799 ден. за старопланински мелем за егзема, псоријаза, акни и чиреви, атлетско стапало, роцазеа и габични инфекции на прстите и стапалото

Со купување на овој ваучер добивате 16 "kupinapopust" поени.

Купи за 799 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  10.12.2021  до  31.07.2022 

Добивате:
Старопланински мелем за егзема, псоријаза, акни и чиреви, атлетско стапало, роцазеа и габични инфекции на прстите и стапалото
• Внимавајте на исхраната, избегнувајте мрсна и зачинета храна, месни производи во вид на колбаси, салама, паштети и слично, потоа избегнувајте алкохол, цигари
 Хранете се поздраво, исхраната нека се базира на свежо овошје и зеленчук, јадете риба, пилешко и посно говедско и телешко месо. 
 Пијте многу вода, движете се, бидете активни и резултатите нема да изостанат.
Појаснување:
 Доколку од било која причина не сте задоволни од нашите производи, ние ви гарантираме враќање на целиот износ.
 Упатство за употреба на роцазеа:
- Мелемот се нанесува еднаш до два пати на ден, навечер и наутро во тенок слој за убаво да се втрие. По триењето, никогаш не ги завиткувајте третираните места со најлон, фластери, фолија и слично. Третираните места можете да ги покриете само со газа или памучна крпа (за да не се извалкаат постелнината и алиштата).
На почетокот на третманот нанесете мали површини на кожата, а кога го велиме тоа, мислиме на површини не поголеми од 3% од вкупната површина на вашата кожа.
 Како да знаеме колку е 3% од површината со која можеме да ја обработиме за почеток?
- Површината на нашата дланка т.е. раката е 1% од површината на кожата на телото. Значи, површината од 3 дланки е максималната површина што првично можете да ја третирате со мелем. Следете ја реакцијата и доколку за 5-7 дена од почетокот на третманот не се појави алергиска реакција во форма на силно, изразено црвенило, печење или чешање, тогаш можете постепено да ја зголемувате третираната површина. Дерматологот препорачува како дел од овој третман да го вклучите и кремот Пантенол поради влажноста и негувањето на кожата. Така, навечер и наутро третман со нашиот мелем и преку ден слободно Пантенол крем, во тенок слој, над! Користете само производи за бебиња како што се купки за бебиња, сапуни и шампони за туширање и одржување на хигиената.
 Времетраењето на третманот е минимум 20 дена, без прекин.
 Максималната употреба на мелемот е 3 месеци, по што мора да направите пауза од околу десет дена.
 Упатство за употреба на акни и чиреви: 
- Постојат разни третмани за лечење на акните. Оралните антибиотици со години се користат како би ја спречиле инфекцијата која доведува лузни на лицето. Лосиони,креми и гелови помагаат во спречување на инфекцијата, така што ги растворуваат масните чепови и фоликулумите влакна и така го убрзуваат процесот. 
НАПОМЕНА: Некои лекови против акни не се препорачуваат за бремени жени, па затоа е важно за овој проблем да се информирате.
Мелемот поседува,поред другото и многу јако ефикасно дејство на акните и чиревите.Ihtiol како главна активна состојка во синергија со други различни билки и витамини поседува многу јако дејство во созревање на акните, митисери и чиреви.
Третманот се прави строго на оболеното место на кожата еднаш до двапати дневно. Мелемот се користи со втријување на танок слој еднаш пред спиење обавезно и резултатот ќе биде видлив за неколку недели.
 Упатство за употреба на атлетско стапало:
- Мелемот се нанесува еднаш до два пати на ден, навечер и наутро во тенок слој за убаво да се втрие. По триењето, никогаш не ги завиткувајте третираните места со најлон, вреќи, фластери и слично. Третираните места можете да ги покриете само со газа или памучна крпа (за да не се извалкаат постелнината и алиштата).
На почетокот на третманот нанесете мали површини на кожата, а кога го велиме тоа, мислиме на површини не поголеми од 3% од вкупната површина на вашата кожа. 
Како да знаеме колку е 3% од површината со која можеме да ја обработиме за почеток? Површината на нашата дланка т.е. раката е 1% од површината на кожата на телото. Значи, површината од 3 дланки е максималната површина што првично можете да ја третирате со мелем. Следете ја реакцијата и доколку за 5-7 дена од почетокот на третманот не се појави алергиска реакција во форма на силно, изразено црвенило, печење или чешање, тогаш можете постепено да ја зголемувате третираната површина. Дерматологот препорачува да се вклучи кремот Пантенол како дел од овој третман, поради влажноста и негувањето на кожата. Така, навечер и наутро третман со нашиот мелем и преку ден. слободно Пантенол крем, во тенок слој, над! Користете само производи за бебиња како што се купки за бебиња, сапуни и шампони за туширање и одржување на хигиената. Времетраењето на третманот е минимум 20 дена, без прекин. Максималната употреба на мелемот е 3 месеци, по што мора да направите пауза од околу десет дена. Внимавајте на исхраната, избегнувајте мрсна и зачинета храна, месни производи во вид на колбаси, салама, паштети и слично, потоа избегнувајте алкохол, цигари... Хранете се поздраво, исхраната нека се базира на свежо овошје и зеленчук, јадете риба, пилешко и посно говедско и телешко месо. Пијте многу вода, движете се, бидете активни и резултатите нема да изостанат. Која е превенцијата и што треба да се направи за да се спречи габична инфекција на стапалата? Редовно мијте ги стапалата, барем еднаш дневно. По миењето, добро исушете ги стапалата со чиста крпа, особено наборите меѓу прстите. Често менувајте ги чорапите и обидете се да бидат исклучиво од природни материјали. Никогаш не користете туѓи чевли и избегнувајте често да носите патики во секоја прилика. Носете отворени чевли во текот на топлите летни месеци. Ако страдате од дијабетес, треба да обрнете посебно внимание на стапалата, бидејќи инфекцијата може да добие посериозен облик и е потешко да се отстрани и лекува.
