47% попуст или 32000 ден. за термо душек со турмалински камења од „Super Ortho“

Со купување на овој ваучер добивате 542 "kupinapopust" поени.

Купи за 32000 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 59900 ден.
    • Попуст 47%
    • Заштедуваш 27900 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  04.03.2020  до  31.03.2021 
 Добивате:
 Термо душек со турмалински камења
 Димензии: 150х190 цм
 Заборавете на болката и подобрете го здравјето преку терапијата со турмалински камења

Појаснување:
 Турмалинот е полу-скапоцен камен добро познат по својата неверојатна способност да помага во процесот на одржување на целокупното здравје. Освен што има исклучителен дизајн тој има чудна моќ да стане свој извор на електричен напон и да емитува негативни јони како и долги инфрацрвени зраци. Уште во 1880 година преку лабораториските експерименти откриено е дека турмалинот генерира електрично полнење. Токму тој полнеж му дозволува на скапоцениот камен да произведе далечни инфрацрвени зраци и негативни јони. Турмалинот може да произведе сопствено електрично полнење и исто така да се загрева но и се лади кога не е во употреба.
 Што го прави турмалинот толку посебен? Неговото дејство врз организмот е неверојатно. Долгите инфрацрвени зраци кои ги емитува се невидливи и потполно безбедни бранови на енергија што имаат способност да навлезат во сите слоеви на човековото тело, нурнати во внатрешноста на повеќето региони на ткивата, мускулите и коските. Тие многу нежно го зголемуваат протокот на крвта со проширување на капиларите кои носат крв, а со тоа се промовира оксигенација и регенерација на крвта, се врши длабока детоксикација за подобрување на функционирањето на сите органи на телото кои зависат од крвта за енергија. Оваа детоксикација е на најдлабокото ниво, овозможувајќи сите скриени токсини во крвта да се отстранат од организмот. Негативните јони кои ги испушта се неверојатно важни во одредувањето на расположението. Особено е докажано како голем број на корисници со користење на овој душек се ослободиле од чувството на болка. Сето тоа претходно го постигнувале, преку употреба на лекови, но сега се чувствуваат подобро без негативни секундарни ефекти, на многу лесен и едноставен начин. Овие јони го зголемуваат износот на протокот на кислород до мозокот, ја зголемуваат свеста и ментална енергија.
 Здравствени придобивки на турмалинот: Многу хронични болести можат директно да се поврзат со зголеменото количество на токсини во нашето тело. Овие токсини ги има насекаде околу нас: во нашата животна средина, во исхраната која ја внесуваме… и ние за жал сме немоќни да се справиме со тоа, односно ретко превземаме нешто да си помогнеме. Ова значи дека треба навистина да се погрижиме за нашето здравје за тоа да може беспрекорно да не служи. Турмалинот е моќен природен детоксификатор кој ја подобрува циркулацијата во целото тело, му дава поттик на имунолошкиот систем, го намалува стресот и вознемиреноста и истовремено го подобрува фокусот и менталната будност. Со самото тоа што делува на детоксикација во организмот болките се намалуваат и се постигнува емоционална благосостојба со што сонот се подобрува и способноста за целокупното фунционирање на телото.
 Дејство врз организмот: 
- ослободува од акутни и хронични заболувања
- ја подобрува циркулацијата на крвта
- помага при чистење на црниот дроб и бубрезите
- детоксикација
- помага при губење масти
- го намалува периодот на задржување на водата
- лекување кожни заболувања и лузни
- намалува емоционални болести како што се анксиозност и
- депресија
 Затоа може да се каже дека негативните јони позитивно делуваат на:
- Зајакнување на имунолошкиот систем
- Регенерирање на клетките
- Стабилизација на крвниот притисок
- Проширување на крвните садови за подобрување на крвната циркулација
- Прочистување на крвта
- Подобрување на срцевата функција
 Инфрацрвени зраци: Турмалинот исто така емитува инфрацрвени зраци, но зошто тие се важни за нашето здравје? Овие невидливи бранови чиста енергија може длабоко да навлезат во телото, под мускулите, ткивата и коските. Со тоа го подобруваат протокот на крвта и ги прошируваат капиларите кои се одговорни за транспорт на крвта низ телото. Ова ја подобрува оксигенацијата, ја регенерира и чисти крвта и помага во детоксикација на органите во телото. Детоксикацијата е на многу длабоко ниво со што токсините во крвта можат ефикасно да се отстранат. Ова е одличен начин да заборавите на сите симптоми кои ве оптеретуваат и да обезбедите сигурна превенција од хронични болки, замор, несоница, вртоглавица, вкочанетост во вратот, рамената, пршлените и болките низ целото тело.
Постапка за уплата и превземање на производот:
 Доколку уплаќате електронски, по уплатата, Ве молиме пишете ни на admin@kupinapopust.mk Ваше име и презиме, адреса каде што сакате да биде испорачан производот, град и телефонски број. Доставата се доплаќа во зависност од тежината и габаритноста на производот. Можно е да го подигнете производот сами од нашите канцеларии.

• Доколку сте направиле нарачка на производот за плаќање при превземање, тогаш постојат две опции:

- Производот го плаќате и подигате од нашите канцеларии на ул.Никола Вапцаров бр.3/1, населба Центар (позади Министерство за Правда, лепенка зграда до Технометал Вардар во жолт влез, прв стан) - МАПА - Покажи ми го патот 

или 

 - Производот Ви се доставува на домашна адреса. 

Доставата се доплаќа и тоа:
 За Скопје за пратки до 1кг чини само 99 ден.
 За другите градови до 1кг - 130 ден. 
 Пратките пристигаат за 1 до 2 дена за Скопје и 2 до 3 дена за низ републиката.
 Напомена: За достава низ цела република за приградски населби, индустриски зони и села со оддалеченост до 5 км од регионален пат со пристапен пат за достава - + 50 ден од цената за достава.

 Нарачка можете да направите и телефонски на моб. и viber 078 439 829 , 02 3 256 027 (достапни секој работен ден од 09:00 - 17:00 часот)  

 За сите фирми постои можност производите да се уплатат на фактура!


Ул. Никола Вапцаров 3/1, реон 8, Центар, Скопје
(до зградата на Технометал Вардар, спроти АМСМ испитниот центар)
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Производите на Super Ortho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
Сертификати: CE – ISO13485 – FDA


Kupinapopust.mk
 е посредник при промоцијата и продажбата на производот. Трговец е фирмата Super Ortho , ул. Јадранска Магистрала бр.71Б Скопје, ДБ: 4057013520433 

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Електрична кујнска вага - 25%
OnlineShopping Mk
Електрична кујнска вага
Уште 5 ч. 20 мин.
 
Хемиско чистење на автомобил
Хемиско чистење „Cleaning Pro“
Хемиско чистење на автомобил
Уште 11 ч. 47 мин.
 
Полирање на фарови
Хемиско чистење „Cleaning Pro“
Полирање на фарови
Уште 11 ч. 46 мин.
 
Сет камион со коцки
OnlineShopping Mk
Сет камион со коцки
Уште 11 ч. 46 мин.
 1 Купувач
Друштвена игра - кошарка
OnlineShopping Mk
Друштвена игра - кошарка
Уште 11 ч. 46 мин.
 1 Купувач
Сет за готвење од 13 делови - 31%
OnlineShopping Mk
Сет за готвење од 13 делови
Уште 11 ч. 46 мин.