1800 ден. за тридневна тура во Острошки Манастир + посета на Будва + автобуски превоз за термин по избор (Јуни - Јули)

Со купување на овој ваучер добивате 18 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  03.06.2022  до  31.07.2022 

Добивате:
 Тридневна тура во Острошки манастир во Црна Гора
 Патување со висококвалитетен туристички автобус
 Дати на реализација на патувањето: 
- 10.06 - 12.06.2022 год.
- 17.06 - 19.06.2022 год.
- 24.06 - 26.06.2022 год.
- 01.07 - 03.07.2022 год.
- 08.07 - 10.07.2022 год.
- 15.07 - 17.07.2022 год.
- 22.07 - 24.07.2022 год.
- 29.07 - 31.07.2022 год.
 Посета на Будва
 Ноќевање во Острошки манастир
 Организиран автобуски превоз.
 Можност за незаборавен викенд. 
Појаснување:
 Поаѓање во 22:30 часот од Дрводекор.
Доплати:
- Туристичка такса за манастирот (1 евро по лице)
- Превоз до горниот мнастир
- Ноќевање во долните конаци
 ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:
- 1 Ден (петок) Скопје - Будва - Острог: Поаѓање во 22:30 часот од Дрводекор.Се патува преку граничен премин Блаце преку Косово, Албанија и Црна Гора. Ноќно возење со попатни паузи. Пристигнување во Будва во утринските часови, прошетка низ прекрасните улички на стариот град и слободно време за индивидуални активности. Поаѓање за манастирот. Сместување и ноќевање во дворот на манастирот.
- 2 Ден (сабота) Будва - Острог: Пристигнување во Будва во утринските часови, прошетка низ прекрасните улички на стариот град и слободно време за индивидуални активности. Поаѓање за манастирот. Сместување и ноќевање во дворот на манастирот.
- 3 Ден (недела) Острог - Скопје: Поаѓање од манастирот во утринските. Тргнување за Скопје според договорено време. Пристигнување во вечерните часови.
 НАПОМЕНА: Може да се патува и со лична карта и без ПСР тестови!
 Манастирот Острог е манастир на Српската православна црква сместен со речиси вертикална позадина, издигнат во големата карпа на Острошка Греда, во Црна Гора. Тој е посветен на Свети Василиј од Острог (Свети Василије Острошки), кој беше погребан овде. Од манастирот, може да се види извонреден поглед на рамнината Бјелопавличи. Манастирот се наоѓа во Општина Даниловград, 50км од Подгорица и 15км од Никшиќ. Манастирот Острог е најпопуларно место за поклонение во Црна Гора
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете  ни на емаил - admin@kupinapopust.mk или контактирајте не на 078 439 829 (достапни и на вибер) за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете ни на емаил admin@kupinapopust.mk Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел. Не е потребно да одите лично во агенцијата, туку на денот на тргање потребно е да го прикажете ваучерот во автобус. Можете да го прикажете од вашиот мобилен телефон или таблет. Не е задолжително да го имате испечатен ваучерот.

Патувањето е организирано од ТА „Бисер Пром“

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665.

Груп Поинт ДООЕЛ поседува лиценца Б за вршење на туристичка дејност.

Кај нас секогаш ќе најдете одлични понуди со супер цени. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Тегови со вкупна тежина од 65кг - 28%
Kupinapopust.mk
Тегови со вкупна тежина од 65кг
Уште 3 дена и 6 ч.
 
Тегови со вкупна тежина од 75кг - 27%
Kupinapopust.mk
Тегови со вкупна тежина од 75кг
Уште 3 дена и 6 ч.
 
Биро - модел WM-1
Kupinapopust.mk
Биро - модел WM-1
Уште 3 дена и 6 ч.
 
Сет гарнитура 
Kupinapopust.mk
Сет гарнитура 
Уште 3 дена и 6 ч.