Спорт и забава за Вашите деца! Бамбини аикидо за деца на 63% попуст. Платете само 300 ден. за месечна членарина во аикидо клуб „ХОШИ“ 

Со купување на овој ваучер добивате 12 "kupinapopust" поени.

Купи за 300 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 800 ден.
  • Попуст 63%
  • Заштедуваш 500 ден.
 • Преостанато време
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  02.02.2018  до  31.07.2018 

Добивате:
• Месечна членарина за бамбини аикидо за деца (2 х неделно - вторник и четврток од 19:20 до 20:20 часот).
 Можност за рекреација, забава и социјализација на Вашите деца.
Појаснување:
 Часовите се одвиваат во нас. Лисиче во КМ Центар (спроти Турските кули). Телефони за контакт: 078/ 365 785 или 070/ 277 892
 Учители во клубот се Д-р Методиј Пашоски и Д-р Кирил Пашоски - носители на 2 Дан Аикикаи (Хомбу Доџо).
 Ваучерот може да се користи од 01.02.2018 год.
 Месечната членарина започнува од денот кога ќе појдете на првиот час и ќе трае се до истиот тој ден следниот месец. Со посета потребно е да се почне од 01.02.2018 год.www.aikidohoshi.mk
Часовите се одржуваат во
населба Лисиче

ул. Буковиќ 4б

(спроти Турските кули)
(телефони за контакт:
070/ 277 - 892
070/ 277 - 893 )
Facebook

Аикидо клуб „ХОШИ“

На Вашите најмили овозможете им спортска рекреација. Наместо компјутерски игри овозможете им спорт, забава и дружење. Внесете ги во светот на јапонските боречки вештини и запишете ги на бамбини аикидо.

Клубот ХОШИ е основан на 15.02. 2010 година во Скопје од страна на ентузијастите Др. Методиј Пашоски и Др. Кирил Пашоски. Во клубот се изучува и вежба Аикикаи аикидо.

Клубот е основан со цел правилен развиток на аикидото во Р. Макдонија. Освен изучување на аикидо овозможува правилен развиток на младите луѓе, добра физичка активност, социјализирање, другарство, запознавање на луѓе од различни фели во општеството како и запознавање на луѓе од други земји воедно ширење на пријателство и контакти.

Името на клубот доаѓа од јапонскиот збор ( хоши ) што значи ѕвезда. Стотици милиони години во вселената опстојуваат голем број на ѕвезди, некои се посветли и поблескави додека други се потемни. Една ѕвезда никогаш не останува една и иста, таа постојано се развива преку промените во својот живот и се приспособува на вселената. Ѕвездата може да се претвори во голема гигантска ѕвезда, но може и да се намали до мало џуџе. Каква и да е по форма таа ја задржува својата енергија, останува да биде грандиозен спектакал во вселената и да се развива според законите на вселената.

Техниките на аикидо се создадени врз основа на духот и законите на вселената. Техниката започнала со физичка чистота, без форма, време и пространство... таа произлегува од доловувањето на вибрациите. Аикидото не учи на следната проста вистина: за да си го направиме животот подобар треба да се направиме подобри себе си. Аикидо не создава чуда, освен чудото на подобрување на сопствениот човечки потенцијал.

Аикидо клубовите Хоши овозможуваат изучување на аикидото како функционална боречка вештина, запознавање со јапонската култура, физичка и ментална активност. Доколку сметате дека претставува привлечна и интересна можност за Вас и Вашите најблсики, Ве очекуваме.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Ноќевање или ноќевање со појадок по избор - 38%
Вила “Мариј Блаж“ - Радожда Струга
Ноќевање или ноќевање со појадок по избор
Уште 1 ден
 
 • од 50 ден.
6 + 1 All inclusive light ноќевања + СПА - 40%
Хотел „3 Планини“ Разлог
6 + 1 All inclusive light ноќевања + СПА
Уште 17 дена и 7 ч.
 
 • 1400 ден.
 • 16533 ден.
4 + 1 All inclusive light ноќевања +СПА услуги - 40%
Хотел „3 Планини“ Разлог
4 + 1 All inclusive light ноќевања +СПА услуги
Уште 17 дена и 7 ч.
 2 Купувачи
 • 985 ден.
 • 10953 ден.
All inclusive light ноќевање + СПА услуги - 43%
Хотел „3 Планини“ Разлог
All inclusive light ноќевање + СПА услуги
Уште 17 дена и 7 ч.
 
