НАЈДОБРАТА ПОНУДА ЗА ОВА ЛЕТО! Со купон од 124 денари и доплата од 1116ден. (18 евра) во Хотел „Царевец**“, Златни Песоци, Бугарија добивате 55% попуст за 1 ноќевање за 1 лице во двокреветна соба на база All Inclusive во период од 15.07 - 25.08.2019 год.

Со купување на овој ваучер добивате 12 "kupinapopust" поени.

Купи за 124 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 2500 ден.
  • Попуст 55%
  • Заштедуваш 1384 ден.
 • Преостанато време
 • 49 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  15.07.2019  до  31.08.2019 

Со купон од 124 ден. и доплата во хотелот од 1116 ден. (18 евра) добивате: 
 1 ноќевање за 1 лице на база All Inclusive
 Максимален капацитет на собата е 2 + 2.
 Бесплатно користење на надворешен базен.
 Tуристичка такса.
 Одлична можност за релаксирање и уживање во Златни песоци, Бугарија.
Појаснување:
 1 купон е за 1 ноќевањa за 1 лице!
 Валидноста на ваучерот е од 15.07 - 25.08.2019 год.
 Хотелот се наоѓа на 250 метри од плажата.
 Паркингот во хотелот се наплаќа 2.5 евра на ден.

• За деца не е потребно да се купува купон.
 За деца до 2 години е бесплатно.
 За дете од 2 години до 12 години сместено со 1 возрасен или 1 дете + 1 дете се доплаќаат 8,5 евра од ноќ директно на рецепција во хотелот.
 За едно дете од 2 години до 12 години сместено со двајца возрасни е бесплатно.
• За две деца од 2 до 12 години сместени со двајца возрасни  - за едното дете е бесплатно, а за второто дете се доплаќаат 8,5 евра од ноќ директно на рецепција.
 За трет возрасен и за деца над 12 години се купува купон и се доплаќаат 13,6 евра од ноќ директно на рецепција.
• За двајца возрасни сместени со 2 возрасни - за првиот возрасен се доплаќаат 13,6 евра од ноќ директно на рецепција, а за вториот возрасен се доплаќаат 8,5 евра од ноќ директно на рецепција.
 За користење на единечна соба се купува купон и се доплаќаат вкупно 28,90 евра на рецепција директно во хотелот.
 Дополнителни такси кои се плаќаат: 5 евра за возрасен + 2,5 евра (за деца од 2-12 години). Плаќањето е еднократно и важи за целиот престој односно за сите денови.
 Доплатата во хотелите може да се изврши само во готовина во евра.
 Храната и пијалоците во програма All Inclusive се валидни само за во ресторанот на хотелот.
 Сместување во собите по 14:00 часот., Напуштање на собите до 12:00 часот.
• Програмата All Inclusive започнува со ужина и завршува со ручек.
 Лица до 18 година немаат право на алкохолни пијалоци.
 Повеќе слики од хотелот може да погледнете на следниов линк - СЛИКИ ХОТЕЛ ЦАРЕВЕЦ
Програма за All Inclusive:
Појадок во ресторанот од 08:00 до 10:00 часот (голем избор на бели печива, колбаси, сирење, зеленчук, овошје + вклучени пијалоци како чај, кафе, млеко, сокови, пунч, минерална вода).
Ручек во ресторанот од 12:00 до 14:00 часот (голем избор на пилешко и свинско месо, вегетаријанска храна, риби, свежи салати, зеленчук, супа, овошје и десерти + вклучени пијалоци за време на ручекот како пиво, вино, сокови, безалкохолни пијалоци и минерална вода).
Вечера во ресторанот од 18:00 до 20:00 часот (месо, скара, риба, вегетаријанска храна, салати. зеленчук, овошје и десрти + пијалоци за време на вечерата како сокови, безалкохолни пијалоци, минерална вода, пиво, вино, бугарски алкохолни пијалоци).
Ужинка во ресторанот од 16:00 до 17:00 часот (сладолед, колачиња).
- Безалкохолните пијалоци се служат во Лоби барот од 10:00 часот наутро до 10:00 часот навечер (безалкохолни пијалоци, коктели, кафиња, чај, минерална вода).
- Алкохолните пијалоци се служат во Лоби барот од 12:00 часот на пладне до 22:00 часот навечер (џин, водка, виски, пиво, бело и црвено вино).
 Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
1. Пред да го купите ваучерот, потребно е да се јавите во хотелот: +359 52 383 838 или пишете на e mail: reservations@danahotels.bg за да резервирате соба.
2. По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате ваучерот.
3. Ваучерот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете ваучерот испечатен со единствениот код кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.


 Hotel „Царевец“- Златни Песоци
Покажи ми го патот

 тел. 00359 893 66 20 61


 e-mail:
 reservations@danahotels.bg
Потребна е претходна резервација на 00359 893 66 20 61 или на reservations@danahotels.bg

Хотел Царевец**  Златни Песоци, Бугарија

Хотелот е лоциран на 400 метри од плажа и 150 метри од Aquapolis во Златни песоци. Хотелот нуди соби со поглед на море или соби со поглед кон парк. Сите соби се опремени со тоалет, фрижидер, ТВ. Во близина има продавници, ноќни клубови, водениот парк Акваполис и многу други активности на располагање. Во ресторанот се служат традиционални бугарски и интернационални јадења со локални пијалоци.
Може да ве интересираат и следниве понуди:

Ноќевање во апартман за 2, 3, 4 или 6 лица / Термин - 22.08 - 15.11.2019 год. - 21%
Вила и апартмани „Природа“ - Берово
Ноќевање во апартман за 2, 3, 4 или 6 лица / Термин - 22.08 - 15....
Уште 5 дена и 8 ч.
 
1 ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 19.08 - 31.08.2019 год. - 27%
Хотел & СПА „Тино“ - Св. Стефан, Охрид
1 ноќевање за двајца со појадок + СПА / Термин - 19.08 - 31.08.20...
Уште 5 дена и 8 ч.
 
Депилација со топол восок на нозе и интима - 56%
Фризерско - козметичко студио „Стеси“ - нас. Аеродром
Депилација со топол восок на нозе и интима
Уште 5 дена и 8 ч.
 
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска и релакс) во салонот за масажа 'Серџо'
- 61%
Салон за масажа „Серџо“
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска и релакс) во...
Уште 5 дена и 8 ч.
 29/50 Купувачи