Пролет во Банско! Со купон од 160 ден. и доплата од 22 евра добивате 36% попуст на ноќевање за едно лице во студио + вклучен појадок и вечера + користење на базен со топла вода, сауна, парна бања, џакузи, детско катче и паркинг во прекрасниот хотел „Мountain Paradise by the walnut trees 3*“

Со купување на овој ваучер добивате 16 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 2390 ден.
    • Попуст 36%
    • Заштедуваш 866 ден.
  • 6 Купувачи
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  28.04.2018  до  27.05.2018 

Со купон од 160 ден. и доплата од само 1364 ден. (22 евра) добивате:
 Ноќевање за едно лице. 
 Сместување во луксузно уредено студио.
• Вкусен појадок. 
• Вкусна вечера. 
 Бесплатно користење на затворен базен со топла вода 
 Бесплатно користење на лежалки.
 Бесплатно користење на сауна 
 Бесплатно користење на парна бања.
 Бесплатно користење на џакузи.
 Бесплатно користење на детското катче во склоп на хотелот и градината.
 WiFi во целиот објект.
 Бесплатен паркинг простор.
 Апсолутно се што ви е потребно за беспрекорен одмор, вистинска релаксација и незаборавно пролетно уживање.
Појаснување:
• Понудата е валидна за следните дати:
- од 28.04 до 01.05
- од 04.05 до 07.05 
- од 24.05 до 27.05

 Купувате купон во вредност од 160 ден. за ноќевање по лице, па така доколку сакате да престојувате 2 возрасни, 2 ноќевања потребни ви се 4 купони од по 160 ден. 
 За деца или трет возрасен не е потребен купон
 Доплаќате 22 евра по ноќевање по лице за сместување во студио.
 Доколку наместо во студио сакате да бидете сместени во апартман со една спална, наместо 22 евра по лице, доплаќате 23 евра по лице по ноќевање
 Сместувачки капацитети: 
- Студио - 2 возрасни
- Едноспален апартман - 2+2
• Доколку изберете да бидете сместени во апартман со една спална важат следните ДОПЛАТИ: 
 Деца до 6,99 години
 се сместуваат бесплатно.
 За прво дете од 7 до 12,99 години се доплаќа 11 евра за ноќевање со појадок и вечера.
 Второ дете до 12,99 години сместено со двајца возрасни, се сместува бесплатно на дополнително легло. 
 Трет возрасен или дете од и над 13 години сместено на дополнително легло во апартман, плаќа по 17 евра по лице за ноќевање со појадок и вечера. 
 Сите дополнителни доплаќања се извршуваат директно во хотелот.
 Сместување во собите - по 14:00 часот., напуштање на собите по 12:00 часот.
 Исхраната започнува со вечера, а завршува со појадок. 
 Полу пансион програма:
- Појадок (08:00 - 10:00 часот) - Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, виршли колбаси, маслинки, патлиџани, краставици, благо млеко, кисело млеко свежо, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња, мини кроасани, баница со сирење, мекици, слатко, мед, сезонско овошје, леб, минерална вода, безалкохолни пијалоци, кафе, чај, сок.
- Вечера (19:00 - 21:00 часот) -  салати, скара, разни видови месо и посни јадења, скара, леб, десерти и овошје, леб.
 Доколку бројот на гостите во моментот е помал од 25, наместо на шведска маса, храната се служи според претходно избрано сет мени.
 Храната се служи исклучиво во ресторанот на хотелот и започнува со вечера, а завршува со појадок. 
 Приготвување на храна во хотелот не е дозволено.
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Пред да го купите купонот, потребно е да се јавите во хотелот на 00359 885 998199 или да испратите e-mail на hotel_mountain_paradise@yahoo.com за да резервирате соба.
 По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа ги купувате купоните.
 Купоните ги испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле. При check-in во хотелот потребно е да ги прикажете испечатените купони кои претходно сте ги испратиле на e-mail на хотелот.

