До 34% за трајна ласерска епилација на регија надусници, бикини или пазуви во реномираната дерматолошко естетска ординација „Дерма Плус“


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 16 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 1500 ден.
    • Попуст 34%
    • Заштедуваш 510 ден.
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  29.11.2017  до  30.09.2018 

Добивате:

 990 денари за третман ласерска епилација на надусници.
 1990 денари за третман ласерска епилација на регија бикини или пазуви.
 Ефикасност, брзина и најважно, безболност во целина, даваjки беспрекорни резултати за трајно отстранување и ослободување од несаканите влакна.

Појаснување:

 Ваучерот може да се искористи секој работен ден од 13:30 до 17:00 часот, со задолжително претходно закажување на термин на телефонскиот број: 02 244 66 00 
 Третманот е потполно безбеден за Вашето здравје.
 Отстранувањето на влакната со ласер е една од 5-те најпопуларни естетски процедури и во исто време е и тренд и потреба на сите современи жени и мажи.
 Работно време од понеделник до петок од 10:30-18:00 часот и сабота од 10:30 до 13:00 часот.

бул. Јане Сандански бр. 84/ 3-5
(во зградата до ТЦ Бисер - Аеродром)

Работно Време:
пон. до пет. од 10:30-20:00 
саб. од 10:30 до 13:00 

Покажи ми го патот

 тел. 02 244 6600 или 02 2453 373


 
e-mail: 
contact@dermaplus.mk

 Facebook


 web


 Задолжителна е претходно закажување на тел. 02 244 6600 или 02 2453 373

Дерматолошко естетска ординација „Дерма Плус“

Ласерот MedioStar NExT, најновата технологија од сверата на диодни ласери која овозможува ефикасност,брзина и најважно,безболност во целина даваjки беспрекорни резултати.Неговата тајна лежи во иновацијата на полето од оптичката технологија и преку неколку слојни фокусни леќи,ласерот емитира светлина во форма на концентриран зрак создавајки на тој начин попрецизен,подлабок ефект од останатите ласери кои се користат во естетската дерматологија. Овој ласер овозможува најсофистицирани третмани на дермата од кои најизведувани се епилацијата, акните, корекција на флеки, брчки и др.
Различните влакна на телото имаат различна цврстина и поради оваа причина ласерот MedioStar NExT има развиено повеќе видови на функции за епилација се со цел да се пристапи максимално успешно и да се остранат несаканите влакненца без остатоци во саланите зони.

Во принцип се потребни неколку третмани за да се постигне саканата цел.Останатите ласери од постарата генерација им се потребни повеќе од 5 третмани додека ASCLEPION MedioStar NExT ЛАСЕРОТ ја нуди истата услуга и подобри крајни ефекти со само 3-4 третмани во зависност од бараната регија. Третманите со Laserot ASCLEPION со голема успешност и врвни резултати се изведуваат веќе една година од страна на Прим.Д-р Коста Цветкович.


Може да ве интересираат и следниве понуди:

18 ефективни третмани за слабеење (6 crazy fit третмани, 6 боди врапинг и 6 вакуум системи) - 82%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
18 ефективни третмани за слабеење (6 crazy fit третмани, 6 боди в...
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Релакс масажа на грб со органско кокосово масло - 65%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
Релакс масажа на грб со органско кокосово масло
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Фото - епилација на надусници, пола нозе или интима - 50%
Салон за убавина “Lady M“ - под Железничка станица
Фото - епилација на надусници, пола нозе или интима
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Tрпезариска маса MELLTORP
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Tрпезариска маса MELLTORP
Уште 4 дена и 4 ч.
 14 Купувачи
„Ikea“
Kupinapopust.mk - нас.Центар
„Ikea“
Уште 4 дена и 4 ч.
 
Лампа за таван LYSBOJ
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Лампа за таван LYSBOJ
Уште 4 дена и 4 ч.
 2 Купувачи
Со купон од 150 ден. и доплата од 1340 ден. (21.5 евро) добивате 1 ноќевање за 1 лице со вклучен појадок, ручек и вечера + користење на СПА центарот / Термин (01.10 - 31.10.2018 год.) - 59%
Хотел „GRAND ROYALE Hotel & Spa“ Банско
Со купон од 150 ден. и доплата од 1340 ден. (21.5 евро) добивате ...
Уште 3 дена и 12 ч.
 12 Купувачи
Плафоњерка PULT
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Плафоњерка PULT
Уште 4 дена и 4 ч.
 3 Купувачи
Чистење забен камен со пескарење, обработка на парадонтални џепови и полирање на забите до висок сјај - 65%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Чистење забен камен со пескарење, обработка на парадонтални џепов...
Уште 3 дена и 12 ч.
 2 Купувачи
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на стара амалгамска (метална) пломба со нова  - 56%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на ...
Уште 3 дена и 12 ч.
 1 Купувач
Избелување на заби со професионална ласерска ламба (3 сеанси) + полирање за природен изглед, без промени на структурата на забот - 83%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Избелување на заби со професионална ласерска ламба (3 сеанси) + п...
Уште 3 дена и 12 ч.
 1 Купувач