Женски часовник Morena

Со купување на овој ваучер добивате 13 "kupinapopust" поени.

Купи за 549 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 899 ден.
  • Попуст 39%
  • Заштедуваш 350 ден.
 • Преостанато време
 • 6 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  27.08.2021  до  28.02.2023 

Добивате:

Импресивен часовник со оригинален и необичен дизајн кој ја покажува целата иновативност на модерното часовничарство
Ремек дело на часовничарството вредно за воодушевување
Дел од лимитирана колекција на луксузни часовници
Зрачи со магепсувачка убавина
Стилизиран со вкус
Дава посебна нота на елеганција
Morena е модерен часовник со луксузен дизајн и каиш што личи на нараквица. Часовникот има кружна кутија со јасен и лесен за чистење бирач.

СПЕЦИФИКАЦИИ
Материјали : Легура, хардлекс стакло
Батерија : LR626 (веќе е вметната)

ПРИМЕНА НА ВРЕМЕТО
1. Извадете ја заштитната пластика од круната .
2. Целосно повлечете ја круната и завртете ја за да го прилагодите точното време.
3. Кога ќе го поставите точното време, вратете ја круната  во првобитната положба.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА АЛКАЛИНСКИТЕ БАТЕРИИ
Не мешајте стари и нови батерии.
Не мешајте алкални, стандардни (јаглерод- цинк) или батерии што се полнат.
Внесете ја правилната поларитет при вметнување на батериите.
Не наполнете ги батериите што не се полнат бидејќи може да настане истекување.
Ако батеријата протече, внимателно отстранете ја од уредот бидејќи може да се појават
изгореници.
Батериите можат да ги заменат само возрасните.
Не фрлајте ги батериите во пожар, бидејќи тие се запаливи и може да експлодираат.
Не користете празни алкални батерии бидејќи може да излегуваат во јавноста и да
предизвикаат изгореници или оштетувања на уредот.
Отфрлете ги празните батерии во согласност со локалната регулатива за отстранување на
отпадот.
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ
Часовникот не е водоотпорен. Иако стаклото е дизајнирано да биде отпорно на гребење, ракувајте се со него внимателно за секој случај. Производот не е играчка и не е наменет за деца. Секој пат кога ќе го земете од рака, чувајте го на суво и безбедно место подалеку од отворен
пламен, извори на топлина, директна сончева светлина и подалеку од дофат на деца. Ова ќе спречи оштетување на часовникот и голтање на мали делови, што може да предизвика задушување.


Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производите. Трговец е друштво за производство, трговија и услуги Студио Верде ДООЕЛ увоз-извоз ШТИП на ул. Вера Циривири 6/6 со ЕДБ МК4029012512395Може да ве интересираат и следниве понуди:

Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месеци - 56%
Винер - Едукација сметководство и консалтинг
Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месец...
Уште 2 дена
 
Led ламба во форма на месечина - 45%
OnlineShopping Mk
Led ламба во форма на месечина
Уште 2 дена
 3 Купувачи
Depilatory Heater Konsung
OnlineShopping Mk
Depilatory Heater Konsung
Уште 2 дена
 
Сет од 3 ластици за вежбање - 29%
OnlineShopping Mk
Сет од 3 ластици за вежбање
Уште 2 дена
 
LED огледало за шминкање - 34%
OnlineShopping Mk
LED огледало за шминкање
Уште 2 дена
 2 Купувачи
Дермаролер - 20%
Ipsum ДООЕЛ
Дермаролер
Уште 2 дена
 25 Купувачи
Shiatsu 3D масажер за врат - 50%
OnlineShopping Mk
Shiatsu 3D масажер за врат
Уште 2 дена
 5 Купувачи
Мини машина за шиење - 30%
OnlineShopping Mk
Мини машина за шиење
Уште 2 дена
 1 Купувач
Организер за над машина за перење - 43%
OnlineShopping Mk
Организер за над машина за перење
Уште 2 дена
 1 Купувач