Белград и Нови Сад - 24.05 - 26.05.2019 год.! 37% попуст или 5000 ден. за 3 дена / 2 ноќевања за 1 лице со појадок + автобуски превоз + посета на Икеа заедно со Т.А „Ноа Турс“

Со купување на овој ваучер добивате 70 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 7998 ден.
    • Попуст 37%
    • Заштедуваш 2998 ден.
  • 2 Купувачи
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  24.05.2019  до  30.06.2019 

Добивате:
 1 ноќевања со појадок во Белград во Хотел Compass River City
 1 ноќевање со појадок во Нови Сад во Хотел Дуга 3*
 Автобуски превоз на наведената релација
 Разглед на Белград
 Посета на „ИКЕА“
 Организација на аранжманот со лиценциран придружник - пратител на групата
Појаснување:
 Понудата е за 1 лице во период од 24.05 - 26.05.2019 год.
Доплати:
 Туристичка такса 1 еврo по лице по ноќевање (задолжително во агенција)
 Патничко - здравствено осигурување - 120 ден.
 Разглед на Нови Сад со водич и попатна посета на шопинг центар Инџија (15 евра) - задолжително
НАПОМЕНИ:
 За реализација на аранжманот е потребен минимум од 40 патници.
 Т.А. Ноа турс го задржува правото во случај на промена на цена на аеродромски такси, хотелско сместување, недоволен број на патници да ја зголеми цената на патувањето или во целост го откаже, но не покасно од 7 дена пред поаѓање!
 ПАСОШИТЕ ТРЕБА ДА ИМААТ ВАЖНОСТ МИНИМУМ 3 МЕСЕЦИ ОД ДЕНОТ НА ЗАВРШУВАЊЕ НА ПАТУВАЊЕТО (може да се патува и со лична карта)
Програма на патувањето:
 1 ден (24.05 - петок)
- Состанок на групата во 00:30 часот на паркингот спроти хотел „Холидеј Ин“, тргнување за Белград во 01:00 часот. Се патува преку граничниот премин Табановце со куси попатни паузи за царински формалности и одмор. Пристигнување во Белград во утринските часови. Разгледyвање на градот со стручен локален водич: хотел Москва, улицата Кнез Михајлова, Соборната црква, Булеварот на Револуцијата, тврдината Калемегдан, ридот Топчидер (стадионите на Црвена Ѕвезда и Партизан). Сместување вo преубавиот хотел Хотел Compass River City koj е единствениот брод-хотел во Белград, долж крајбрежјето на реката Дунав, кој е на само 3 км одалечен од најпозната улица Кнез Михајлова.Секоја од собите кои се автентични бродски кабини располагаат со бесплатен интернет, кабелска телевизија, минибар, сеф, клима...
 2 ден (25.05 - сабота)
- Појадок. По појадокот одјавување од хотел и поаѓање кон Нови Сад. Разглед на градот: Плоштадот Слобода на кој се наоѓа катедралната црква Имена Маријаниног, улицата Змај Јовина каде што се наоѓаат многубројните бутици и ресторани, Владичански двор - најзначајното архитектонско дело во Нови Сад, Соборната црква Свети Великомаченик Геогрије, Дунавскиот мост и посета на познатата Петроварадинска тврдина .Сместување во Хотел Дуга 3*. Попладнето посета и можност за шопинг во најпознатиот OUTLET CENTER INDZIJA - со попусти до 70% на наjпознатите светски брендови GUESS,NINE WEST,TOMMY HILFIGER... Враќање во хотел. Ноќевање.
 3 ден (26.05 - недела)
- Појадок. Напуштање на собите во 10:00 часот. Поаѓање кон Македонија , со попатна посета на „ИКЕА” кај Белград. Слободно време. Поаѓање за Скопје. Патување со кратки паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме јавете се на тел. 077/ 809 859077/ 993 903 или +389/ 02 3 077 957 или пишете на noatours2015@gmail.com за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно се јавувате во агенцијата за да кажете Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел. Не е потребно да одите лично во агенцијата, туку на денот на тргање потребно е да го прикажете ваучерот во автобус. Можете да го прикажете од вашиот мобилен телефон или таблет. Не е задолжително да го имате испечатен ваучерот.


Ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
patuvanje@kupinapopust.mk

 За сите подетални информации јавете се на тел. 078/ 439 829 или пишете на е-маил patuvanje@kupinapopust.mk
• Доколку поради било која причина, патувањата или турите се откажат или не се реализираат, ќе добиете комплетно рефундирање на уплатените средства!

Kupinapopust е посредник при продажбата и промоцијата на патувањата. Организатор е Т.А „Ноа Турс“


Почитувани клиенти и драги колеги,

Нашата цел е да понудиме свежина и разноликост во светот на патувањата. Дестинациите, цените и настаните понудени од нашата агенција доминираат со нивната егзотичност, поволност, професионалност, сигурност  и  грижа за нашите ценети клиенти.
Аранжманите понудени од туристичката агенција НОА ТУРС се грижливо одбрани со цел да ги задоволат критериумите на нашите клиенти. Дозволете ни да се грижиме за Вашето слободно време и уживајте во патувањето со нас.

НОА ТУРС ви ги нуди следните услуги:
- Туристички аранжмани
- Авионски билети за сите светски и европски дестинации 
- Автобуски билети за цела Европа
- Сите видови на патнички осигурувања
- Индивидуални патувања - комплетна организација
- Групни патувања - апсолвентски патувања
- Организација на  семинари, конгреси
- Посета на саеми
- Летување и зимување во Македонија
- Рент - а - кар


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Персонализирана чаша - 23%
Фото студио „CITY PLUS“
Персонализирана чаша
Уште 7 дена и 17 ч.
 
Ноќевање за 1 лице со појадок + СПА - Термин -  - 27%
Хотел „Тино“ - Охрид
Ноќевање за 1 лице со појадок + СПА - Термин - 
Уште 8 дена и 9 ч.
 
Пакет од 100 фотографии со димензии 10 x 15 цм - 28%
Фото студио „CITY PLUS“
Пакет од 100 фотографии со димензии 10 x 15 цм
Уште 17 ч. 23 мин.
 
1 час префрлување на видео материјал од VHS, mini DV, 8 mm касета или VHSC на DVD  - 40%
Фото студио „CITY PLUS“
1 час префрлување на видео материјал од VHS, mini DV, 8 mm касета...
Уште 17 ч. 23 мин.
 2 Купувачи