54% попуст или 6000 ден. за 1 третман дермаролер Glavzdrav + 5 третмани со hyaluron, collagen, phytodon, herbamin и mumiton во салон за убавина „Тренд АС“

Со купување на овој ваучер добивате 101 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 13000 ден.
    • Попуст 54%
    • Заштедуваш 7000 ден.
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  22.01.2018  до  30.09.2018 

Добивате:
 1 третман дермаролер Glavzdrav
 5 третмани со:
- Hyaluron
- Collagen
- Phytodon
- Herbamin
- Мumiton
 Подмладена кожа, намалување на црнките и големите пори и повеќе сјај и транспарентност на епидермисот.
 Минимално инвазивeн третман кој обезбедува подобрување на текстурата на кожата, особено за секој тип на лузни или брчки.
Појаснување:
 5-те третмани се изведуваат во зависност од потребите на клиентот.
 Ваучерот може да се користи веднаш.
 Потребна е претходна резервација на телефон 02 / 2772 850; 078 700 528 или 072/ 268 987
 Напомена: За време на месечен циклус на клиентот третманите за слабеење не се изведуваат!
 Понудата е достапна во салонот во Кисела Вода на ул. Виктор Иго бр.23
 Работно Време - понеделник до петок од 12:00 - 20:00ч , сабота од 10:00 - 18:00ч
 ТРЕТМАНИ:
- Hyaluron -
се препорачува за сите типови на кожа,а посебно за дехидриран кожа, без тонус, кожа која после 25-та год. на која и недостасува влага. Поради ниска молекуларна маса има способност интезивно да пенетрира во подлабоките слоеви на кожата. После апликацијата на ампулата, видливо се зголемува хидратацијата и еластилноста на кожата која на изглед е позатегната, посвежа и подмладена.
- Collagen - ампулата содржи дехидрирана микросфера на морскиот колаген кој во допир со влага го зголемува звојот волумен 10 пати, ги пополнува линиите на борите и ја измазнува површината на кожата. Се користи за нега на зрела кожа после 30-та год. на кожа без тонус. Ефектот на лифтингот е видлив веднаш, кожата е измазнета и смалена е појавата на бори. Кожата е со подобар тонус, затегната и младешки свежа.
- Phytodon - лесно се апсорбира во кожата, го подобрува тонусот, го смалува отекувањето на ткивото и ја поттикнува регенерацијата на кожата. Ја подобрува микроциркулацијата на ткивата, го враќа капиларниот проток на крв и го подобрува метаболизмот. Се користи за спречување на сиздавање на капиларна мрежа (rosacea). Одличен ефект при лечење на поткожни чирови и маститиси.
- Herbamin -  го нормализира протокот на капиларна крв. Придонесува за нормализација на водата и минералниот метаболизам. Го успорува процесот на стареење на кожата. Ја подобрува еластичноста. Поради својата мала молекуларна структура, лесно и брзо продира во кожата, ја навлажнува и ги елиминира старосните промени. Ја подобрува еластичноста правејќи ја мазна и свиленкаста и ја поттикнува обновата на страниците. Одрзува рамнотежа на водата и стареењето, ги смалува борите и го подобрува тенот.
- Мumiton - ја враќа убавината на кожата од лицето, вратот и телото. Ја зајакнува косата и го подобрува нејзиниот раст. Одличен е за смалување на стрии и целулит. Со Mumiton се успорува процесот на стареење. Шијалитот има способност за подобрување и обнова на станиците. Поради подобрување на протокот на крв делува на подмладувањето, ги намалува акните и ја чисти кожата. Делува противотровно, противупално, антимикробно, како и аналгетик и ја тонифицира кожата.


 ул.Виктор Иго 23 (во Кисела Вода кај Рампа)
Покажи ми го патот

 тел. 078 700 528


 e-mail:
 trendas.anita@yahoo.com

 facebook  

Потребно е претходно закажување на телефонскиот број: 02/ 2772 - 850 и 078/ 700 - 528


Салон за убавина „ТРЕНД АС“

Салонот за убавина „ТРЕНД АС“ со новите методи за слабеење, релаксација и нега на Вашата кожа Ви нуди да ја поттикнете внатрешната хармонија која дава енергија,прави да изгледате и да се чувствувате блескаво.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

18 ефективни третмани за слабеење (6 crazy fit третмани, 6 боди врапинг и 6 вакуум системи) - 82%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
18 ефективни третмани за слабеење (6 crazy fit третмани, 6 боди в...
Уште 5 дена и 21 ч.
 
Релакс масажа на грб со органско кокосово масло - 65%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
Релакс масажа на грб со органско кокосово масло
Уште 5 дена и 21 ч.
 
Фото - епилација на надусници, пола нозе или интима - 50%
Салон за убавина “Lady M“ - под Железничка станица
Фото - епилација на надусници, пола нозе или интима
Уште 5 дена и 21 ч.
 
Tрпезариска маса MELLTORP
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Tрпезариска маса MELLTORP
Уште 5 дена и 21 ч.
 14 Купувачи
„Ikea“
Kupinapopust.mk - нас.Центар
„Ikea“
Уште 5 дена и 21 ч.
 
Лампа за таван LYSBOJ
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Лампа за таван LYSBOJ
Уште 5 дена и 21 ч.
 2 Купувачи
Со купон од 150 ден. и доплата од 1340 ден. (21.5 евро) добивате 1 ноќевање за 1 лице со вклучен појадок, ручек и вечера + користење на СПА центарот / Термин (01.10 - 31.10.2018 год.) - 59%
Хотел „GRAND ROYALE Hotel & Spa“ Банско
Со купон од 150 ден. и доплата од 1340 ден. (21.5 евро) добивате ...
Уште 5 дена и 5 ч.
 12 Купувачи
Плафоњерка PULT
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Плафоњерка PULT
Уште 5 дена и 21 ч.
 3 Купувачи
Чистење забен камен со пескарење, обработка на парадонтални џепови и полирање на забите до висок сјај - 65%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Чистење забен камен со пескарење, обработка на парадонтални џепов...
Уште 5 дена и 5 ч.
 2 Купувачи
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на стара амалгамска (метална) пломба со нова  - 56%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на ...
Уште 5 дена и 5 ч.
 1 Купувач
Избелување на заби со професионална ласерска ламба (3 сеанси) + полирање за природен изглед, без промени на структурата на забот - 83%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Избелување на заби со професионална ласерска ламба (3 сеанси) + п...
Уште 5 дена и 5 ч.
 1 Купувач