За сите оние на кои Македонија им е длабоко во срцето! 10% попуст или 4040 ден. за книга - Чудесна Македонија од „Младинска Книга“

Со купување на овој ваучер добивате 76 "kupinapopust" поени.

Купи за 4040 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 4490 ден.
    • Попуст 10%
    • Заштедуваш 450 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  19.04.2019  до  30.06.2019 

Добивате:
• Книга - Чудесна Македонија
• Број на страници: 528 
• Димензии: 33х26 цм, тврда подврска
• Јазик: Македонски
• За сите оние што сакаат пределите, приказните и легендите со кои оваа чудесна земја е богата да ги оттргнат од заборавот и минливоста
Појаснување:
• Во книгата ЧУДЕСНА МАКЕДОНИЈА е приказната за една земја и многуте нејзини убавини: планини и рамнини, врвови, села и полиња, реки и кањони, водопади и извори, пештери, обични и необични животни и растенија. Во неа влегуваат познатите и заборавени дела на старите градители: манастири, џамии и цркви, археолошкото богатство на оваа земја, тврдини, кули и мостови, како споменици од поновата историја.
• Низ 100 избрани места со неповторливи природни реткости и убавини иединствено културно наследство, се пренесува приказната за Македонија, се прераскажуваат приказните на обичните луѓе, се слушаат нивните верувања и легенди, се мирисаат и чувствуваат нивните јадења и пијалаци... Во оваа книга со околу 770 фотографии е ставено сè што мора да се запознае и почувствува, бидејќи Македонија е неповторливо доживување!
• Книгата нема интенција да биде научно четиво или пак некоја патеписна репортажа.
 Ваучерот може да се користи веднаш.
 За оваа понуда не е задолжително печатење на ваучерот. Доволно е да го покажете единствениот код од ваучерот преку вашиот мобилен телефон.
Постапка за превземање на производот:
 НАПОМЕНА: Производот го добивате исклучиво само со достава!
 По уплатата задолжително пишете на admin@kupinapopust.mk Ваше име и презиме, е-маил адреса со кој е купен ваучерот, точна адреса каде сакате да го доставиме производот и телефон за контакт. 


 Доставата за Скопје за пратки до 1кг чини само 99 ден.
 За другите градови до 1кг - 130 ден. 
 Пратките пристигаат за 1 до 2 дена за Скопје и 2 до 3 дена за низ републиката.
 Напомена: За достава низ цела република за приградски населби, индустриски зони и села со оддалеченост до 5 км од регионален пат со пристапен пат за достава - + 50 ден од цената за достава.


Ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Младинска книга - Скопје како дел од словенечката идавачка групација со истиот назив, е издавачка куќа која постои над 15 год. со основна дејност издавање енциклопедии, прирачници и речници, главно од издавачката агенда на светски  познатите, британските Dorling Kinderslay, Pеnguinbooks и др.

Во изминативе 15 години, МК Скопје објави над педесетина наслови на македонски  јазик, неколку  на албански јазик, и на тој начин ја заслужи  довербата на над 100.000 купувачи, а продаде околу 300.000 книги.

Фокусот е превод на светски призната енциклопедиска литература, инспириран од намерата да се шири културата на читање на македонски јазик.

 

Издавачката понуда на МК Скопје е разновидна со намера да ги задоволи најразличните вкусови на сите генерации и квалитативно и естетски. 
Може да ве интересираат и следниве понуди:

Online курс за Master Herbalist - 90%
International Open Academy
Online курс за Master Herbalist
Уште 3 дена
 
Online курс по сметководство и книговодство - 90%
International Open Academy
Online курс по сметководство и книговодство
Уште 3 дена
 1 Купувач
Чистење на забен камен со ултра звук, отстранување на меки наслаги и обработка на парадонтални џебови, полирање и флуор импрегнација - 75%
ПЗУ Д-р „Оливера Јанкуловска“ - Ново Лисиче
Чистење на забен камен со ултра звук, отстранување на меки наслаг...
Уште 3 дена
 1 Купувач
Маникир со гел лак + пилинг + масажа со органско масло - 44%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Маникир со гел лак + пилинг + масажа со органско масло
Уште 2 дена и 5 ч.
 1 Купувач
Комплетен очен преглед - 68%
Оптика ММ - ТЦ Бисер
Комплетен очен преглед
Уште 3 дена
 
Magic Hose - црево
NikMit
Magic Hose - црево
Уште 3 дена
 1 Купувач
Шишање, третман со арган за регенерирање на сува и оштетена коса и фенирање  - 54%
Мое студио „Дадар“ - Центар
Шишање, третман со арган за регенерирање на сува и оштетена коса ...
Уште 2 дена и 5 ч.
 15 Купувачи