Ул. Мис Стоун бр. 6 област 
Парцалето - Банско
Покажи ми го патот
тел. 00359 885 998199
00359 888 824 894 
e-mail:
hotel_mountain_paradise@yahoo.com
Facebook
WEB• Задолжителна е претходна резервација на e-mail: hotel_mountain_paradise@yahoo.com или на телефон 00359 885 998 199 или 00359 888 824 894 

Хотел MOUNTAIN PARADISE BY THE WALNUT TREES

Хотелот се наоѓа во подножјето на Пирин планина на само 5 до 10 минути оддалеченост од центарот на градот. Долгогодишното искуство и задоволноите клиенти кои одново го посетуваат овој хотел се само дел од доказите за квалитетот и одличната услуга која ќе ја пронајдете таму. 


Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со комлпетно опремено купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон.

Хотелот располага и со прекрасно уредена градина која ќе ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Освен тоа, располага и со детско катче каде најмладите можат да се опуштат и да се забавуваат додека вие одмарате во лоби барот.За уживањето да биде комплетно, на располагање ви е и СПА центарот на хотелот и тоа затворен базен со поглед кон раскошната градина, сауна, парна бања, џакузи и финтес сала. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Сет од 3 персонализирани керамички чаши - 80%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Сет од 3 персонализирани керамички чаши
Уште 2 дена и 13 ч.
 
Роман 'Ангел со скршени крилја' - 76%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Роман "Ангел со скршени крилја"
Уште 2 дена и 12 ч.
 
Достава на вашите пратки
Експрес Пошта
Достава на вашите пратки
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 Книга за деца „Мистериите на Гинковата улица“ - комбинација од логички загатки и графичка новела - 80%
Центар за едукација и советување
 Книга за деца „Мистериите на Гинковата улица“ - комбинација од л...
Уште 2 дена и 13 ч.
 
Data кабел LDNIO SY-03 Micro USB 2.1A 1m white - 75%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Data кабел LDNIO SY-03 Micro USB 2.1A 1m white
Уште 2 дена и 12 ч.
 
УСБ ЛЕД светло за компјутери - 80%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
УСБ ЛЕД светло за компјутери
Уште 2 дена и 12 ч.
 
 Super Clean гел за чистење на тешко достапни површини - 75%
Мега Мобил, нас. Аеродром
 Super Clean гел за чистење на тешко достапни површини
Уште 2 дена и 12 ч.
 
Bluetooth слушалка Teracell D1/AP1 - 79%
Мега Мобил, нас. Аеродром
Bluetooth слушалка Teracell D1/AP1
Уште 2 дена и 13 ч.
 
Уникатен ДЕРМАРОЛЕР за подмладување на кожата - 83%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Уникатен ДЕРМАРОЛЕР за подмладување на кожата
Уште 2 дена и 12 ч.
 
Универзален стабилен држач за мобилен за на велосипед - 57%
Мега Мобил, нас. Аеродром
Универзален стабилен држач за мобилен за на велосипед
Уште 2 дена и 13 ч.
 
Универзален полнач за во автомобил или камион - 78%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Универзален полнач за во автомобил или камион
Уште 2 дена и 12 ч.
 
Термин - 01.01 - 28.02.2019 год.
Хотел „Royal Bansko Aparthotel 3*“
Термин - 01.01 - 28.02.2019 год.
Уште 8 дена и 19 ч.
 
Кристален камен во тацна  - 71%
“Дурис“ ДООЕЛ
Кристален камен во тацна 
Уште 2 дена и 12 ч.
 
Освежувач и навлажнувач на воздух - 74%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Освежувач и навлажнувач на воздух
Уште 2 дена и 12 ч.
 
Термин - 02.01 - 31.01.2019 год.
„Winslow Infinity“, Банско
Термин - 02.01 - 31.01.2019 год.
Уште 2 дена и 12 ч.
 
Термин - 21.12 - 31.03.2019 год. 
Хотел „Four Leaf Clover“ - Банско
Термин - 21.12 - 31.03.2019 год. 
Уште 2 дена и 12 ч.
 
Релакс масажа на ЦЕЛО тело со етерични масла на Esensa mediterana, 60 мин.  - 35%
Салон за убавина „Лаванда Релакс“ - нас. Ново Лисиче
Релакс масажа на ЦЕЛО тело со етерични масла на Esensa mediterana...
Уште 2 дена и 12 ч.