 Упатство за употреба на егзема:
- Како се користи мелемот, кои се упатствата за употреба и колку трае третманот? Мелемот се нанесува еднаш до два пати на ден, навечер и наутро во тенок слој и убаво да се трие. По триењето, никогаш не ги завиткувајте третираните области со фластер, фолија и слично. Можете да ги покриете третираните области само со газа или памучна крпа (за да не ги извалкате постелнината и алиштата). На почетокот на третманот, нанесете мали области на кожа, а кога го велиме тоа, мислиме на области не поголеми од 3% од вкупната површина на вашата кожа. Како знаеме што е 3% од површината со која можеме да третираме за почеток? Површината на нашата дланка т.е. раката е 1% од површината на кожата на телото. Значи, површината од 3 дланки е максималната површина што првично можете да ја третирате со мелем. Следете ја реакцијата, и ако за 5-7 дена од почетокот на третманот не се појави алергиска реакција во форма на силно, изразено црвенило, печење или чешање, тогаш постепено може да ја зголемите третираната површина. Дерматологот препорачува да вклучите крем Пантенол како дел од овој третман, поради влажноста и хранењето на кожата. Значи, навечер и наутро третман со нашиот мелем а преку ден слободно крем Пантенол, во тенок слој, над! Користете само производи за бебиња , како што се купки за бебиња, сапуни и шампони за туширање и одржување хигиена. Времетраењето на третманот е минимум 20 дена, без прекин. Максималната употреба на мелемот е 3 месеци, по што мора да направите пауза од околу десет дена.
 Упатство за употреба на псоријаза:
- Како се користи мелемот, кои се упатствата за употреба и колку трае третманот? Мелемот се нанесува еднаш до два пати на ден, навечер и наутро во тенок слој и убаво да се трие. По триењето, никогаш не ги завиткувајте третираните области со фластер, фолија и слично. Можете да ги покриете третираните области само со газа или памучна крпа (за да не ги извалкате постелнината и алиштата). На почетокот на третманот, нанесете мали области на кожа, а кога го велиме тоа, мислиме на области не поголеми од 3% од вкупната површина на вашата кожа. Како знаеме што е 3% од површината со која можеме да третираме за почеток? Површината на нашата дланка т.е. раката е 1% од површината на кожата на телото. Значи, површината од 3 дланки е максималната површина што првично можете да ја третирате со мелем. Следете ја реакцијата, и ако за 5-7 дена од почетокот на третманот не се појави алергиска реакција во форма на силно, изразено црвенило, печење или чешање, тогаш постепено може да ја зголемите третираната површина. Дерматологот препорачува да вклучите крем Пантенол како дел од овој третман, поради влажноста и хранењето на кожата. Значи, навечер и наутро третман со нашиот мелем а преку ден слободно крем Пантенол, во тенок слој, над! Користете само производи за бебиња , како што се купки за бебиња, сапуни и шампони за туширање и одржување хигиена. Времетраењето на третманот е минимум 20 дена, без прекин. Максималната употреба на мелемот е 3 месеци, по што мора да направите пауза од околу десет дена. Обрнете внимание на вашата исхрана, избегнувајте масна и зачинета храна, производи од месо во форма на колбаси, салама, паштета итн., Потоа избегнувајте алкохол, цигари ... Јадете поздраво, нека вашата исхрана се базира на свежо овошје и зеленчук, јадете риба, пилешко и посно говедско и телешко месо. Пијте многу вода, движете се, бидете активни и резултатите нема да се пропуштат.


Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665  

Нудиме различни понуди за услуги и производи со безконкуретно ниски цени. Со тоа што на фирмите кои ги нудат услугите/производите ќе им обезбедиме поголем број на купувачи и ефективна реклама, добиваме ексклузивни попусти кои достигнуваат дури до - 90% од редовната цена.


Тоа е Моќта на Колективното Купување. Да ја искористиме.

Од неодамна ја имаме и улогата на online marketshop, поточно продаваме производи кои се и без попуст, но сепак со привлечни цени. Нудиме и производи за кои сметаме дека нашите корисници ќе имаат интерест без оглед на цената.
Kupinapopust како веб страната постои скоро 10 години, а се карактериза со оптимизирано и пред се сигурно online плаќање, брза и навремена достава, како и квалитетна корисничка поддршка. 


Може да ве интересираат и следниве понуди: