Викенд во Паралиа, хотел Paralia Inn 3* или Erato 3* (18.06-20.06.2021), две ноќевања со појадок + автобуски превоз по цена од 3750 ден

Со купување на овој ваучер добивате 37 "kupinapopust" поени.

Купи за 3750 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  07.06.2021  до  31.10.2021 

ДОБИВАТЕ

Понудата е по лице и вклучува:

Автобуски превоз: Скопје - Паралиа - Скопје

2 ноќевања со појадок во хотел Paralia Inn 3* или Hotel Erato 3*

Појадок на база шведска маса


УСЛОВИ

Ваучерот може да се искористи од 18.06.2021 до 20.06.2021

Поаѓање на 18.06. во 05:00 часот пред Дрводекор

Сместување во хотелот од 12:00 до 14:00 часот по локално време

Враќање на 20.06. во 16:00 часот по македонско време.Ваучерот е наменет за турата во Паралиа од 18.06 - 20.06.2021

Важат општите услови на СКТМ и ТА Купи на попуст 

Задолжително патничко осигурување 

Напомена: Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.


За влез во Грција е потребно:

Доказ за негативен тест не е потребен ако патникот се опоравил од COVID-19 во изминатите 9 месеци. Ова може да се докаже преку потврда за опоравување издадена од јавен орган или овластена лабораторија.

Позитивен резултат на PCR молекуларен тест, потврдувајќи дека носителот се опоравил од инфекцијата со вирусот САРС-КоВ-2, извршена најмалку 2 месеци пред пристигнувањето, а најдоцна 9 месеци пред пристигнувањето.

Негативен сертификат за PCR од лабораторија за тестирање, за тест Ковид-19 направен најдоцна во рок од 72 часа пред пристигнувањето. Овој тест е задолжителен за сите туристи (вклучително и деца постари од 5 години), без оглед на епидемиолошката состојба во земјата на заминување

Негативен PCR тест не е потребен за оние кои ја завршиле вакцинацијата (т.е. поминале 14 дена од последната вакцинација, во зависност од потребните дози) и поседуваат потврда за вакцинација.

Прифатливи вакцини се: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax,Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

Доказ за негативен тест не е потребен ако патникот се опоравил од COVID-19 во изминатите 9 месеци. Ова може да се докаже преку потврда за опоравување издадена од јавен орган или овластена лабораторија.

Позитивен резултат на PCR молекуларен тест, потврдувајќи дека носителот се опоравил од инфекцијата со вирусот САРС-КоВ-2, извршена најмалку 2 месеци пред пристигнувањето, а најдоцна 9 месеци пред пристигнувањето.

Напомена: патниците треба да го пополнат образецот за лоцирање на патници (PLF) најдоцна до 23:59 часот, еден ден пред пристигнување.

Процедурата за купување на ваучерот е следнава:

• Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на емаил -  admin@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, го купувате ваучерот и повторно пишете на емаил -  admin@kupinapopust.mk   Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел.

Организатор на патувањето е ТА Бисер Пром 

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665.

Груп Поинт ДООЕЛ поседува лиценца Б за вршење на туристичка дејност.

Кај нас секогаш ќе најдете одлични понуди со супер цени. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Сет анти-вибрациски подлоги за машина за перење - 20%
Kupinapopust.mk
Сет анти-вибрациски подлоги за машина за перење
Уште 2 дена и 20 ч.
 3 Купувачи
Канцелариски стол AIDA крем - 10%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол AIDA крем
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Канцелариски стол FORCE црн со бело - 10%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол FORCE црн со бело
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Канцелариски стол FORCE бел/сив - 10%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол FORCE бел/сив
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Канцелариски стол MEGA - 15%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол MEGA
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Канцелариски стол KENDO - 18%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол KENDO
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Канцелариски стол FLEX - 14%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол FLEX
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Канцелариски стол FLEX црн - 15%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол FLEX црн
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Канцелариски стол UNI - 31%
Kupinapopust.mk
Канцелариски стол UNI
Уште 2 дена и 20 ч.
 
IKEA LINNMON/ADILS работна маса - 33%
Kupinapopust.mk
IKEA LINNMON/ADILS работна маса
Уште 2 дена и 20 ч.
 1 Купувач
IKEA Tertial работна ламба бела - 9%
Ikea
IKEA Tertial работна ламба бела
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Библиотека бела - 26%
Kupinapopust.mk
Библиотека бела
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Библиотека сонома - 26%
Kupinapopust.mk
Библиотека сонома
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Кујнска полица - 22%
Kupinapopust.mk
Кујнска полица
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Тв комода метална - 25%
Kupinapopust.mk
Тв комода метална
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Сет од 3 масички крем - 37%
Kupinapopust.mk
Сет од 3 масички крем
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Сет од 3 масички бели - 37%
Kupinapopust.mk
Сет од 3 масички бели
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Сет од 3 масички црни - 37%
Kupinapopust.mk
Сет од 3 масички црни
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Метално биро кафеаво - 29%
Kupinapopust.mk
Метално биро кафеаво
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Метално биро сонома - 29%
Kupinapopust.mk
Метално биро сонома
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Метално биро бело - 29%
Kupinapopust.mk
Метално биро бело
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Метално биро црно - 29%
Kupinapopust.mk
Метално биро црно
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Метално биро со полици кафеаво - 22%
Kupinapopust.mk
Метално биро со полици кафеаво
Уште 2 дена и 20 ч.
 
Метално биро со полици црно - 22%
Kupinapopust.mk
Метално биро со полици црно
Уште 2 дена и 20 ч.