Решение за Вашите проблеми! 67% попуст или само 490 ден. за индивидуална советодавна психотераписка сеанса со времетраење од 90 минути во „Интернационалниот Гешталт институт на Македонија

Со купување на овој ваучер добивате 11 "kupinapopust" поени.

Купи за 490 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 1500 ден.
  • Попуст 67%
  • Заштедуваш 1010 ден.
 • Преостанато време
 • 8 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  28.12.2017  до  30.09.2018 

Добивате:
 Индивидуална советодавна психотераписка сеанса во времетраење од 90 минути.
 Можност да ги надминете проблемите и да посветите внимание на Вашето ментално здравје и психичка состојба.
Појаснување:
• Психотерапијата ја изведува М-р Јове Хаџиевски, дипломиран Психолог / Психотерапевт и Гешталт терапевт.
• Ваучерите можат да се користат веднаш!
• Потребна е претходна резервација на 075/ 340 480
 Нема ограничување на старосната граница за сеансата како и за типот на проблемот.
 Понудата важи само за нови клиенти! 

 Бул. Јане Сандански
бр. 56 влез 1, стан 1
Нас. Аеродром, Скопје
Покажи ми го патот
тел. 075 340 480
e-mail:
joveha7@gmail.com

Потребна е претходна резервација на тел: 075 340 480

Што добивате со психотерапијата?

Подигнување, продлабочување и пороширување на своите нивоа на свесност, што ќе ви овозможи поквалитетен живот во сите сфери на вашето живеење (интелектуално, емоционално, духовно и физички)

Стекнување на поголема самодоверба и верба во своите најблиски и во другите

Свесност за своите мисли, чувства, зборови и дела и внесување на позитивни промени кои што ќе придонесат за синхронизација и хармонизација во истите

Развивање на чувството за личен идентитет

Зголемување на способноста за одговорно
реализирање на своите желби и потреби

Развивање на чувство за меѓусебна поврзаност и соработка со најблиските

Свесност за воспоставување на длабоки емоционални/ интимни односи со својот брачен партнер/ ка

Развивање на способност за помагање на себеси, на своите блиски и на другите

Свесност за тоа како да ги изразувате своите емоции на здрав и конструктивен начин

Откривање и развивање на љубовта и мудроста кои се кријат во вашето срце

Свесност за полесно справување со стресовите, проблемите и конфликтите со кои секојдневно се среќавате

Зголемување на одговорноста кон самите себе и кон другите

Разивање на способност за полесно донесување на исправни одлуки, како на личен така и на прифесионален план

Способност за свесно планирање и реализација на одредени промени во својот живот

Спремност за учење на нови квалитетни социјални вештини

Развивање на свесност за тоа како да бидете грижливи, нежни, отворени и искрени

Советувањето и психотерапијата ќе ви помогнат да ги разрешите следниве проблеми:

Различни видови на стравови, панични напади, како и други негативни мисли и чувства (гнев, бес, лутина, агресија, огорченост, незадоволство)

Депресија

Сте изгубиле некого, тажни сте и не можете да се справите со својата тага

Чувство на осаменост

Комплекси на пониска вредност

  Чувство на беспомошност, недостаток на волја и мотивација

 Лоша или слаба концентрација

 Психосоматски пореметувања - пореметувања кои се од психолошка природа и немат органска подлога, како што се: чувство на притисок во градниот кош, плитко дишење, недостаток на воздух, чувство на гушење, психогено кашлање, психогено повраќање, немирен стомак , „прескокнување на срцето“, чувство на тежина и топлина во пределот на срцето, главоболка, вртоглавица, немате стабилна рамнотежа, мускулна слабост, ненедејано појавување на ладни и топли бранови низ вашето тело, црвенило на лицето и вратот, зголемено потење и отежнат говор, тресење на целото тело, мускулна слабост во пределот на рацете и нозете, напнатост во тилот, вратот, рамениот појас, хроничен умор, проблеми со спиењето и др.