 • 235 ден.
 • 2790 ден.
Woolmark Silver Safe волнен појас со магнет - 33%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Woolmark Silver Safe волнен појас со магнет
Уште 2 дена и 1 ч.
 
 • 1000 ден.
 • 1500 ден.
60-минутен третман за спондилоза (електро и ултразвучна терапија, масажа и кинезитерапија) во центарот за физикална и кинезитерапија - 35%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
60-минутен третман за спондилоза (електро и ултразвучна терапија,...
Уште 4 дена
 1 Купувач
 • 390 ден.
 • 600 ден.
Третман медицинска акупунктура или Dry Needling ефикасна техника за третирање на мускулна болка и миофасцијална дисфункција и враќање на функционалноста на ткивата - 51%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
Третман медицинска акупунктура или Dry Needling ефикасна техника ...
Уште 4 дена
 
 • 490 ден.
 • 1000 ден.
Третман за лумбален синдром и болки во кичмата (комбинација од електро терапија, ултразвучна и кинезитерапија) со времетраење од 60 минути  - 35%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
Третман за лумбален синдром и болки во кичмата (комбинација од ел...
Уште 4 дена
 
 • 390 ден.
 • 600 ден.
Кинезиолошки преглед - функционален статус + корективни вежби за деформитети на ´рбетен столб кај деца и адолесценти (сколиози, кифози, лордози) - 61%
Центар за физикална и кинезитерапија „LASER MED“ - нас. Аеро...
Кинезиолошки преглед - функционален статус + корективни вежби за ...
Уште 4 дена
 
 • 390 ден.
 • 1000 ден.
Ноќевање, All Inclusive + надворешен, внатрешен базен + луксузен СПА центар! 
Хотел „Grand Hotel“- Банско
Ноќевање, All Inclusive + надворешен, внатрешен базен + луксузен ...
Уште 2 дена и 1 ч.
 
 • 2046 ден.
10% попуст на целиот асортиман
Mr. Bricolage - Нас. Гази Баба
10% попуст на целиот асортиман
Уште 4 дена и 2 ч.
 34/50 Купувачи
 • 59 ден.
Апарт Хотел „Rainbow I, II, III, IV“ - Сончев Брег
Уште 2 дена и 1 ч.
 
 • 1227 ден.
Универзален полнач за во автомобил или камион по избор со два излеза 1А + 2А или 2,1А - 62%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Универзален полнач за во автомобил или камион по избор со два изл...
Уште 3 дена и 7 ч.
 1 Купувач
 • 175 ден.
 • 460 ден.
Data кабел Premium Micro USB 2.1A 1m - 17%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Data кабел Premium Micro USB 2.1A 1m
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 144 ден.
 • 173 ден.
Вентилатор за лап топ / таблет пеперутка или вентилатор за лап топ / таблет Hot wheels white - 80%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Вентилатор за лап топ / таблет пеперутка или вентилатор за лап то...
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 100 ден.
 • 500 ден.
Super Clean гел за чистење на тешко достапни површини - 55%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Super Clean гел за чистење на тешко достапни површини
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 90 ден.
 • 200 ден.
Универзален полнач за лаптоп 12V 80W KK614A - 44%
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Универзален полнач за лаптоп 12V 80W KK614A
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 500 ден.
 • 900 ден.
Биолифтинг третман за лице со долготраен ефект - 68%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Биолифтинг третман за лице со долготраен ефект
Уште 3 дена и 7 ч.
 2 Купувачи
 • 390 ден.
 • 1200 ден.
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фенирање - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со кератинска маска за сува и оштетена коса и фен...
Уште 3 дена и 7 ч.
 21 Купувачи
 • 350 ден.
 • 850 ден.
Шишање, миење и фенирање  - 56%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, миење и фенирање 
Уште 3 дена и 7 ч.
 15 Купувачи
 • 200 ден.
 • 450 ден.
Освежувачки, ревитализирачки третман за лице со пилинг, маска и масажа  - 61%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Освежувачки, ревитализирачки третман за лице со пилинг, маска и м...
Уште 3 дена и 7 ч.
 
 • 350 ден.
 • 900 ден.
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор  - 59%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Нијансирање на коса со техника по Ваш избор 
Уште 3 дена и 7 ч.
 2 Купувачи
 • 1450 ден.
 • 3500 ден.
Третман - стоечки турбо солариум MEGA SUN - 51%
„Бубе Студио Ин“ - позади ОУ Песталоци
Третман - стоечки турбо солариум MEGA SUN
Уште 3 дена и 7 ч.
 50 Купувачи
 • 99 ден.
 • 200 ден.