10% попуст или 19.800 ден. за iRobot - модел Braava 390t

Со купување на овој ваучер добивате 167 "kupinapopust" поени.

Купи за 19800 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 22000 ден.
    • Попуст 10%
    • Заштедуваш 2200 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  20.12.2021  до  31.07.2022 

Добивате:
 iRobot - модел Braava 390t
 Спецификации:
- Многу тивко работење
- Ефективна крпа со микровлакна
- Едноставно управување
- За сите видови тврди површини
- NorthStar навигација
- Систем Pro-Clean: со резервоар за вода за чистење
- Два начини на чистење: суво и водено
- Чистење на подови и под апаратите за домаќинство
- Функција Пауза/Продолжување
- Чистење по должина на рабови и под мебел
- Сензори за спречување на пад од скали
- Функција за брзо полнење
- Рачка на расклопување за едноставно ракување
- NiMH батерија 2000 mAh
- Суво чистење – батерија: до 4 часа/ 93 m²
- Водено чистење - батерија: до 2,5 часа/ 33 m²
- Време на полнење: 4 часа,односно 2 часа со турбо полначот
- Тежина: 1,8 kg
- Димензии: 244 x 216 x 79 mm
Појаснување:
• Пакетот содржи:
- 1x Платформа Pro-Clean
- 1x Платформа за суво бришење
- 1x Навигација NorthStar
- 2x Крпа од микровлакна за суво чистење
- 2x Крпа од микровлакна за мокро чистење
- 1x Станица за турбо полнење
- 1x Батерија
- 1x Адаптер
 NorthStar навигација - Технологијата беше развиена во соработка со американската агенција NASA и работи како куќен GPS. NorthStar навигациската коцка ѝ праќа на Braavа сигнал со кој ја утврдува моменталната положба во просторот. Благодарение на на него, Braava знае што е веќе исчистено, а кој простор не. Кога Braava завршува со чистењето, се враќа на место од каде што започнала и се затвора. За повеќе инфо кликнете на следниов линк - HowToUseNorthStar
 Ефективни крпи од микровлакна - iRobot Braavа може да ја употребувате за суво и/или за водено чистење. Можете да употребувате посебни крпи од микровлака или крпи за една употреба. Белата крпа собира прашина, влакна, влакна од животни и се употребува за суво чистење. Сината крпа е направена за водено чистење. Крпите едноставно се поставуваат на главата за чистење која со магнет е припиена на роботот и по завршувањето на чистењето едноставно се вади и се пере во машина за перење. За повеќе инфо кликнете на следниов линк - HowToAttachClothToReservoriPad
 Тивко чистење - Braava за време на своето работење е извонредно тивка. Без тешкотии може да чисти на полноќ или наутро и со сигурност нема да разбуди никој. Braava не е правосмукалка и за тоа има вградено лесен тивок мотор, сепак и покрај тоа темелно собра прашина, влакна и друга нечистотија.
 Два начини на чистење - Braava 390Т овозможува два начини на чистење: суво и водено чистење. При сувиот начин на чистење, Braava ја отстранува прашината, влакната и другата нечистотија од сите видови подни површини; не може пак да се справи со тврдокорните дамки кои се лепат на подот. Со леснотија се собираат на крпите од микровлакна , кои на крајот само ги тресете или исперете. Во мокриот начин на чистење, Braava со помош на посебни движења (горе, долу, лево, десно) и водените крпи, ја собира нечистотијата и го полира подот.
 Чистење на подови и под апаратите за домаќинство - Braava чисти интелигентно и достоинствено. Без тешкотии се движи под апаратите за домаќинство, креветите, елементите во кујната, маси, столици без да ги оштети предметите. Се движи покрај скалите и теписите, се врти покрај нив и го чисти просторот околу. Вашата Braava знае уште и дека не е возможно чистењето на теписите со крпа од микровлакна.
 Pro-Clean Sistem - Pro-Clean ситемот е дел од воденото чистење на роботот Braava 390Т. Pro-Clean со сад, суштински ја зголемува ефективноста на чистењето. Делува како резервоар при кој садот за главата за чистење го полниме со вода или со средство за чистење под, коj потоа при воденото чистење постепено испушта течност во крпата за чистење и ја наводенува.
 Функција за пауза и продолжување со работа - Морате да ја прекинете Braavа, за да видите што и како исчистила и потоа да продолжи? Нема проблем. Функцијата пауза/продолжување овозможува Braava да продолжи со чистењето каде што сте ја застанале. Braava ги запомнува условите во пределите каде што чисти. Така што може лесно на средина од чистењето да ја смениме крпата и роботот по замената ќе продолжи со чистењето. 
 Кому е наменет? - Роботскиот чистач на подови iRobot Braava 390Т е многу корисен за секој дом кој има паркет или плочки, пред сè за поголеми домаќинства или куќи. Со едно полнење Braava може да исчисти со суво чистење површина до 93 m2 или со водено чистење до 33 m2. Голема предност е Системот Pro-Clean, кој овозможува чистење на сите видови подови. Braava 390Т може исто така многу брзо да се наполни за само 2 часа со турбо полначот, што значи дека многу брзо се враќа назад на работа.


Бул. Србија бр. 2
Покажи ми го патот
тел. 076/ 248 246
е-mail: info@irobot.com.mk
Facebook
WEB


iRobot - Нашата мисија е да Ве ослободиме од грижите за чистење на Вашиот дом. Сега можете слободно таа обврска да ја оставите на Вашата правосмукалка. iRobot Roomba правосмукалката секојдневно ќе го одржува Вашиот дом беспрекорно чист, а Вие ќе имате повеќе време да им се посветите на семејството и поважните работи во животот. Затоа не чекајте, веднаш набавете ја Вашата Roomba! 

iRobot е тесно специјализиран за роботика, чиј профит првенствено е насочен кон неговиот развој. iRobot е производ на тројца основачи (Colin Angle - Колин Енгл, Helen Greiner – Хелен Грејнер и Rodney Brooks – Родни Брукс), кои со роботиката конечно го променија светот и начинот на кој работиме, учиме, лекуваме или чистиме. Веќе во првата година на постоење iRobot во соработка со NASA го претстави вселенскиот истражувачки робот Genghis. Во 1998 год. iRobot го доби договорот на агенцијата DARPA за развој на тактични мобилни роботи iRobot PackBot.

По терористичките напади на трговскиот центар во 2001 год., американската влада го испрати на спасувачка акција iRobot PackBot. PackBot ги проучуваше и контаминираните региони по несреќата на јапонските електрани во Фукушима 2011 година. Во 2002 година, iRobot влезе во животот на секој од нас. Таа година дојде на свет првата роботска правосмукалка Roomba. Три години подоцна iRobot ја донесе на пазарот Scoobа така што продолжи со воведување на нови роботи за домаќинства. Благодарение на тоа, портфолиото на iRobot денес вклучува неколку врвни роботи, кои со чистење на куќите или становите, им помага на повеќе од 14 милиони луѓе низ целиот свет

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Сет гарнитура 
Kupinapopust.mk
Сет гарнитура 
Уште 12 ч. 10 мин.