51% или 690 ден. за Bluetooth звучник + плејер + FM радио Nitro N-BT Speaker 3 од „НИТРО компјутери“

Со купување на овој ваучер добивате 5 "kupinapopust" поени.

Купи за 690 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 1400 ден.
    • Попуст 51%
    • Заштедуваш 710 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  09.09.2020  до  31.07.2022 

Добивате:
 Bluetooth звучник + плејер + FM радио Nitro N-BT Speaker 3
 Квалитетен Bluetooth звучник со вграден Expanded Bxs за басовите, плејер од Micro SD/TF картичка или USB flask стик и FM радио
 Карактеристики:
Македонско упатство за користење
- Мicro-USB <> USB кабел за полнење од USB Порт
- 3,5mm <> 3,5mm стандарден аудио кабел
- 45mm драјвер за чисти високотонци и супериорен звук.
- Вграден Expanded Bxs (Bass Xpansion system) за длабоки басови.
- Вграден микрофон за разговор.
- Со долго држење на копчето за наредна песна се засилува звукот
- Со долго држење на копчето за претходна песна се намалува звукот 
- Се полни преку USB порт на било кој уред или адаптер со излез од DC 5V.
- Signal-to-Noise SNR: >= 70db
- Дисторзија на звукот: <= 1%W 1KHz
- Дијаметар на звучниците: 45mm
- Бои: црна, бела и црвена
- Вградени LED диоди во сите бои
- Пакување: full-color кутија
- Спецификација: BT 4.1 + ESP 
- Фреквенција за пренос: 2.4GHz-2.48GHz
- Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри
- Слушање на музика: 8 часа
- Батерија: 800mAh
- Димензии: 23 х 8 х 21cm  
- Tежина: 300g
- Сертификати: CE, FCC, RoHS
- Micro-USB кабел за полнење на батеријата e вклучен во пакувањето.
 Преку мултифункциското копче може да се регулира јачината на звукот, да се преминува на претходна или следна песна или да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти или повторно да се врти на телефон
 Вградено FM радио за станици на 87.5-108MHZ(+-3DB)
 Можност да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти на телефон и да се разговара преку вградениот микрофон
 Со вметнување на Micro SD/TF мемориска картичка можете да слушате музика од неа со што звучникот се претвора во MP3 плејер. Преку USB портот може да се приклучи било кој уред и да се слуша музика од него со USB кабел. Има 3,5mm приклучок за приклучување на уред од стандарден 3,5mm аудио излез. Преку USB портот може да се пристапи до мемориската картичка внесена во звучникот/плејерот од било кој уред (мобилен телефон, таблет, компјутер) и звучникот да се користи како читач/снимач на мемориската картичка.
 Премиум Bluetooth звучник од висока класа со вграден Expanded Bxs за басовите и плејер од Micro SD/TF картичка или USB flash стик. Вградени LED диоди кои што светат на музиката, light show за диско ефект. Моделот Rugby има голема глава на звучникот, моделот Allien помала глава со држач во вид на тело на сладок вонземјанин. Дијаметарот на звучниците од  45mm е ист кај двата модела. Високо-квалитетен звук, со вграден прочистувач на шум, моќен засилувач на звукот и Expanded Bxs за супер низок бас ефект со богатсво на ниски тонови. Вграден плејер од задната страна со којшто можете да пуштате музика од Micro SD/TF картичка или USB flash стик. Вградена секундарна Li-Ion батерија за екстра долго репродуцирање на музика од 8 часа
Појаснување:
 Ваучерот може да се користи веднаш.


Ул. Иван Козаров 24 лок. 21
ТЦ Стара Рампа - нас. Кисела Вода
Покажи ми го патот
тел. 02/ 5511- 374
071/ 243 - 833
e-mail: 
nitro@nitro.com.mk
Работно време:
10:00 - 18:00, 
сабота 09:00 - 14:00 ч.
Facebook
WEB


Нитро Компјутери е македонска ИТ фирма која се занимава со следните области на Информатичката Технологија:

- Консулатации во врска со информатичката технологија и извршување на технички сервис
- Продажба на компјутери, печатачи, мултифункциски уреди, дигитални камери, преносни компјутери, DVD, MP3/4 плејери и друга модерна техника
- Полнење на тонери за ласерски печатачи и кертриџи за инк-џет и фото печатачи
- Компјутерска анимација
- Дизајн и подготовки за печатење
- Изработка на компјутерски програми


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производот. Трговец е Друштво за производство, услуги и промет НИТРО КОМПЈУТЕРИ Зоран ДООЕЛ Стајковци Скопје

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Сет гарнитура 
Kupinapopust.mk
Сет гарнитура 
Уште 13 ч. 24 мин.