Бајка за магична земја од глина Кападокија! 3 или 4 ноќевања за 1 лице + авионски превоз заедно со Т.А „Фибула Ер Травел“


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 74 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
    • Симнато од 18538 ден.
    • Попуст 5%
    • Заштедуваш 927 ден.
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  01.12.2017  до  30.05.2018 

3 ноќевања + авионски превоз - 17611 денари
4 ноќевања + авионски превоз - 19378 денари

Појаснување:
 Понудата е валидна за период од 01.12 - 30.05.2018
 Понудата не важи за период од 28.12 - 03.01.2018
 Цените се по лице
 Сместувањето е во двокреветна соба.
 Понудата е валидна за пријавување на мин. 2 патници.
 Плаќање исклучиво во денари по курс 61.8 мкд.
 Плаќање при резервација 100%, и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња.
 Останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел и СКТМ важат, освен горенаведеното,
 Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска
 Во цената не е вклучено:
- Факултативни екскурзии
- Патничко и здравствено осигурување
- Екстра трошоци во хотел
 Опис на програмата:
 Класична тура од 8 часа по цена од 45 евра:
- Поаѓање од хотелот во 09.30 часот. Утрото прва средба со месечевите пејзажи на Кападокија,посета на
 Devrent Valley.
- Посета на Pasabag - каде што можат да се видат уникатните  карпи во форма на печурки.
- Организиран ручек во Аванос.
- Посета на кермичка работилница со презентација на изработка на керамички производи.
- Попладне посета на Goreme - музеј на отворено,каде што можат да се видат остатоци од Византиска култура во камените цркви кои датираат од 10 до 12 век
- Посета на Uchisar - лоциран во срцето на Кападокија, од каде се добива комплетен видик на Гореме, долината и селата во таа околина, од каде се прават најубави панорамски фотографии.
- Организирано враќање во хотел околу 17.30 часот.
 Долина на розите од 8 часа по цена од 45 евра:
- Поаѓање од хотел во 09.30 часот. Посета на Urgup, и можност да се сретнете со семејството на познатите форми од камен мајката таткото и ќерката-официјалниот симбол на Кападокија.
- Посета на Cavusin - место каде што во минатото живееле монаси во пештери. Ручек во ресторан.
- Посета на некој од подземните градови. Враќање во хотел во 17.30 часот.
 Летање со балон во времетраење од 3 часа по цена од 105 евра:
- Организиран  лет со балон, и тоа во време од 04.00-07.00 часот.
 Задолжителна е претходна резервација на телефон 070/ 732-842 или на e-маил: admin@kupinapopust.mk
 kupinapopust.mk не е организатор на патувањето туку само посредник при промоцијата и продажбата на аранжманот организиран од Фибула Ер Травел ДООЕЛ

Т.А. Фибула Травел
Ул. Никола Вапцаров бр.22,1000 Скопје, Р.Македонија
Контакт:
+389 (2) 3 238 081
+389 (2) 3 238 082
E-mail:
reservation@fibula.com.mk

Задолжителна е претходна резервација на e-mail: admin@kupinapopust.mk или на контакт бројот 070 732 842

Т.А Фибула Ер Травел е една од првите агенции во нашата земја која работи со чартер летови. Иако постоиме од 2000 година имаме големо искуство во туристичкото работење. Доколку имате било какви прашања од областа на туризмот Ви стоиме на располагање.
Во можност сме да Ви понудиме во земјата и надвор од неа, како индивидуални така и групни патувања за било која дестинација по Ваша желба.
Нашата агенција е член на ИАТА асоцијација и како таква е овластена за продажба на авиобилети од сите авио компании за сите светски дестинации. Фибула Аир Травел е исто така членка на Стопанска Комора за Туризам на Македонија СКТМ.
Ви нудиме најповолни цени за авиобилети и вршиме достава на истите. Организираме ученички и апсолвентски екскурзии и ги реализираме по ваша желба (дестинација, период ) и за сите гарантираме најповолни цени за кои овозможуваме плаќање на повеќе рати.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

18 ефективни третмани за слабеење (6 crazy fit третмани, 6 боди врапинг и 6 вакуум системи) - 82%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
18 ефективни третмани за слабеење (6 crazy fit третмани, 6 боди в...
Уште 6 дена и 22 ч.
 
Релакс масажа на грб со органско кокосово масло - 65%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
Релакс масажа на грб со органско кокосово масло
Уште 6 дена и 22 ч.
 
Фото - епилација на надусници, пола нозе или интима - 50%
Салон за убавина “Lady M“ - под Железничка станица
Фото - епилација на надусници, пола нозе или интима
Уште 6 дена и 22 ч.
 
Tрпезариска маса MELLTORP
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Tрпезариска маса MELLTORP
Уште 6 дена и 22 ч.
 14 Купувачи
„Ikea“
Kupinapopust.mk - нас.Центар
„Ikea“
Уште 6 дена и 22 ч.
 
Лампа за таван LYSBOJ
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Лампа за таван LYSBOJ
Уште 6 дена и 22 ч.
 2 Купувачи
Со купон од 150 ден. и доплата од 1340 ден. (21.5 евро) добивате 1 ноќевање за 1 лице со вклучен појадок, ручек и вечера + користење на СПА центарот / Термин (01.10 - 31.10.2018 год.) - 59%
Хотел „GRAND ROYALE Hotel & Spa“ Банско
Со купон од 150 ден. и доплата од 1340 ден. (21.5 евро) добивате ...
Уште 6 дена и 6 ч.
 12 Купувачи
Плафоњерка PULT
Kupinapopust.mk - нас.Центар
Плафоњерка PULT
Уште 6 дена и 22 ч.
 3 Купувачи
Чистење забен камен со пескарење, обработка на парадонтални џепови и полирање на забите до висок сјај - 65%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Чистење забен камен со пескарење, обработка на парадонтални џепов...
Уште 6 дена и 6 ч.
 2 Купувачи
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на стара амалгамска (метална) пломба со нова  - 56%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Пломбирање со нано композитна порцеланска пломба или менување на ...
Уште 6 дена и 6 ч.
 
Избелување на заби со професионална ласерска ламба (3 сеанси) + полирање за природен изглед, без промени на структурата на забот - 83%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Избелување на заби со професионална ласерска ламба (3 сеанси) + п...
Уште 6 дена и 6 ч.
 1 Купувач