со појадок
 Превоз со туристички автобус на дадените дестинации
 Сместување во хоте 3*, во Будимпешта на база 2 ноќевања со појадок
• Професионален туристички придружник од агенцијата
• Организација и реализација на аранжманот
Појаснување:
 Ваучерот е валиден во период од 07.11 - 11.12.2022 год.
 Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Разглед на Будимпешта со локален водич - 15 евра
- Крстарење со брод по Дунав - 20 евра
Посета на Сент Андреа - 20 евра
Факултативна вечера во национален ресторан (40 евра)
Влезници за музеите и културно - историските споменици
- Задолжително патничко - здравствено осигурување
Патничко осигурување (задолжиелно)
Програма на патувањето:
 1 ден (07.12.2022 - Среда)   
- Состанок со групата во Скопјe. Ноќно возење преку Србија со попатни паузи за одмор и царински формалности
 2 ден (08.012.2022- Четврток)
- Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Следува разглед на градот со локален водич: плоштадот на хероите, Парламентот, Кралската палата, Рибарската тврдина, Цитаделата, црквите Св. Стефан и Св. Матеј, улиците: Андраши, Ракоци и Ваци, мостовите на Дунав. Сместување во хотел. Слободно време. Вечерта крстарење со брод по Дунав (факултативно). Враќање во хотел. Ноќевање.
 3 ден (09.12.2022 - Петок)
- Појадок. После појадокот се упатуваме на прошетка до живописното гратче Сент Андреа (факултативно), во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби и кое е богато со голем број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви.Попатна посета на базиликата Естергом посветена на Пресвета Богородица и на Светиот Адалберт. Враќање назад во Будимпешта. Вечерта факултативна вечера во национален ресторан Чарда. Ноќевање.
 4 ден (10.12.2022 - Сабота) 
- Појадок.Посета на шопинг центар Арена. Слободно време за индивидуални активности. По договор со представникот, поаѓање за Скопје. Ноќно патување преку Србија, со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Скопје следниот ден во утринските часови.
 Организатор на патувањето е Т.А Atlantis
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на е-маил - admin@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдиме дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете ни на е-маил - Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел.

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665.

Груп Поинт ДООЕЛ поседува лиценца Б за вршење на туристичка дејност.

Кај нас секогаш ќе најдете одлични понуди со супер цени. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Хиџама-Вендузи Терапија во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Хиџама-Вендузи Терапија во Козметички салон Лили
Уште 9 ч. 18 мин.
 
Вакум целулит третман во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Вакум целулит третман во Козметички салон Лили
Уште 7 ч. 59 мин.
 
Третман на лице во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Третман на лице во Козметички салон Лили
Уште 7 ч. 59 мин.
 
Фарбање и фенирање во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Фарбање и фенирање во Козметички салон Лили
Уште 7 ч. 5 мин.
 
Шишање и фенирање во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Шишање и фенирање во Козметички салон Лили
Уште 7 ч. 35 мин.
 
Надградба на нокти на нозе во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Надградба на нокти на нозе во Козметички салон Лили
Уште 7 ч. 35 мин.
 
Гел лак на нозе во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Гел лак на нозе во Козметички салон Лили
Уште 8 ч. 25 мин.
 
Педикир со гел во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Педикир со гел во Козметички салон Лили
Уште 9 ч. 17 мин.
 
Наливни нокти во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Наливни нокти во Козметички салон Лили
Уште 8 ч. 44 мин.
 
Гел лак на природни нокти во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Гел лак на природни нокти во Козметички салон Лили
Уште 9 ч. 3 мин.
 
Маникир со гел лак во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Маникир со гел лак во Козметички салон Лили
Уште 7 ч. 31 мин.
 
Депилација на цело тело во Козметички салон Лили - 30%
Козметички салон Лили
Депилација на цело тело во Козметички салон Лили
Уште 7 ч. 15 мин.
 
ADAM Audio T5V Studio Monitor Single Studio Monitor Single - 32%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
ADAM Audio T5V Studio Monitor Single Studio Monitor Single
Уште 8 ч. 54 мин.
 
ASUS Графичка картица TUF-GTX1650-4GD6-P-GAMING - 20%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
ASUS Графичка картица TUF-GTX1650-4GD6-P-GAMING
Уште 8 ч. 54 мин.
 
Nitro Midea Innovation Vacuum Cleaning Robot Think Tank AMR NM-ROB001 - 39%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Nitro Midea Innovation Vacuum Cleaning Robot Think Tank AMR NM-RO...
Уште 8 ч. 54 мин.
 
Genius FaceCam 1000X 720P HD Webcam with Microphone - 28%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Genius FaceCam 1000X 720P HD Webcam with Microphone
Уште 8 ч. 54 мин.
 
Паметен часовник Nitro N-Smart Watch 4 Health & Sports Tracker + гаранција + gift-box + украсна торбичка - 55%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Паметен часовник Nitro N-Smart Watch 4 Health & Sports Tracke...
Уште 8 ч. 54 мин.
 1 Купувач
Блутут 5+EDR компактни слушалки со микрофон/MP3 плејер/FM радио Nitro N-BT phones 1 - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Блутут 5+EDR компактни слушалки со микрофон/MP3 плејер/FM радио N...
Уште 8 ч. 54 мин.