 Престанавте да се радувате и да се смеете

 Размислувате лошо за себеси и имате лоши доживувања

 Имате интензивна трема на јавни настапи во различни ситуации

 Не знаете како да комуницирате со спротивниот пол, срамежливи сте, исплашени, вознемирени во пристапувањето, запознавањето со дечко/ девојка, не знаете како да изразите љубов

 Имате проблеми во школо, имате застојни кризи во учењето, со колегите од класот, наставниците, професорите

 Нарушена е хармонијата во вашите фамилијарни односи, имате конфликти со брачниот партнер, децата, родителите и другите блиски

 Имате проблеми во љубовниот и сексуалниот живот

 Се наоѓате во бракоразводна криза или сте разведени, имате потешкоти во комуникација со вашите деца, лоша родителска соработка со поранешниот партнер

 Вашето дете има ноќно мокрење, кошмрани соништа, мачнини, проблеми со исхраната и др.

 Имате проблеми во комуникацијата со колегите, шефот, директорот, чувствувате криза во прфесионалниот развој

 Чувствувате дека губите контрола врз сопствениот живот

 Имате доживување дека луѓето не ве разбираат или вие не ги разбирате нив и имате проблеми во препознавањето и изразувањето на вашите емоции

 Имате чувство дека надворешниот свет се изменил на некој начин или дека вие сте се измениле на некој начин, па имате потешкотии со адаптирањето

 Изложени сте на стрес и сакате да го намалите неговото влијаније врз вашиот организам, сакате да научите како да го неутрализирате

 Имате проблеми со исхраната и телесната тежина (анорексија или булимија)

 Сте професионален спортист и сакате побрзо да напредувате во спортот

 Немате психички потешкотии, а сакате подобро да се запознате самите себе си и другите, да го подобрите квалитетот на сопствениот живот, да ја развиете својата автентичност, спонтаност и креативност

 Сакате во потполност да ги развиете своите капацитети - интелектуални, емоционални, спиритуални/ духовни и физички

Може да ве интересираат и следниве понуди:

18 ефективни третмани за слабеење (6 crazy fit третмани, 6 боди врапинг и 6 вакуум системи) - 82%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
18 ефективни третмани за слабеење (6 crazy fit третмани, 6 боди в...
Уште 6 дена и 18 ч.
 
Релакс масажа на грб со органско кокосово масло - 65%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
Релакс масажа на грб со органско кокосово масло
Уште 6 дена и 18 ч.
 
Фото - епилација на надусници, пола нозе или интима - 50%
Салон за убавина “Lady M“ - под Железничка станица
Фото - епилација на надусници, пола нозе или интима
Уште 6 дена и 18 ч.
 
Tрпезариска маса MELLTORP
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Tрпезариска маса MELLTORP
Уште 6 дена и 18 ч.
 14 Купувачи
„Ikea“
Kupinapopust.mk - нас.Центар
„Ikea“
Уште 6 дена и 18 ч.
 
Лампа за таван LYSBOJ
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Лампа за таван LYSBOJ
Уште 6 дена и 18 ч.
 2 Купувачи
Со купон од 150 ден. и доплата од 1340 ден. (21.5 евро) добивате 1 ноќевање за 1 лице со вклучен појадок, ручек и вечера + користење на СПА центарот / Термин (01.10 - 31.10.2018 год.) - 59%
Хотел „GRAND ROYALE Hotel & Spa“ Банско
Со купон од 150 ден. и доплата од 1340 ден. (21.5 евро) добивате ...
Уште 6 дена и 2 ч.
 12 Купувачи
Плафоњерка PULT
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Плафоњерка PULT
Уште 6 дена и 18 ч.
 3 Купувачи
Чистење забен камен со пескарење, обработка на парадонтални џепови и полирање на забите до висок сјај - 65%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Чистење забен камен со пескарење, обработка на парадонтални џепов...
Уште 6 дена и 2 ч.
 2 Купувачи
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на стара амалгамска (метална) пломба со нова  - 56%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на ...
Уште 6 дена и 2 ч.
 
Избелување на заби со професионална ласерска ламба (3 сеанси) + полирање за природен изглед, без промени на структурата на забот - 83%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Избелување на заби со професионална ласерска ламба (3 сеанси) + п...
Уште 6 дена и 2 ч.
 1 Купувач